Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOTM Februarie - Vot

#7
Ma amuza faza cu povestea de mai sus, cand persoana respectiva foloseste majoritatea timpului doar C4Duri.

O sa fiu scurta si la subiect; eu am ales tema si niciuna din Intrari nu se incadreaza cum trebuie in ea, dar ma rog, am renuntat sa ma mai astept ca vreuna sa o faca. Oameni buni, Green/Earth? Planeta mama cumva? Pamant, natura? Ceva mai original? Nimic? Ori sunt stockuri anime cu tipe verzi ori ceva complet diferit.

Imaginea lui Derzy se aproprie de ceva mai ok, dar din pacate executia e slaba. Am avut si eu un sig cu imaginea respectiva si stiu cum arata si ce poti face cu ea.

Aloisa, stroke-ul ala verde mi se pare pozitionat fara niciun rost pentru ca desparte fundalul de focal, macar de ar fi fost ceva mai blurry si marginile nu asa taioase. Semnatura pare a fi in ceata, un mic contrast nu ar fi stricat. Eu nu inteleg de unde ideea de mama natura dar fie. Se putea lucra la fata si pe baza frunzelor din par.

Mao, flowul tau e in toate directiile si nu ai imbinare armonioasa, nu ar fi stricat un pic de smudge, ceva filtre si niste gradient maps foarte subtile. Culorile sunt arse.

History, no theme relation whatsoever, except for the text. Asta ti-a iesit destul de bine. Sigul imi place, eventual saturatia si vibrance (stiu ca ai in CS5)ar trebui ridicate putin pentru ca e pacat sa ai asemenea armonie a culorilor, dar ele sa fie sterse. Problema ta e ca niciodata nu te incadrezi in tema. In dreapta mi se pare ca efectele nu se imbina asa bine cu renderul din cauza diferentei mari de culoare. Abia am observat faptul ca parul tipei intra in spatele C4Dului. O mica umbra sau blur (avand in vedere ca e in spatele efectului) ar fi o diferenta subtila si placuta.

Votez cu History, cu conditia sa aibe grija la tema data vitoare. Nu am postat eu concursul luna asta, dar tot eu sunt organizatoarea.

Edit: Don't you 'dear' me, kid. That's a warning.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Răspunsuri în acest subiect
SOTM Februarie - Vot - de Daria - 20-02-2012, 01:12 AM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Aggie - 20-02-2012, 09:33 AM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Rain - 20-02-2012, 11:25 AM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Ana - 20-02-2012, 01:09 PM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Daria - 25-02-2012, 10:57 PM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Nidryne - 27-02-2012, 03:21 PM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Lia - 27-02-2012, 04:18 PM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Addeh - 27-02-2012, 11:06 PM
RE: SOTM Februarie - Vot - de Lia - 01-03-2012, 04:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SOTM Februarie - Intrari Lia 4 3.305 07-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: History
  SOTM Februarie - Vot Lia 7 5.033 21-03-2011, 02:20 PM
Ultimul răspuns: Lia
  SOTM Februarie - Intrari Lia 14 7.990 20-02-2011, 11:24 PM
Ultimul răspuns: SKiT


Utilizatori care citesc acest subiect:
10 Vizitator(i)