Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers] Amelia(Slayers)

#1
Ce parere aveti despre printesuca asta luptatoarea dreptatii?
Care nu putem zice ca nu se descurca cu vrajitoria...... Razz
Mi se pare un personaj haios(face destule gafe)destul de naiva dar increzatoare in puterile proprii si ccu un simt al dreptatii dezvoltat peste media
Lupta pentru ceea ce crede(lucru pt care o respect)cu indarjire....
Ce ziceti de ea?
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Well.. she'a a nice and funny girl. Imi place ca lupta pentru ceea ce crede, cum ai zis si tu si nu se lasa influentata. Desi face MULTE gafe, incearca mereu sa faca mai bine.. Cea mai tare faza pe care mi-o amintesc cu ea.. cand a rugat-o pe Lina sa o invete vraja 'Dragon Sclav' [am zis bine 39].. Au mai fost multe, insa numai aceea imi vine acum in minte [cum am mai sus].
Lupta pentru dreptate si e un lucru de admirat .. totusi. Desi vrea sa faca vraji, ar trebui sa mai invete la acest capitol, de obicei i-au reusit numai cele mai mici..
Desi nu e puternica, mai degraba slaba la anumite capitole.. imi place Amelia. Are incredere in ea, in prieteni si in dreptate 21.

[Apropo, mi-am amintit si faza cu ucenicia la Lina.. sau nu era chiar asa 4.. sorry, am vazut anime-ul acum un an >.<]

#3
amelia este destul de draguta...mult prea naiva, nu foarte puternica si intotdeauna de partea dreptatii, este un personaj amuzant. este unul dintre personajele mele preferate. nu e forate puternica, dar tot ce are mai bun ca sa apere dreptatea 71 chiar daca uneori exagereaza si ajunge sa fac gafe destul de mari

#4
Mie mi-a placut mult de Amelia. Fara ea si tatal ei Slayers nu ar mai fi fost la fel de amuzant. Era criminal stilul ei de lupta atat de spectaculos si acrobatic si totusi atat de neindemanatic si impiedicat in acelasi timp 21
Nu stiu de ce dar mie Amelia mi-a lasat impresia ca ar fi o combinatie intre Gourry si Lina 39 Are putin din naivitatea lui Gourry si destul de multe trasaturi, destul de evidente zic eu, de la Lina.
Indiferent daca iti place sau nu de ea, cert e ca este un personaj care nu poate fi ignorat.

#5
Amelia...un personaj care troneaza in topul meu^^
imi place ca in ciuda nedreptatilor din lume,ea nu s-a schimbat si a ramas o aparatoare a dreptatii !
e draguta,zambeste,rade,e ametita uneori,
impreuna cu tatal ei face o echipa genial de comica
ei doi,luptand impotriva nedreptatii in numele Legii incercand sa pedepseasca rau-facatorii,
actioneaza prin acrobatii si arata cu degetul desi "nu e frumos" cade, se impiedica,iar asta o face adorabila 105

#6
Amelia e un personaj extrem de interesant,cu toate ca pe mine ma cam enerveaza.E prea mare aparatoare a dreptatii si uneori exagereaza.Tin minte episodul in care Amelia si Goury sunt inrolati in gasa de mosi nebuni(ok,nu-mi aduc aminte cum isi ziceau dar erau aiuriti rau mosii aia,semanau un pic cu Power Rangers if know what I mean z.z') si asta doar ptr ca aas a vrut Amelia. Anyway mi s-a parut stupida faza.Totusi Amelia nu poate fi ignorata,chiar daca are niste idei cam aiurite.Asta ptr ca e puternica si grupul nu ar fi complet fara ea XD
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#7
Amelia...mda...mi se pare o fata cam tolomaca 21 Este foarte naiva, uneori chiar prostuta, cu vrajitoria nu se prea descurca...iar simtul dreptatii la ea, este dezvoltat peste masura 21 O admir pentru faptul ca mereu lupta pentru dreptate, insa pacat ca nu e constienta cu "lupta ei pentru dreptate" nu ne prea ajuta cu nimic...

#8
Amelia...vrajitoarea aia zapacita si adepta dreptatii.Pai..in rpimul rand...personalitatea ei este destul de amuzanta.Este puternica...trebuie sa recunosc.Insa putin..enervanta cu obsesia pentru dreptate.Nu cred ca exista vre-un episod in care sa nu spuna acest cuvant.Cert e ca..simte ceva pentru Zelgadis...adica hey..oricine isi da seama ca se simte oarecum emotionata cand ramane singura cu el..sau acesta ii acorda o atentie mai deosebita.Insa e o vrajitoare puternica...si lupta alaturi de prietenii sai pentru ce conteaza.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)