Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente din DT

#1
Ce sentimente are Light pentru Misa?

Eu cred ca de prietenie. Light cand nu mai era sub vraja DT si-a facut griji pentru Misa. Sentimentele pe care le are Light sunt puse in mister, el mereu a fost controlat de puterea caietului.

Spuneti-va si voi parerea!!

[posturi unite]

Nici fani death note nu vad, ati intrat in pamant?
Acum pe bune nu exista fani DT? NU pot sa cred, am crezut ca mai exista fani infocati ca mine.
Asta e. Mi-am luat teapa.

#2
Parerea mea este ca Light este un geniu...poate a actionat prea brutal omorandu-i pe toti cei care i se puneau in cale, insa ideea lui de a scapa lumea de criminali chiar este geniala, daca lumea nu l-a inteles asta e alta chestie.
In legatura cu sentimentele lui pentru Misa...pai eu una nu cred ca o iubeste sau ceva, el doar se foloseste de ea deoarece Misa are o capacitate pe care el nu o are, iar daca are oportunitatea de a avea aceasta capacitate prin aceasta, de ce nu ar profita de ea?
In legatura cu sentimentele Misei, ea nu este indragostita de Light cum pretinde ci se geniul lui si pentru ca el i-a redat oarecum speranta ca exista cineva acolo caruia ii pasa de lumea asta si care e drept, s-a simtit oarecum iubita si protejata, in timp ceillati din jurul ei nu au facut nimic cand cel care i-a omorat parintii a fost eliberat, Kira nu numai ca a actionat, dar a facut ca acel om sa dispara pentru totdeauna...

#3
Scopul lui Light a fost doar sa profite de Misa, datorita capacitatilor ei. Cand nu mai era sub vraja carnetului, stiind ca are o relatie cu ea, nu putea sa o lase cu ochii in soare, pentru ca nu era nesimtit. Cel mai probabil a fost un mic atasament, dar numai atunci cand Light isi pierduse amintirile in legatura cu Death Note. Misa ii era recunoscatoare lui Kira pentru ce a facut si e foarte probabil sa se fi indragostit de el. Ii era supusa, recunoscatoare.

#4
Light nu si-a facut niciodata griji pentru Misa. Poate era doar ingrijorat ca daca o pierde, isi va pierde ochii de shinigami, dar nimic mai mult. Light nu voia sa fie nimic pentru Misa, dar nu il deranjau sentimentele ei pentru el; cu cat ea il iubea mai mult, cu atat mai de folos ii va fi. E simplu, Light nu voia decat sa isi atinga scopul si avea nevoie de Misa pentru asta. Dar pentru ea nu a simtit nimic niciodata.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#5
Sentimentele lui Light pentru Misa :

Nici de iubire , nici de prietenie . Cum s-a zis mai sus , el a vrut doar sa profite de Misa , dar , dupa ce a renuntat la Carnet si nu isi mai aducea aminte acest scop , a stiut ca avea o relatie neobisnuita cu Misa , dar care nu era o relatie de prietenie sau o relatie de iubire . Nu stia ce fel de relatie are cu ea , dar a presupus ca una de prietenie , chiar daca el nu ar avea niste prieteni atat de baka , nu stia , poate ca si-a facut un prieten putin cam baka , si atunci a inceput sa isi faca griji pentru ea . Cred ca asta a crezut , ca sunt prieteni , insa nu era asa .


Sentimentele lui Misa pentru Light :

Misa l-a intalnit pe Light fiindca vroia sa il cunoasca pe Kira . Ea i-a fost recunoscatoare si supusa , si , la cum e ea , a crezut ca s-a indragostit de Light , ca asta inseamna iubirea . So , a facut o confuzie intre iubire si recunostiinta , dar , datorita convingerii ei ca il iubeste pe Light , s-a ajuns la sentimente adevarate .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#6
E evident lui Light nu ii pasa absolut deloc de Misa. S-a folosit de ea pentru a-l infrange pe L,iar cand Misa nu a mai avut carnetul Light nu a parasit-o pentru ca stia ca va mai avea nevoie de ea la un moment dat.Light era un om incredibil: inteligent,viclean,ipocrit,prefacut ,toate "calitatile" care imi place sa le vad la un personj, adaugand si faptul ca arata bestial.Avea tot ce ii trebuia pentru a ajunge acolo unde dorea,iar daca pentru asta trebuia sa vrajeasca o fata naiva si increzatoate nu a ezitat. Tocmai de aceea il ador pe Light.El e genul de persoana care face orice ca sa isi atinga scopul.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#7
Parerea mea e ca Light/Raito/Kira, cum vreti sa ii spuneti, nu simte nimic ptr Misa. A avut doar sentimentul de ingrijorare cand a renuntat la carnet nimic mai mult. Este clar ca se foloseste pe ea pentru a ucide criminalii pentru ca ea avea ochii shinigamiului. In ultimele episoade stiti ca a puso pe Takada aia sau cum o chema, fata aia cu parul scurt care a fost la liceu cu Light, sa ii omoare pe criminali si ca va scapa de Misa ceva de genul. Practic voia sa se foloseasca si de ea. Deci sentimentele lui Light pentru Misa nu exista. Face totul in folosul lui. Doar Rem si-a dat seama.

In legatura cu sentimentele Misei pentru Light. Ea crede ca e indragostita de el dar nu e asa. E doar atasata de el pentru ca Kira i-a omorat pe cei care i-au omorat parintii si mereu a vrut sa il intalneasca.
[Imagine: EnvYQ.png]

#8
Citat: Nici fani death note nu vad, ati intrat in pamant?
Acum pe bune nu exista fani DT? NU pot sa cred, am crezut ca mai exista fani infocati ca mine.
Asta e. Mi-am luat teapa.

Ba exista ;>. Eu sunt una dintre ei . Si sunt si mai sus de mine [ probabil nu vazusera topicul sau nu stiau ce sa scrie la inceput ]
Revenind la subiect nici eu nu cred ca Light a simtit ceva pentru Misa. S-a folosit de ea si atat, dar nu a vrut sa o arunce ca pe o " carpa " [ oricum nu cred ca ar fi facut-o, doar isi facea griji pentru ea -> lucru care l-a indemnat sa fie si el putin mai "cavaler" nu cred ca e cuvantul potrivit ; sa fie putin mai rational si sigur ar mai fi avut nevoie de ea ]

Citat: Light era un om incredibil: inteligent,viclean,ipocrit,prefacut ,toate "calitatile" care imi place sa le vad la un personj, adaugand si faptul ca arata bestial.Avea tot ce ii trebuia pentru a ajunge acolo unde dorea,iar daca pentru asta trebuia sa vrajeasca o fata naiva si increzatoate nu a ezitat. Tocmai de aceea il ador pe Light.El e genul de persoana care face orice ca sa isi atinga scopul.


Corect ar face orice sa-si atinga scopul, inclusiv sa omoare oameni si sa faca o fata sa se indragosteasca de el pentru scopurile sale +.+. Asta am urat mereu la el; ca personaj o fi el dragut si bun din toate punctele de vedere [ caci e al dracu' si stie sa se descurce ] dar eu tot il detest T^T'.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)