Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SOPA ~ stop online piracy act ~

#31
Caderea Megaupload nu are nici o legatura cu SOPA ci cu o investigatie mai veche FBI asupra proprietarului si tot asa. Daca e vorba de ceva, asta vine in apararea CONTRA SOPA deoarece se dovedeste ca pirateria poate fi combatuta si fara acea lege stupida (nu zic ca asta e ce ar trebui sa credem noi, dar asta e un fel in care aceasta actiune este prezentata celor ce s-ar putea ocupa sa voteze pentru SOPA).
De bine de rau Megaupload nu era singurul site de acest gen.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#32
Cica SOPA a intrat la naftalina. Dar se pare ca gelosi pe IQ-ul negativ al alora din SUA si Europa vrea sa demonstreze ca poate sa aibe acelasi IQ negativ cu A.R.C.A. (ma rog, de 2 ori mai negativ dupa ce am citit ce implica A.R.C.A).
I laik pie... and beer... period.

#33
Filesonic au terminat-o cu sharingul, de teamă să nu ajungă ca şi Megaupload. Acum funcţionează ca un fel de Dropbox fără posibilitate de folder Public.

22 ar cam trebui să facem mirroruri la manga/chestii valoroase pe Filebox sau alte servicii de la noi.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#34
Iar BitTorrent au inceput sa dea drumul la serviciul Share in timp ce le arata toate degetele mijlocii posibile cam la tot ce tine de site-uri de filesharing care cersesc bani in nesimtire pentru conturi premium.
I laik pie... and beer... period.

#35
Am auzit ca ACTA va intra in viguare de maine. 22 din 27 de tari au semnat pentru aprobarea ei.

Cu alte cuvinte ori de bazam pe Anonymous ori ne fura internetul.
Sper sa nu fie asa.

E chiar prostesc, e ca si cum ai lua tot ce ii apartine unui om.
I mean, conform ACTA noi nu detinem cifrele romane, asta inseamna ca nu putem sa le folosim.

Altceva chiar nu puteau sa gaseasca.

KILL ME inainte sa imi spuneti ca e adevarat/
Inainte sa mergem la inchisoare.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#36
we are screwed. ^^ in fact i guess 2012 has something to share with us ( si nu, nu urarile alea de belsug pe care ni le-au imprastiat rudele in anul nou ) Cand credeam ca am scapat de SOPA / PIPA acum apare ACTA si se pare ca Romania a semnat. Cum ma si asteptam. Romania nu poate sa aiba propriile decizii, se tine dupa curul alora mai mari ca deh .
-

#37
Serverele private de mmo-uri le inchide?
Oricum multe site-uri o sa se retraga/inchide de frica daca putem spune asa.psst...imaginativa ce o sa fim fara torente...o sa mai functioneze sistemul de odc,dc,stongdc++ pentru ca se folesesc hub-uri(parca asa le zice) intre useri. Dar tot nu o sa mai fie la fel.
Nici pe anonymus nu cred ca ne putem baza,adica da sunt buni dar o sa le dea o lovitura,doua dar legea e deja adoptate in mai multe tari si nu cred ca o vor opri asa usor.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#38
Nu, nu o sa mai functioneze sistemul de sharing pentru ca oamenii nu vor mai avea voie sa imparta informatiile si fisierele intre ei.

Legea inca nu e adoptata, va trece printr-un consiliu in Martie si abia in Mai se va decide daca devine lege sau nu.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#39
Deci, pe scurt, libertatea internetului va fi compromisa? Asta ar fi foarte aiurea.
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#40
Nu intra nici o ACTA in nici o vigoare in nici o maine. Si incercati sa nu mai sariti in sus ca a fost semnata, mai ales cand habar nu aveti ce inseamna "a semna <ceva>" in context politic.
Daca ACTA a fost semnata, inseamna ca Guvernul European recunoaste existenta legii si e eligibila pentru vot. Pana la aplicarea ei trebuie sa fie votata si sa se demonstreze ca exista resursele necesare pentru a o pune in aplicare. Asa ca dati linistiti jos Pampersii de pe voi.

(20-01-2012, 04:12 PM)Azazel A scris: Si nu stiu inca pana la ce se va ajunge??Vom fi nevoiti sa cumparam totul?
Fiindca acum e perfect normal sa-i dai la Icsulescu in cap pe strada, sa-i fur cheile de la masina si sa plec cu masina sa.

Si stati si mai linistiti, monitorizarea traficului de internet se face de ani buni, chiar si la noi in tara.


I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)