Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers] Lina vs. Amelia

#1
Pe care dintre cele doua vrajitoare o alegeti si de ce?
Personal,mie imi place mai mult de Lina.Ma identific cu ea din multe puncte de vedere.Ma rog...eu nu mananc asa mult.Revenind,este foarte puternica,iar acest lucru este demonstrat de faptul ca poate sa daca Sclavul giga(nu cred ca sunt multe personaje care pot face asta).Si in plus,imi place atitudinea ei.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Pai normal ca o aleg pe Lina pt ca a amuzanta, puternica, energica, este personajul principala, se cearta mereu cu Gourry pe mancare si face ca animul sa fie foarte interesant.
Dar si Amelia e destu de amuzanta, copilaroasa, enerzica foarte simpatica cand ii spune replica " pentru binele omenirii" si are un rol important in anime la fel ca toti ceilanti si daca ar fi si pe ea as alegeo dar sa aleg intre ea si Lina mi se pare mai interesanta Lina.
Asa ca o aleg pe Lina! 10
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#3
Eu o aleg pe Lina deoarece.Incepe mereu dostractia in locuri nepotrivite...se bate mereu cu Gourry pe mancare si uneori cu ceilalti din grup...e serioasa cand e vorba de lupta..dar nu tot timpul,imi mai place faza cand Gourry o atince pe boobs65 si cand ii da una de nu'l mai vezi prin preajma...si ce sa mai zic...39..aaa da si Amelia este de treaba,e funny, dar cand incepe si zice replica ei care o zice aproape in orce episod!! 21 e penal rau...si cam atata..si de sfarsit7 amandoua sunt tary,dar fiecare isi joaca rolul...byebye

#4
Lina. Probabil ca cel mai mult ador la ea comportamentul ei copilaresc, firesc si oarecum inocent. Are simtul umorului in situatiile criza, desi nu este necesar :p E foarte kawaii spre deosebire de Amelia :d
Amelia mi se pare cam ... vulgara, intr-un fel.
Gomeeeeeeeeez ^__^ See ya! pupic

#5
Lina e puternica,amuzanta,mancacioasa,frumoasa si inteligenta.Imi Lina pentru ca e puternica,amuzanta si inteligenta.Nu apreciez ca foloseste vraji asupra oamenilor normali chiar daca doar se apara.Deasemenea nu apreciez ca e mancacioasa si o intereseaza banii.
Amelia e o printesa,e amuzanta,frumusica si destul de puternica.Altceva nu-mi amintesc despre ea.
Alegerea mea este Lina.

#6
Well.. cate o parere:

Lina
Nebuna, mananca ca o poarca ^^', draguta, chiar frumos desenata, plina de aventura, o vrajitoare buna, amuzanta, se enerveaza repede, ii este frica de sora ei ca de naiba and he have small boobs xD, ceea ce o deranjeaza si pe ea... cred ca si pe Gourry :]].

Amelia
Abereaza cu dreptatea, doar are cu cine sa semene [her father xD], de treaba, tine la prietenii si familia ei, il iubeste pe Zel si are o inima mare. Este impiedicata, de fiecare data cazand in cap si ii place sa atraga atentia... aici si Lina la fel ^^'.

Concluzie: O prefer pe Lina din motivele de mai sus. Nu am nimic cu Amelia, but o aleg pe Lina. Bye ~
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#7
Singurul fapt pentru care o prefer pe Lina, este ca are cea mai mare putere dintre toti,ca poate gandi rational si are o minte foarte buna atunci cand vine vorba de bani. Ii joaca pe degete pe ceilalti, reusind apropae intotdeauna sa obtina ceea ce vrea. Imi place felul ei de ai manipula pe ceilalti. Dar desigur, ca la orice personaj trebuie sa aiba si cate un defect.. la urma , urmei nimeni nu-i perfect. Are mari probleme cu apeitul, asta e sigur, ca se indoapa ca un porc, si e foarte temperamentala in majoritatea timpului... calmul ii cam lipseste. Insa, stie cand trebuie sa fie serioasa, si cand se poate maimutari...
In timp ce Amelia este admiratoarea Linei, daca pot spune asa. E cam prostuta, si se prosteste mai rau ca Lina, dar din cand in cand si ea e serioasa...
Nu prea am ce sa mai spun despre Amelia, asa ca o prefer mai mult ca sigur pe Lina. Personalitatea ei e mult mai complexa.





#8
Imi place de Lina pentru ca este amuzanta, in special cand se cearta cu Gourry pe diferite teme. Ma impresioneaza atat vrajile ei (Fire Ball!!) dar si faptul ca e curajoasa si puternica, facandu-i pe multi sa o admire, ce-i drept, cateodata prin metode cam neortodoxe.
Ma mai impresioneaza si cat de mult poate sa manance. Cum de nu se ingrasa 7?
:bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#9
Nu se prea pot pune intr-o balanta aceste personaje pentru ca sunt diferite, complementare in ceea ce priveste personalitatea pe care o detin si relatia dintre pozitia si rolul lor in anime. E ca si cum ai compara un mar acrisor cu o para dulce, poate iti plac amandoua, dar din motive diferite.

Amelia e un copil, care e cum ar veni... sa zicem padawan-ul Linei, desi magiile pe care le folosesc sunt diferite, cea din urma avand ca sursa a puterii haosul, prima trangandu-si puterile din planul astral, al Zeilor. Desi amandoua stiu atat magie alba, cat si astrala, iar Amelia pare sa stie cateva vraji samaniste de asemenea.

Amelia e toanta, impiedicata, incapatanata si cele doua cuvinte care o descriu cel mai bine sunt: justice freak. Dar e adorabila in felul ei si e sursa amuzamentului, devenind pe parcurs destul de puternica la randul ei.

Iar pe Lina o stim, e cam pe la polul opus, m-a suprins ca am citit posturi in care userii sustineau ca se regasesc pe ei insisi in ea. Deci aveti pieptul mic, gura mare, un apetit de hipopotam, putina rabdare, alegeti de multe ori calea opusa justitiei si aveti puteri magice in stare sa distruga o lume intreaga? E un personaj cu care simpatizez pentru ca nu poate sa nu-ti placa de ea, asa cu defectele ei cu tot. De fapt asta e frumos, ca e departe de a fi perfecta si totusi e personajul pozitiv.

Alegerea mea e Lina.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers]  Lina & Gourry Ice_angel_234 9 5.355 06-05-2012, 11:45 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)