Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RahXephon

#1
[Imagine: 165.jpg]

Alt title: N/A

Producers: Bones, ADV Films, Asatsu DK

Genre: Action, Mystery, Drama, Mecha, Music, Romance, Sci-Fi

Rezumat: In 2012 (yey) Japonia a fost invadata de creaturi umanoide din alta dimensiune numite Mu, ce arta la fel ca oamenii dar au sange albastru. In 2015 Tokyo este invadat, iar invadatorii sunt respinsi cu ajutorul unor arme umanoide numite Dolem. Dupa aceasta lupta Ayato Kamina este atacat de oficiali ai guvernului dar este salvat de Haruka, o femeie ce il informeaza ca Tokyo a fost separat de restul japoniei cu ajutorul unui time rift. In interior timpul trece de 3 ori mai incet decat in afara. Cu ajutorul ei, Ayato reuseste sa scape in lume de afara si sa descopere ce s-a intamplat cu trei ani in urma.

Sound: Este un anime ce se invarte foarte mult in jurul muzicii

Video: Acceptabil. Pentru o grafica ceva mai buna exista si filmul

Opinie: Personal am preferat filmul mai mult decat animeul. Mai scurt si cu mai putine mistere. Cu totate astea si animeul a meritat vazut dupa cativa ani cand aveam mai multa rabtare. In totdeauna am facut o comparatie intre acest anime si Evangelion. Personal l-am preferat pe acesta din cauza finalului mai bun in opinia mea. Acum ca a mai trecut ceva timp realizez ca inafara de faptul ca Tokyo e special in ambele cazuri si este atacat de "extraterestrii" nu prea exista o legatura intre cele doua. Still.. recomand sa le vedeti pe amandoua pentru ca sunt foarte bune, fiecare in felul lui
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)