Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Soma Asman Kadar

#1
[Imagine: 800px-Soma_as_Sherlock.png]

[Imagine: 232837-1.jpg]

Iata un personaj care este, din toate punctele de vedere, loveable. E rasfatat(atat de adorabil de rasfatat), tine la Ciel(asta e foarte foarte important), impreuna cu Agni face una dintre cele mai tari perechi din istoria perechilor din anime(si la funny si la serious), e posesiv, l-a salvat pe dragul de Agni, pe care l-a si indemnat la o viata dedicata lui si numai lui, cu toate ca e al 26-lea(nu primu', nici macar pe la mijloc) print al Bengalului, TOT se poarta ca un print, in primu' sezon, prezenta lui a fost absolut NECESARA si in OVA a fost de-a dreptul eroic si cute.
In sezonu' doi, nu numai ca ma facut sa rad cu costumu' de Sherlock Holmes(cu Agni pe langa el, care semana cu orice civil cu mustata, numai cu Watson nu), dar l-am adorat cand cu:"Ciel! Ciel! Prietenia noastra...nu se poate sa o fi uitat! O sa fac tot ce pot sa iti aduci aminte!" etc. Plus ca...cien e oare "one of my few friends", de care a pomenit Sebastian-sama in episodul 6? Nu cumva Agni? Dar sa recunoastem, nu ar mai fi avut NICIUN prieten daca dragul nostru Soma nu il salva. Si il punea la munca, sa o gaseasca pe Meena, care s-a dovedit a fi o mare bitch, ma rog.
CE PARERE AVETI??
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#2
E un personaj foarte interesant,foarte amuzant,imi place de el.E si dragut si rasfatat si se poarta ca un copil,imi place imaturitatea lui xD.Totusi atunci cand e serios(singura data cand l-am vazut serios e atunci cand a vorbit depsre Ciel si pierderile lui de memorie,totusi) are dreptate.Cred ca si eu as fi incercat sa-i aduc aminte unui prieten despre trecut,si despre prietenie noastra.E asa un copiiiiiiiiiil ,dar e adorabil asa :love:.Mi-a atras atentia de cand a aparut in anime(la inceput m-a enervat totusi,nu stiu de ce).S-a maturizat de cand il cunoaste pe Ciel dar pt mine tot un copil rasfatat si adorabil ramane o//o
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3
E unul dintre cele mai dulci personaje :X. Nu il poate intrece pe Seby...105 insa, da, e pur si simplu adorabil. Imi place absolut totul la el: parul (:X), atitudinea de print rasfatat, faptul ca se maturizeaza mai tarziu, insa isi da seama de acest lucru, faptul ca tine mult la Agni si la toti din jurul lui( mai ales la Ciel) 21.
In afara de asta, e perfect 71. Bineinteles, are si el defectele lui, pe care nu le cunosc si nu imi dau seama de ele. Mai bine mai tarziu decat niciodata 21
Ja ne !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)