Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers] Valgaav vs. Xellos(Slayers)

#1
Pe care dintre cei doi ii preferati?Valgaav este dragon antic,Xellos monstru.La apitolul putere cred ca va castiga Valgaav pentru ca are puterea unui monstru si a unui dragon.Dar nici Xellos nu este mai prejos.Valgaav este un personaj complex,reprezinta raul dar toata ura lui pentru monstrii se datoreaza suferintei cauzate in timpul Razboiului Caderii Monstrilor(cred ca asa se numea),atunci cand monstrii au distrus toti dragonii antici.Si atunci cand Valgaav a primit putere de la Stea Intunecata...a fost foarte greu de invins.Votul meu merge la Valgaav.Al vostru?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Interesanta intrebare.. nu miam pus-o niciodata . Xellos este uneori mai batutu in cap si haios (faza cand preoteasa-dragon<<am>> ii spune ''gandac'' . Xellos faca o mutra de milioane) dar poate fi si serios (in luptele sale contra lui Valgaav)
Valgaav e personajul negativ , dar tot il simpatizez . A devenit asa din motivul pe care l-ai spus(nu ma mai obosesc sa-l scriu din nou) . Xellos daac e s-o luam asa , este neutru . Este de partea Linei doar ca sa ajunga la valgaav si sa-l aduca de partea monstrilor , nu ca sa-l distruga , cum vrea lina .
Pana la urma il aleg Valgaav , macar el nu are 2 fete . Stie una si buna , ca vrea sa o omoare pe lina . Asta si ca are culoare ciudata de par....

#3
Draguta confruntarea propusa de tine.Sunt de acord ca la capitolul putere Valgaav este in avantaj.Dar eu il prefer pe Xellos.mi se pare mai amuzant si mai special personajul acesta,poate chiar si putin mai complex.Valgaav este dominat de acel sentiment de ura si de razbunare,pe cand Xellos reprezinta o combinatie intre o fire prietnoasa si una ce ar putea sa faca rau cuiva in orice moment!
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#4
Mie mi s-a parut ca Xellos nu arata tot ce putea.Intr-un episod,cel in care se duceau dupa biblia Claire dragonii aurii se cam panicasera cand l-au vazut din cauza ca Xellos ucisese multi dintre ei in razboi.Cred ca pentru un personaj care nici macar nu era conducatorul vreunei rase ci doar un supus avea o putere impresionanta.M-a mirat faptul ca statea mai mult cu ochii inchisi(l-am vazut doar de vreo trei ori cu ochii deschisi in tot animeul).

#5
Ok...nu ma prea pot hotari intre ei doi...si de Xellos imi place...este mai amuzant, mai "sociabil" ca sa zic asa, si mai amuzant...
Insa Valgaav mi-a atras din prima atentia! Cand ma uit la el, am impresia ca vad un adevarat zeu! Felul in care sta si in lupta, cu spatele drept, umerii frumos trasi in spate, felul in care se uita, ochii lui, lumina din ochii lui, expresia fetei atat de sigur pe el...toate astea mi-au captat atentia! Iar atunci cand isi deschidea aripile, aveam impresia ca este un adevarat inger...un inger care este la granita dintre pacat si puritate...
Mereu am gandit ca Valgaav este bun si are o inima pura...el si-a dorit purificarea acestei lumi...a fost ingrozit cand a vazut toate rautatile de pe aceasta lume, si si-a dorit purificare...insa el nu intelegea ca lumea pe care el o doreste nu poate fi facuta dupa distrugere...lumea o construim noi, in fiecare zi, pas cu pas...iar o lume fara pacate si fara rautati nu exista...asta este ceea ce el nu a putut intelege...si poate ca asta i-a determinat caderea...Il admir extrem de mult pe Valgaav...a trecut prin multe greutati...si-a vazut toata rasa ucisa, a ramas singur, si cu toate astea, a mers mai departe cu gandul de a se razbuna...as putea spune ca Valgaav face parte dintre personajele mele preferate din Slayers...
Atata am plans cand am vazut ca a murit...chiar mi-a parut rau pentru el...Si pot spune, ca de cand a aparut Valgaav in anime, anime-ul a primit un farmec aparte....
Deci...dupa cate am insurit...cred ca este clar ca il prefer pe Valgaav....

#6
OFF: Valgaav zeu?! Aleluia, prefer sa fiu pagana Zuppy06
ON: Votul meu merge la... Xellos :chuu Chiar daca nu e la fel de puternic ca si Valgaav si nu e la fel de turcuaz, dupa mweh, e mai trw. Xellos cred ca e personajul facut dupa imaginea unui mercenar din vremurile strabune. Ii e foarte loial lui Hell Master (desi, dupa cate imi amintesc era sa si-o si ia din cauza asta :blood: ). E neutru, negativ si pozitiv dupa cum ii e mai convenabil, mai e si amuzant, aiurit (*like meh). Faptul ca "are multe fete" il face sa fie un personaj misterios. Cam atat.

#7
I vote for Xellos.Motive nu sunt multe dar pentru mine sunt de-ajuns.In primul rand ma amuza mult prea mult ca sa nu-l plac.Cred ca cele mai reprezentative scene sunt cele cu Filia.They hate each other sooo much si totusi sunt obligati sa lucreze impreuna. Si de Lina se cam sperie el.Bine,e doar un act dar face niste mutre penibile. Si-n al doilea rand e misterios,apare cand nu te-astepti si practic nu stim cam la ce nivel de putere este.
Pe cand Valgaav e prea dramatic pentru mine.Si ai sa plangem si sa ne lamentam si...get over it dude! Da,sunt insensibila insa nu-mi place tipu' deloc.Nu-mi inspira nimic deci nu ma intereseaza soarta lui o.o
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#8
Il aleg pe Xellos deoarece este mai amuzant si dupa parerea mea este mult mai interesant,imi place mai mult personalitatea lui,desi si Valgaav are un farmec aparte care te atrage,este mult mai frumos decat Xellos si este si un personaj mai impunator,care iti atrage atentia.In ciuda acestui lucru Xellos m-a fermecat deoarece are o personalitate mai aparte




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers] Care serie preferati? (Slayers) Fata cu par de foc 0 2.176 13-01-2012, 03:25 PM
Ultimul răspuns: Fata cu par de foc


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)