Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scooby Doo

#11
Prietenul copiilor: Scooby Doo.E un catelus pe cinste.Si chiar ma uitam la aventurile prin care trecea impreuna cu cei 4 tineri binecunoscuti.Mereu am fost o fana a cuplului Scooby&Shaggy.They really are funny 10.Uneori ai senzatia ca sunt niste lasi,dar au un noroc infinit.[damn,unde n-as avea si eu 21 sunt geloasa pe e ^^"].Desenele e chiar tare,mai ales daca ai inclinatia de a fi detectiv [like me,de altfel 65]
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#12
Scooby Doo... desenul chiar imi era simpatic cand eram mica... mai ales ca atunci il vizionam seara , ma mai speriam de spiritele si ciudateniile de creaturi ce apareau brusc in peisaj. Acum unele serii si-au pierdut pierdut din farmec. A devenit complet plictisitor, mai ales episoadele de la inceput, unde grafica a devenit...hmm.. nu stiu exact cum sa spun, poate prea simpla, iar culorile... nu-mi plac deloc. A devenit plictisitor acum, mereu aceeasi poveste incontinua, doar ca in alte medii de viata.Boring... Revista.. e simpatica, dar are doar cateva pagini cu benzi desenate iar in rest sunt doar jocuri...
Scooby Doo si-a cam pierdut din valoare71





#13
Sincer, mie nu imi placea de mica. Fiecare episod e ca precedentul. Exista un plan dupa care se face desenul, un "schelet":
1- Pustii ajung intr-un loc ciudat,
2- Cativa oameni le povestesc de vampiri/fantome/ zombie etc., iar ei cerceteaza.
3- Shaggy si Scooby vor mancare.
4- Ei intalnesc monstrul si fug de le scapara calcaiele.
5- Restul gastii li se alatura si fug de rup pamantul impreuna.
6- Printr-un mijloc ultra-ciudat (cand puteau sa sara pe inamic si sa ii scoata masca imediat), prind creatura.
7- Ghiciti ce? E om! Si pe deasupra a si avuyt un plan hyper-intortocheat, cand putea sa fure pur si simplu. In ocncluzie, Scooby Doo nu imi place. DELOC.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#14
Scooby Doo 8 Desenul copilariei noastre ... Pe mine chiar m-a impresionat acest desen . Inca il mai urmaresc cand ma plictisesc , deoarece e destul de interesant , iar unele faze sunt foarte amuzante . Imi place la nebunie . Nu am gasit cam nimic ce m-ar putea face sa ma opresc din vizionat . Catelul Scooby e incredibil , as vrea si eu un caine ca el xD Acum...cine nu ar vrea ? xD E foarte amuzant . Daca nu ar mai fi el , desenul nu ar avea rost pe aceasta lume xD Shaggy e deasemenea super . L-au creat asa cum trebuie . Stiu ca fiecare episod are cam aceeasi poveste , dar asta e povestea desenului . Cei 5 se aventureaza intr-o noua aventura de a prinde "monstri" . Cum ar fi daca ar aparea un episod in care cei 5 ar face ceva normal , cum ar fi sa uite de ziua mamei si sa nu stie ce cadou sa cumpere 21 Mie imi place asa cum este . Imi plac toate seriile . Cel mai mult m-au impresionat filmele . Erau geniale . Cei care nu le-au vazut , le recomand . Nu o sa regretati ^^

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#15
Inca ma mai uit uneori la acest desen, unul dintre desenele copilariei mele.:X Revistele nu stiu cum sunt, nu le citesc. Chiar daca de cele mai multe ori fiecare episod are cam aceeasi poveste si la sfarsit monstrul este de fapt om, imi place mult Scooby Doo chiar daca si-a pierdut putin din valoare.
Imi place grafica si cum arata personajele, sunt dragute. Deci Scooby Doo este un desen dragut.^^
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#16
Kyaaaaa >w< My Scooby, wanna see it again!!! *won`t give him to anyone* *runs with him*

A fost unul dintre denele mele favorite si chiar daca nu l-am mai vazut de mult inca mai imi place. Tin minte ca ma mai uitam la ele cand eram mica... doamne, si acum as face-o daca as mai avea timp pentru asa ceva [ ma rog, eu sunt mai rau ca un copil, deci ce pot sa zic ] insa chiar nu-mi permit.
Stiu ca fiecare episod era cam aceeasi poveste, dar hai sa fim seriosi, fiecare desen are acelasi plan, asa sunt si Totally Spies si multe altele.
Fata de alte idiotenii care apar la tv, Scooby Doo este de nota 10 cu felicitari, parerea mea.

Shaggy wants pizza! <3
Doamne, cat ii placeau fazele cand cei doi, Shaggy si Scooby doream sa manance =]]

Ce pot sa zic, a fost unul din desenele mele preferate si asta e ceva rar, fiindca eu nu am urmarit desene cand eram mica [ nu conteaza 24 am inceput recent ].

#17
E desenul cu care am copilarit.Imi place sa-l revad.E haios,grafica desi e veche e destul de buna.
Shaggi cu Schooby sunt prea haiosi.Imi place ca mananca muult si nu se pune nimik pe ei,logik e doar un desen, dar ar fi buna chestia si in viata reala.
Cum s-a mai spus,fata de alte cretinitati de la tv,e un desen de nota 10.
Am vazut revistele si nici mie nu-mi plac.
pupic

#18
Chu-Chu ! Cu Scooby am copilarit si acum mai imi place. Pur si simplu privesc din plictiseala sau asa ca l'am gasit la inatmplare . Ce mai radeam cand se speria....Oh..God ! Anul trecut de ziua mea l'am primit cadou pe Scooby, varianta de plus ...desigur 4 ! Filmele sunt preferatele mele. Le'am vazut aproape pe toate ....So...Pentru mine Scooby Doo va ramane desenul copilariei mele !

#19
Daca ma intrebai asta acum 4 ani cred ca as fi putut spune ca scooby doo e cel mai tare d.a mai ales ca aveam [si inca am]o imaginatie uimitoare cand ma jucam si foloseam mai multe fantome de pe acolo sau demoni sau piratii, dar acum sincer cand ma uit nu mai imi plac pentru ca stiu majoritatea episoadelor24 si mie personal imi placeau ' what's new scooby doo ' care nu prea le mai difuzeaza 4 cele vechi si 'Schooby doo get a clue' sau ceva pe acolo nu imi plac ..plus fara toata gasca nu e la fel .
in schimb mi-au placut unul din filme pe care l-au difuzat pe Cartoon Network cinema unde erau ei pe o insul aplina de zombie ala l-am adorat si inca il mai ador 21.
Well anyway daca ai intre 5 si 10 ani e un desen uimitor ddar daca mai cresti se duce farmecul.
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#20
Imi placea foarte mult acest desen, era unul dintre preferatele mele atunci cand eram mica. Mi se parea foarte amuzant si interesant felul in care erau prinse "fantomele" si "monstrii" de catre cei 5 prieteni. Acum mi se pare cel mai oribil desen posibil. 22 Nu il mai inteleg, nu il mai suport si nu as putea sa ma uit nici macar la un episod, pt ca m-as plictisi de moarte. Fiecare episod are exact acelasi subiect doar ca difera monstrul, restul merge dupa acelasi tipar.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)