Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Salutari tuturor!

#1
Buna! Sunt recent logata pe acest site (o saptamana sau doua inca sunt sinonime cu recent,nu? :huh: ) si am vrut sa ofer cateva detalii (nu interesante in mod special). Ma numesc Gabriela,am onorabila varsta de 14 ani 21 si imi place pana la refuz sa dansez. Veacul mi-l petrec citind (carti sau manga 9 ),mi-l petrec pe-aici,pe feisbuc sau pe diverse siteuri de manga (yeah,they make my day :study: ). Mai mult n-as sti ce sa povestesc,dar sunt deschisa (cat pot de mult) la intrebari.
CRACIUN FERICIIIT! Zuppy25
Sa nu cerem pasiunii logica - Victor Hugo
Nu cred ca exista placere mai deplina decat sa calci in picioare ceea ce ai adorat. Friedrich Wilhelm Nietzsche
Sexy stare ^_^
[Imagine: tumblr_lwkft9NKrE1qg9t1lo1_250.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Gaabriela!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Well, Gabriela, mai mult de un 'bun venit' călduros, nu am ce să-ţi ofer *smile* ; şi poate răspunsuri în caz că doreşti să ştii ceva Smile .

Am câteva întrebări :
1. Dacă citeşti manga, ce genuri ? Dă exemple de câteva manga-uri citite.
2. Ce carte te-a impresionat cel mai mult ?
3. Muzică şi filme ? xD
4. Ce zodie eÅŸti ?
5. Ai citit ceva de Albert Camus ?

Ne mai auzim.

#4
Welcome, Gabriela ^^.
Soo, bine ai venit pe Zup. :3 Am cateva intrebari deci :
- Cartea preferata?
- Cum ti-ai petrecut Craciunul ?
- Desenezi? Scrii?
Cam atat deocamdata. Sa ai sedere placuta si indelungata pe Zup si ..toate cele . xD
Ja ne <33. !
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#5
Hey Gabriela! Bine ai venit pe Zup! Eu sunt Sara, nice to meet you! Am şi eu câteva întrebări:
1. Care e animalul tău preferat?
2. Dar fructul?
3. ÃŽÅ£i place iarna?
Şi cam atât. Sper să te distrezi şi să-ţi faci muuulţi prieteni! Smile
She's wiskey in a teacup.



#6
Buna din nou! Va multumesc pentru urarile de bun-venit si pentru caldura cu care m-ati primit. Imi pare bine sa va cunosc si chiar sper sa imi maresc grupul de prieteni de pe Animezup.Pentru a-mi lua cat de cat revansa,va voi raspunde la intrebari:

L'Addeh.:
1. Dacă citeşti manga, ce genuri ? Dă exemple de câteva manga-uri citite.
Pai de aproximativ...3-4 anisori preferintele mele in materie de manga se indreapta catre genul yaoi :...: (Junjou to furachi,Cannot Kiss for 24 Hours,Aishuu,LK,Katekyo! s.a.m.d.). Imi mai plac School life,Romance,Shounen-Ai,Oneshot...si in principiu cred ca atat 106
2. Ce carte te-a impresionat cel mai mult ?
M-a impresionat foarte mult romanul ,,Invitatia la vals'' a lui Mihail Drumes. E o carte care mi-a intrecut toate asteptarile.
3. Muzică şi filme ? xD
Hmm...muzica...ascult o gama destul de variata de genuri muzicale : de la latino pana la pop-rock/rock si de la hip-hop/rap pana la muzica clasica. Cat in materie de filme...ador comediile,sunt favoritele mele,dar nu imi displac nici cele romantice,de actiune sau SF. Imi plac si cele de groaza,dar le vizionez mai rar (din cauza glasului,imi cam piere 21 ).
4. Ce zodie eÅŸti ?
Sunt zodia leu,sunt nascuta chiar la sfarsitul lunii august (ii multumesc lui Dumnezeu ca nu m-a nascut mai tarziu;asa nu imi mai spuneau oamenii ca sunt imposibila si nu as mai fi putut sa ma distrez enervand oamenii -avand motive,normal- asa cum o fac pana in ziua de azi 4 ).
5. Ai citit ceva de Albert Camus ?
Nu,inca nu am citit nici un roman scris de el.

Yuuki.
- Cartea preferata?
O carte preferata...(ma simt de parca ar fi o intrebare capcana 21 )...pff...imi place mult Cismigiu & Company,am ras cu lacrimi cand am citit-o si cred ca as mai citi-o de inca cateva ori.
- Cum ti-ai petrecut Craciunul ?
Craciunul l-am petrecut cu parintii si bunicii mei,cu toata familia. Am mers si la bunicii din partea mamei,si la bunicii din partea tatalui. A fost o zi extrem de placuta,desi tot ce mi-as mai fi dorit sa fie in peisaj este zapada.
- Desenezi? Scrii?
Le practic pe amandoua. Mai mult scriu decat pictez/desenez. Imi place mult sa compun poezii in care de cele mai multe ori scriu ce simt sau ce mi se intampla. E o activitate placuta,dar care uneori solicita multa inspiratie dintr-un stoc lichidat 21.

Saravis
1. Care e animalul tău preferat?
Iubesc cateii. Ii ador. Cand am o zi proasta,automat ei mi-o inveselesc (nu stiu cum fac asta). Am si eu un catel acasa si cand ma intorc plina de nervi de la scoala si ii vad fata,dau intr-un ras isteric si restul zilei rad cu lacrimi 21.
2. Dar fructul?
Imi plac capsunile foarte mult. Poate ca dintre atatea fructe de la care nu m-as opri din mancat,cred ca ele ar fi beculetul stralucitor 106
3. ÃŽÅ£i place iarna?
E anotimpul meu favorit. Imi place frigul,ninsoarea...ma pot duce sa schiez si sa patinez...pot hiberna linistita cu pilota pe mine pana la adanci batraneti. Iarna am toate conditiile pentru o viata perfect linistita.

Va multumesc inca o data pentru urarile de bun-venit 4
Sa nu cerem pasiunii logica - Victor Hugo
Nu cred ca exista placere mai deplina decat sa calci in picioare ceea ce ai adorat. Friedrich Wilhelm Nietzsche
Sexy stare ^_^
[Imagine: tumblr_lwkft9NKrE1qg9t1lo1_250.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Salut?ri Saqir 12 3.758 30-04-2014, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  Salut?ri Weyland 4 1.511 26-08-2013, 06:01 PM
Ultimul răspuns: Kaori
  Salutari din tara iepurilor! Neidhardt 6 3.502 21-08-2013, 01:08 PM
Ultimul răspuns: Neidhardt
  Salutari calduroase AngelLight 5 2.251 12-08-2013, 02:38 PM
Ultimul răspuns: AngelLight
  Salutari ^.^ SpikeAlex 10 3.470 22-07-2013, 11:02 PM
Ultimul răspuns: SpikeAlex
  Salutari! †LookInTheDark† 3 1.913 30-12-2012, 09:28 PM
Ultimul răspuns: †LookInTheDark†
  Salutari tuturor^_^ Ä '♥.' 15 5.519 13-07-2011, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Ġ'♥.'
  Salutari -irinutza- 6 2.827 29-06-2011, 02:06 AM
Ultimul răspuns: -irinutza-
  Salutari si numai de bine Nero 8 3.618 08-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Salutari, salutari Odyssey 7 3.380 22-01-2011, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Odyssey


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)