Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Record of Lodoss War OVA si Serie

#1
[Imagine: 5636141676_75d95fb81b.jpg]

Record of Lodoss War este un anime pe care l-am vazut cu ani in urma si care, la vremea respectiva, mi-a cimentat relatia cu acest mediu. OVA-ul a fost si ramane pana in prezent unul dintre cele mai bune anime-uri pe care am avut placerea sa le vizionez, cu doua dintre cele mai interesante si placute personaje (Deedlit si Pan) din orice fantasy - eu am o problema cu majoritatea personajelor feminine din fantasy...ma irita pana la amin - si o poveste foarte interesanta.

Seria...eh, nu am cuvinte la fel de mari pentru ea. E ok...dar nu as recomanda-o.

Cine a mai vizionat sau ar fi interesat sa vizioneze?

Ah, si un scurt synopsis de pe anidb cu privire la povestea OVA-ului:

Citat:A long time ago, there was a tremendous war between the goddess of Creation and the goddess of Destruction, which made the earth tremble. Both goddesses perished in the war and created what people called a cursed land - Lodoss. Something evil is happening in the land of Lodoss. Parn, a reckless young warrior, along with his newfound friends, takes on a quest to find out the source of this evil and becomes involved in the greatest epic struggle between good and evil since the war of the goddesses.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Am vazut doar seria. La vremea respectiva era mai usor de gasit si din cate am inteles povestea nu difera foarte mult intre ova si prima parte a seriei. In momentul de fata nu ma atrage ideea sa vad genul de poveste, dar cand va trece aceasta stare poate o sa ii dau o sansa.

Povestea este intr-adevar superba, numaru 1 intre animeurile fantasy vazute. Ce mi-a ramas inca in minte dupa atatia ani este insa openingul animeului (link). Este una dintre melodiile care inca ma face sa zambesc daca o aud dupa ani de zile de absenta.

Incercati acest anime. Poate ca e putin mai vechi dar este unul dintre cele mai bune
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)