Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Space Brothers

#1
[Imagine: 37573l.jpg]

Alt title: Uchuu Kyoudai, Uchu Kyodai

Producers: Aniplex, Dentsu, A-1 Pictures, YTV, Sentai FilmworksL, Japan Aerospace Exploration Agency, Trinity Sound

Genre: Comedy, Sci-Fi, Space, Slice of Life, Seinen

Rezumat: Mutta tocmai a atins cel mai jos punct din viata lui. Si-a pierdut slujba. S-a mutat inapoi cu parintii lui. Nu poate sa isi gaseasca o slujba noua. Toate astea in timp ce fratele lui mai mic, Hibito, se pregateste pentru misiunea pe Luna ce va duce la constructia unei colini. In copilarie cei doi frati aveau acelasi vis: sa devina astronauti. Cu timpul insa Mutta a uitat. Acum insa are ocazia sa isi urmeze fratele in spatiu. Trebuie doar sa treaca prin testele necesare pentru a avea ocazia sa devina astronaut.

Sound: Ok. Nimic extraordinar desi openingul si endul sunt destul de placut de ascultat la fiecare episod

Video: Animatia este diferita. Nu un lucru rau in cazul de fata cand personajele sunt in centrul atentiei. Daca il vedeam in engleza si nu stiam ca majoritatea actiunii se petrece in Japonia as fi putut sa cred ca e un desen american. Asta pentru simplu fapt ca animatia are o calitate net superioara majoritatii seriilor slice of life

Opinie: Un anime excelent. Este povestea unui frate mai mare care incearca sa isi ajunga fratele mai mic din urma ca sa ii fie un deschizator de drumuri. Personajele sunt cheia acestei serii si ele sunt variate si interesante. Nu cred insa ca este un anime de maraton. Pana acum m-am uitat in bucati de cate 3 episoade. Daca vreti un anime lung dar nu infinit de lung atunci va recomand sa vedeti acest anime.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Inca un topic la care sunt suparata ca nu s-a raspuns. Ma rog, mult spus suparata.
Imi place latura asta... realista? Eu m-as vedea in fiecare zi in situatia lui Mutta. Mi-ar placea sa imi dau demisia la fel ca el, poate sa fac chiar si mai urat, dar stiu ca as ajunge si eu fara job, locuind iar cu parintii la o varsta la care imi place sa fiu independenta.
Mi-a placut mult seria asta. Eu oricum sunt fana SF si am fost atrasa mereu de latura asta tehnica, realista, fizica si matematica 21 Asa ca seria asta a venit la fix pentru mine.
Nu m-as arunca sa zic ca animatia este diferita. Pentru mine arata clar ca un anime si chiar in sezonul in care a aparut Space Brothers a aprut si Akamichi no Apollon, tot slice of life si grafica foarte buna, chiar asemenatoare.

Inca ceva, uitati aici o blanita dragalasa, ca sa va incurajez sa urmariti seria:
[Imagine: tumblr_o0853dEejd1ud3wmzo1_250.gifv]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)