Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinee

#41
SHINee este trupa mea favorita ( alaturi de FT island, ofc). sunt absolut geniali: vocile, look-ul, miscarile sunt wooooh * dead*.
Nu pot sa spun ca vre-unul dintre ei este favoritul meu pentru ca ii ador pe toti. La inceput mi-a placut cel mai mult de Taemin (l-am vazut in MV-ul de la Lucifer si am ramas...WOW asta e cel mai dragut baiat din lume. pur si simplu nu imi puteam lua ochii de la el...pentru mine SHINee era: Taemin si ceilalti), insa dupa aceea am gasit o parodie a melodiei Ring ding dong si l-am descoperit si pe Jonghyun, a urmat Key cand am descoperit Hello ( m-a facut sa ma uit la el faptul ca era atat de rosu 21) , si, in cele din urma am aflat si eu cat de geniali sunt Onew si Minho intr-un interviu.

Melodiile preferate: toate, insa, in special,: Lucifer, Ring ding dong si Amigo ( Ah.Mi.Go)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#42
Shinee este una dintre trupele mele favorite. Îi ascult de un an și întodeauna mi se par așa talentați. Eram așa obsedată de ei că am batut-o pe mama la cal să mă lase să merg la concert, în Paris. Am fost super încăntată că am putut să merg la concert. Îi iubesc. Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost Stand by me și m-am îndrăgostit de vocile lor geniale. Apoi i-am văzut în RDD și am devenit obsedată de melodie. O căntam încontinu, mă credea lumea ciudată o.o. Oricum, am citi ieri că relația dintre Jonghyun cu actrița lui favorită nu a existat defapt iar el a suferit foarte mult. Nu știu dacă e adevarat, sper să nu fie. Jonghyun - oppa fighting !

Cum ţi se pare formaţia?
Genială. Vezi, am descris-o într-un singut cuvănt ! Hehe. Trupa e fantastică, superbă, talentată, magnifică, extraordinară etc. Îi ador pe băieții aștia, le ador stilul, vocea, totul. ^^

Ce membru îţi place ?
Jonghyun, Taemin și Key. Pe toți trei îi iubesc la fel de mult. Nu pot să aleg dintre ei. E prea greu. JH e atăt de sexi și are o vce superbă. ^^ Taemin e așa de drăgălaș și e cu doi ani mai mare ca mine. < 3 E un dansator genial și e buun. Key. Cum am putut să uit de divă ? Îi ador stilul și felul lui de a fi. Am atătea lucruri în comun cu el. Iar coafurile lui ciudate ma-u șocat de fiecare dată dat tot îl iubesc.

Åži care's melodiile tale preferate?
Păi : A.Mi.Go, Stand by me, Juliette, Replay, Ring Dong Dong și Fly High.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#43
Cum ti se pare formatia ?
Imi place mult . una din primele formatii k - pop pe care am ascultat - o .

Ce membru iti place ?
Taemin . He is so cute and . . .

Melodiile tale preferate ?
Ring Ding Dong si Lucifer .

Imi place cum se misca baietii . Bine , au si voce si melodiile lor sunt expresive . Dar pot sa zic ca am ramas topita dupa parul lui Taemin in videoclipul de la Lucifer . Nu prea mai am multe de spus , imi place si atat . I mean , nu are rost sa scriu un milion de cuvinte toate fara sens , no ?


[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#44
SHINee sunt trupa mea preferata. De prima data cand i-am vazut m-am indragostit de ei : x. Am aflat de trupa de abia in august 2010 [daca nu ma insel ]. Prima melodie pe care am ascultat-o a fost 'Ring Ding Dong'. Chiar daca nu intelegeam ce zic, mi-a placut. Dupa am inceput sa caut mai multe melodii si sa aflu cat mai multe despre ei : x.

Cum ti se pare formatia ?
Well, e cea mai buna. Sunt asa de uniti si se vede ca tin unu` la altu` ceea ce ma face sa-i iubesc din ce in ce mai mult. Chiar daca se mai tachineaza intre ei nu o fac cu intentie.

Ce membru iti place ?
Clar Jonghyun. Mi se pare cel mai romantic, sensibil si cu o voce uimitoare. Are niste ochisori atat de scumpi si niste buzeee ... =p~.

Melodiile tale preferate ?
Ring ding dong, Hit me, Best place, In my room, Hello, One, Talk to me, Romantic, Replay si de pe albumul in japoneza imi plac Always love, To your heart and Better.

