Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rock Lee

#1
Lee...si el este super puternic si imi place de el,ca nici el nu se lasa niciodata mai prejos. El este foarte bun in cea ce face,el este primul ninja fara Ninjutu sau Ghenjutsu el tot ce are e taijutsu imi place foarte mult de el daca ar exista cele 8pt porti as lupta si ma-s antrena pentru a putea sa le deschid. Tot ce ma enerveaza este ca este copia fidela a lui Gay , si nu are si el viata lui...
Voi ce parere aveti?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
O.o Lee >.>

In primul rand >.< Lee mi-e antipatic deoarece ii e [cum ai zis si tu] "copia fidela" a acelui ... ninja ... idiot oarecum ... pe nume Might Guy 46

Asa ... E foarte impresionant ca a luat "examenul" doar cu taijutsu O.O really ... dar oricum, are acele 8 porti si da, se merita sa le deschizi >.< chiar daca pateste ce pateste >.>

Eh ... e un baiat de treaba, dar prea direct ~>
"Sakura, do you wanna be my girlfriend? I'll protect you 'till I die" ...
Adica ... o.o e prea >.< pe fata ... nici nu a cunoscut-o ...
Dar in fine ... ce face Guy face si el ... si asta e un dezavantaj enorm ...
Baiatul are talent in taijutsu, in scimb nu are un instructor bun ...
So he's ... somehow ... lost >.<

Dar e un personaj dragut [nu, nu ma topesc dupa el xD]

#3
Eh...să ştiţi că nu e deloc idiot Might...el l-a antrenat foarte bine pe Lee şi a făcut din el un ninja foarte puternic.
Să revenim la Lee...îmi place foarte mult de el pentru că a reuşit să facă tot ce şi-a propus...el nu s-a născut cu niciun talen ca Neji, Sasuke etc...a trebuit să muncească mult pentru a deveni aşa puternic...şi e foarte funny...după părerea mea el merită să rămână cu Sakura(nu îmi săriţi în cap).
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#4
Prima data cand l-am vazut am crezut:Uite inca un idiot(scuzati-m limbajul^^).Cand am vauzt ca o place si pe Sakura,si cand ea se apara de inimile lui,am zis ca nu-mi voi mai schimba nici odata parerea.Dar mi-am schimbat-o cand am vazut ca el chiar a ajutat-o pe Sakura;cand am vazut cat de mare e puterea lui;ambtia lui foarte mare(nu renunta nici odata) si a devenit chiar si amuzant.Din pacate a ramas ceva oribil la el:parul.Inteleg ca-l venereaza pe senseiul lui dar nici chiar asa.
Oricum e un persoanj haios(apare chiar si in movie 3,printre persoanejle principalae,daca nu ma insel) si destul de acceptabil.

#5
E un tip comic. Bine ca macar e puternic, ca asa, e panarama intruchipata.
First, ambitia lui absurda e cea mai relevanta insusire pe care o are. Apoi vine puterea, iarasi, exagerat de mare. Nu stiu cum le poate... Are o viteza aproape supersonica si pumnu` mai ceva ca Doroftei. Uneori cred ca vine de pe alta planeta. Iar asemanarea lui cu Gai e si mai comica. Credeam ca-s tata si fiu la inceput. Frizura aia de parca si-a pus castronu-n cap.. absenta pensetei (nu e prea masculin sa te pensezi, dar tipu` are serioase probleme, frate).. ochii aia de peste.. costumul ala mulat sa nu zic eu unde, verde, din latex cred ca facut 21 Practic un clovn al seriei, pe langa multi altii. Si e intradevar un idiot, asta-l defineste pe langa ambitie. E prea prietenos tipu` si prea iubaret (bleah, s-a indragostit de Sakura aia) Are el un farmec aparte, si numai Gai i-l poate lua. Dar tot idiot ramane. 37

#6
E super Rock Lee Smile a luptat super cu Gaara , cea mai mult mi-a placut cand sa luptat cu Gaara atunci cand si a dat jos greutatile pe care le avea la picior toti au inceput sa rada si cand au cazut alea pe jos sa cutremurat sala 21 ... Cel mai mult imi place la el hotarare pe care o are desi nu stapaneste Ninjutu sau Ghenjutsu dar stapaneste mai mult decat bn Taijutsu , e simpatic ce pot sa zik 21 imi place cand o curteaza pe SAKURA .. 4

#7
Un thread despre Fuzzy Eyebrows... *Wow!* O_o
Practic dintre toti ce sunt avansati in taijutsu din Konoha, pe el il detest cel mai mult. Nu a inteles ca daca vrei sa fi cel mai bun nu trebuie sa muncesti continuu, ci trebuie sa ai si un strop de talent. Dovada ca si Neji i-a luat-o inainte si a devenit Jounin. E similar cu Gai (mai ales in ceea ce priveste fizicul), dar nu stiu daca s-ar putea ridica vreodata si la nivelul puterii acestuia. Singura tehnica a lui care mi-a placut cat de cat a fost cea cu portile de chakra (deschizandu-le pe primele 5 din cele 8). In rest, e un adevarat maestru al betiei si reuseste sa-si scoata din sarite pana si adversarii cu miscarile lui bizare.. Cred ca al 4-lea Hokage a comis o mare eroare fiindca nu a inchis vulpea in el; nici Naruto nu pare atat de antipatic. xD

#8
^^
Lee este un tip destul de cool...
Nu da inapoi de la nimic, lupta ca sa demonstreze ca va reusi chiar si numai cu Taijutsu,si totodata ii protejeaza pe cei apropiati.
Da,jtiu ca il copiaza prea mult pe Guy,dar, cut him some slack,Guy a fost si este singurul care a crezut in el de la inceput, si a facut din el un ninja foarte bun.Nu s-a indoit de Lee,sh si-ar da viatza pt el oricand.
Lee a trbuit sa munceasca din greu pt a ajunge unde este.Sh faza cu bautura,lol e super tare 21
Well,sh el sh Guy sunt pretty cool, sh funny^^

#9
Rock Lee este un ninja puternic,rapis si putin aiurit 4 numi e antipatic deoarece e elevul lui gai-sensei,defapt ma bucur ca e elevul lui pt ca trebuia si cineva sa fie ca si gai.In fond gai e si el foarte puternic,desi e cam ciudat.Lee saracul ii face curte sakurei care e opsedata de sasuke.dar mie mi se pare a fii baiat bun,care isi ajuta prietenii,desi ar euneori niste iesiri mai ciudate Smile dinalea deale lui 4

#10
Rock Lee...nu imi prea place cum arata, insa in ciuda acestui fapt imi place la el ca desi nu s-a nascut prea talentat, a muncit mult, a depus un efort imens ca sa devina cat mai bun...Este un baiat energic, care tot timpul este pregatit sa arate ceea ce poate. Mi-a parut foarte rau cand Gaara l-a invins...Parerea mea este ca nu merita sa piarda, la cata munca a depus...
:bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)