Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Repetenti / Corigenti

#21
Mda.. si eu era odata sa raman la chimie corigenta.. long story short, m-a scos la tabla si dintr-o minune (ca altfel nu-mi explic) am stiut sa fac ce mi-a dat XD. Chimia este una din materiile la care chiar am avut niste profesoare care habar n-au ce-i aia sa explice, si acuma in a XI-a mi-a venit una foarte buna, dar degeaba ca ora e de la doua la trei.. deci ciuciu 21.
That's it folks.. nu-mi place electricitatea de nicio culoare si momentan nu imi iese media la fizica.. daar am inceput optica, si mai dam un test deci imi revin eu ^_^.
Legat de corigenta si parerea mea despre ea, shit happens 106. Adica, cam jumate clasa era corigenta la chimie pe vreun semestru pana sa ni se schimbe profa.
Sa repet clasa nu m-ar deranja 21, ar fi placut sa ma stiu printre persoane de varsta mea. Dar asta nu se va intampla.
[Imagine: iK6og.jpg]

#22
Niciodata! Si chiar ma mandresc cu asta. Adica, nici macar la Mate, la care nu ma descurc deloc. La Fizica si Info nu ma prea descurc, dar profesorii nu au lasat niciun elev corijent pana in prezent, deci e in regula... La Engleza si la Franceza ma descurc perfect, imi pare rau doar ca datorita urii profei de franceza la adresa mea imi va scoate media 9 pe acest semestru. Pot mai bine de atat.
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#23
Pfff imi amintesc de clasa a 9 a 21 Eram si eu bucuroasa ca am intrat la liceu, copil tembel si am vazut-o pe aia de chimie ca era cam aiurita si nu prea ii dateam importanta. Ascultam muzica pe la ora ei, ma jucam pe telefon, vorbeam cu aia din spatele meu, faceam orice altceva in afara de a fi atenta la ora ei si cand eram in laborator ma enervase cu o ora in urma un coleg, cum eram eu mica si furioasa aruncam cu hartie in colegu respectiv 21
Profesoara m-a vazut si mi-a zis " dinule nu esti cuminte ? " Eu nimic, il atacam mereu pe respectivu si mai eram cam un sfert de ora pana venea pauza, m-am mutat in spatele lui si am inceput sa il bat. Cand eram foarte concentrata, adica imi faceam un avion sa ii dau in cap, vine aia de chimie langa mine si imi ia caietu, eu saraca de mine aveam doar titlul scris si mi-a dat un 3.
Dupa cateva ore m-a scos iar la tabla, a zis ca imi da 7 sa imi iese media, i-am spus ceva pe acolo a zis ca imi da 9, eu foarte bucuroasa ca am trecut si m-a mai intrebat ceva si eu desteapta am spus " Nu mai stiu, oricum nu vreau 10 ma multumesc si cu 9 " PAC mi-a dat inca un 3 21
Aveam doi de 3 si dirigintele ma ameninta ca ii suna pe ai mei, in fine m-a ascultat si am luat un 10 dupa nici ca am mai trecut pe la ea pe la ora pana nu s-a terminat semestrul.
In rest nu am mai avut probleme, cu matematica, fizica, informatica ma descurc perfect, cu romana ma mir mereu ca abia imi scoate nebuna media 9.

#24
Pot spune cu mandrie ca nu ma numar printre acestia si nici nu imi doresc. Prefer sa nu fiu nici cea mai buna, dar nici cea mai slaba la invatatura.
Ca sa zic si ceva care sa includa si corigentii/repetentii... Anul asta, la mine in clasa, erau sa ramana trei, dar au luat corigenta in august. In rest, toti din clasa ne dam silinta sa trecem; mai ales ca suntem putini in clasa si daca mai raman doi dintre noi, ni se va destrama clasa.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)