SHINee fighting !!!


[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

#45
Ca şi restul formaţiilor k-pop pe care le ascult, trupa aceasta (SHINee) se află printre primele trupe care le iubesc la nebunie şi se ridică în clasamentul meu pentru; artiştii a căror voce este minunată, stil original şi mişcări extrem de bune + melodii care au un impact uriaş asupra publicilui.
De ei am auzit ulterior, nu mai ţin minte cum mai exact i-am găsit, dar ţin minte perfect că prima melodie a fost "Lucifer". M-au fermecat din prima şi de atunci îi ştiu.
Melodiile lor mă inspiră în general pe mine la desen sau la poveşti, au reuşit de multe ori prin vocile lor foarte bune să-mi străpungă inima şi apreciez asta extrem de mult la o trupă de muzică.
Membrii sunt foarte adorabili, finuţi şi chiar atrăgători, fiecare cu acel lucru aparte care reuşeşte să mă atragă.
--

Ţie cum ţi se pare formaţia?
Una foarte bună pot spune, în comparaţie cu mulţi artişti de toate felurile, nu doar k-pop, sunt geniali, iar melodiile lor chiar te pătrund. Artişti adevăraţi care au reuşit să-şi facă un renume prin talent.

Ce membru îţi place ?
Taemin ar fi primul, Key al doilea ÅŸi al treilea Minho. <3

Åži care's melodiile tale preferate?
Pe primul loc ar fi " Stand by me " - am auzit-o la Boys Over Flowers (k-drama), nu ştiam cine o cântă, aveam impresia că o altă trupă, iar după când am aflat că SHINee, am turbat de râs.
E o melodie excepţională şi o iubesc atât de mult.
Pe al doilea loc se situează " WOWOWO " - nu îmi plăcea la început atât de tare, dar într-un final mi-a ajuns la inimă, iar felul în care cântă, mă fac să leşin.
Al treilea loc " Lucifer " ÅŸ.a.m.d.

#46
SHINee e una din trupele mele preferate de K-pop (si de asemenea prima trupa pe care am descoperit-o, cu alte cuvinta datorita celor din SHINee am ajuns eu atat de legata de K-pop...I mean, cui nu i-ar placea?) I love them :X

Imi place de Taemin...Si de Minho...Si de Key...Si de Jonghyun...si de Onew...oooh, Gosh, ce naiba zic, toti sunt adorabili si se misca super! Imi plac melodiile Replay (Noona Nomu Yeppa...Doamna esti draguta cam asa s-ar traduce), Ring Ding Dong (la rangul de obsesie... fredonam pe strada si lumea se uita la mine ca la extraterestri), Ah-Mi-Go (also known as Amigo) si Lucifer, desigur, la care vreau de ceva vreme sa invat dansul si nu apuc...

Ce parere aveti de SHINee Hello Baby? Super cute, am murit de ras mai ales cand s-au imbracat in costumele alea 24 si cand nu voia ala sa se trezeasca 21 (nu mai stiu parca era Onew...)

Also, m-am prapadit de ras si cand am vazut pe un forum poze cu casa SHINee, ca asternuturile patului lui Key erau roz :X

Acum coreeana mi se pare o limba foarte melodioasa, insa mult mai grea decat japoneza...Adica cel putin mai greu de citit (aici ma refer la romanizari), adica pe cand japoneza e aproape fonetica pentru romani coreeana nu e deloc (exemplu pot sa dau chiar melodia Miduhyo...I mean, in japoneza s-ar scrie Mi-do-yo, mare diferenta zic eu...)

Cam atat pentru moment, nu mai am alte idei. See ya 3

#47
Cum ti se pare formatia?
Pai ce pot spune? Este trupa mea preferata de k-pop si se afla in top trei printre toate cele aproape 200 de formatii pe care le ascult.
Ce membru iti place?
Hmm ... preferatul meu a fost din prima clipa Taemin apoi, pe parcurs a inceput sa mi se para mai adorabil Jonghyun. Dar, acum cateva zile mi-am dat seama ca mi se cam scurg ochii de pe diva grupului, Key. Desi toti arata delicios, preferatul meu va ramane copilasul!
Si care-s melodiile tale preferate?
1. Fara nicio indoiala, favorita mea este Lucifer, varianta in coreeana cat si in japoneza chiar daca tradusa in romana nu mai suna asa bine...
2. Ring Ding Dong, ador ritmul, versurile, vocile, dansul de la videoclip, tot!
3. Hello, versurile sunt asa de dulci si de romantice! Este melodia de dragoste perfecta!

#48
cum ţi se pare formaţia?
Datorita lor am dat de acest gen de muzica si imi plac. Am urmarit un concert de-al lor si am ramas impresionata. Sa planga, daca mai tin eu minte bine, era Key la finalul concertului, ei bine asta nu vezi in fiecare zi. Stiu sa faca spectacol, din punctul meu de vedere.
Ce membru îţi place ?
Taemin, logic. Cred ca e febletea fetelor sau nu chiar la toate fetele. Danseaza si bine, iar daca nu ma insel este si cel mai bun dansator tanar de sex masculin din Coreea. Trebuie sa recunosc ca se misca bine si arata bine.
Åži care's melodiile tale preferate?
Ring Ding Dong, Lucifer, Amigo, Replay, Up and Down. Pot sa continui asa la nesfarsit pentru ca imi plac melodiilor lor.
Am incercat sa le invat pasi de dans odata, dar era sa imi rup picioarele prin camera 21.

Ramane trupa mea preferata dintre toate.
[Imagine: h8v.gif]
 

#49
Hm..Shinee mi se pare o trupa interesanta..Cred ca punctul lor foarte e dansul.Mi se pare ca au niste coregrafii geniale.Prima melodie ascultata de la ei a fost Lucifer[Din nou,la dans am ramas gura-casca].
Chiar daca ii tot laud pentru dans asta nu inseamna ca nu canta si bine..adica ei canta chiar foarte bine..Dar nu mi se pare ca au voci prea puternice in trupa.Cred ca cel mai tare canta Jonghyun si Onew.Imi place si timbrul lui Minho dar Key si Taemin nu m au dat niciodata pe spate[desi canta si ei bine].Alte melodii care imi plac:Replay,Ring Ding Dong,Romeo+Juliette,Hello,Quasimodo,Stand by me etc etc
Cred ca e singura trupa la care nu pot spune ca am un preferat..imi plac toti la fel de mult..defapt ii ador <3
Taemin=Cel mai dulce lucru de pe planeta-A crescut mult,se vede,si poate sa mai creasca,dar tot pufoselul meu mic,dragalas,cel mai scump maknae ramane XD
Key=My almighty diva-Omul asta e idolul meu 24) E si hot si dragut in acelasi timp si imi place atitudinea lui de "bitch,please".E pur si simplu addictive
Jjong=Rawwrr dinosaur-Nu mi a placut la inceput dar acum il iubesc <3 Mi s a parut ca vrea sa para prea cool dar am ajuns sa vad ca e chiar un tip dragut..'cute dork' 21
Onew=Chicken lover-copilu' asta e mortal XD Onew Condition?WTF? 24) Deobicei am o obsesie daca pot sa i zic asa...imi plac astia cu cuplu[in cazul asta Jongkey si 2min]si al 5-lea ramane pe dinafara dar lui Onew nu i am putut rezista 21
Minho=Cool guy-well...are ceva ce mi place..in felul in care priveste,zambeste,vorbeste..chiar si linistea lui..he's sou sexy o.o

Anyway..Shinee e printre cele mai bune trupe k-pop pentru ca au stilul lor,sunetul lor,personalitati unice[Ya know wut im talking about ,Key XD]...Nu mi se pare ca seamana cu restul trupelor...Ei,BB,TVXQ,Suju,MBLAQ si mai sunt cateva care se detaseaza de restul...sunt diferite iar restul mi se par cam la fel...deci ..cam asta e..^^ 33y
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#50
Este formatia mea preferata <3,

Prima oara a fost cred ca Jonghyun ca eu credeam ca e principalul trupei, apoi Taemin pentru ca dansa cel mai bine, dar am ramas la Minho. xD

Si ca melodii preferate am: 1.Ring Ding Dong - pentru ca a fost si prima si o ascultam si inainte sa stiu ca e K-Pop, imi daduse o fata mai multe melodii.
In rest imi plac cam toate melodiile, mai ales cele cu dans, si acum Sherlock <3.
[Imagine: silviussj5.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shinee - Lucifer plagiarized nemo-chii 6 5.456 18-04-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)