Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Printesa lebedelor

#10
8:Feint

‘Aveai dreptate..nu dansezi prea stralucit’ spuse Laila incercand sa para ca nu era asa grav pe cat se putea.
Lucia ii arunca o privire scurta si suspina.Stia ca era oribil de impiedicata insa aprecia ca prietena ei o luase invers astfel incat sa n-o faca sa se simta prost.
‘In schimb tu si Saiki dansati asa bine de parca ziceati ca sunteti un cuplu.’ Spune ea chicotind.Laila se facu alba ca varul la fata .
‘A...asa pare?’ intreba ea mai incet.Lucia se uita mirata.Avea o fata de ai zice ca tocmai vazuse o stafie.
Lucia nu continua discutia ,de teama sa nu cumva sa lesine daca devenea mai palida.
*
‘Dansul de picioare a fost palpitant’ ii zise Yuki cand trecu pe langa el.Tanarul avea un pahar de sampanie in mana.Lucia inghiti in sec incercand sa se abtina de la comentarii.
‘Inca nu pot sa inteleg cum de te poti tine cat de cat in balans cand vine vorba de balet.Si mai esti si fiica lui Chimitsu Liza’ adauga el vazand ca nu primeste nicio reactie de la tanara.
‘Unele lucruri nu se mostenesc’ scrasneste ea din dinti abia rezistand sa nu-l injure.Vroia sa plece . ‘ ...asa cum unii oameni sunt niste nesimtiti lipsiti de scrupule in timp ce tatal lor este un om bland,cumsecade care a facut ceva in viata’ nu reuseste ea sa se abtina si spune cuvintele cu raceala.
‘Intr-adevar.Asa sunt unii oameni.’ Aproba Yuki si trece pe langa ea calm .
Lucia pufni iritata si o lua la trap pe hol.Nu vroia sa fie in sala de dans dar nici nu vroia sa dea nas in nas cu altcineva.Vroia sa mearga la baie insa nu stia unde este.Incepu sa se plimbe prin holurile lungi ale vilei cautand o posibila usa pe care sa scrie WC.
*
‘Pe cine cauti Laila?’ intreba Saiki vazand-o pe fata roscata care se uita in dreapta si in stanga cu mare atentie.
‘Nu stiu unde a disparut Lucia.Ne-am despartit putin si trebuia sa ne vedem aici ,dar nu a venit’ Tonul ei parea ingrijorat ,ca al unei surori.
‘Poate e la toaleta.’ Sugera Saiki incercand s-o linisteasca.
‘Nu i-ai zis unde e toaleta , nu ?’ realiza Laila deodata ingrijorata si amandoi realizasera ca era foarte posibil ca prietena lor sa se fi pierdut prin vila.
‘Hei Yuki,ai vazut-o pe Lucia?’ intreba Saiki pe fratele sau imediat ce il zari intrand in sala de dans.
‘Mda...aproximativ.De ce?’ A doua parte a intrebarii fusese pusa dupa ce vazu ca atat Saiki cat si Laila pareau un pic cam prea crispati.
‘Nu dau de ea.’ explica Laila.

*
Lucia deschise usa de la camera usor.Inca o incapere destul de mare,cam cat sa incapa jumatate din etajul de la casa ei.Era o camera circulara, decorata intr-un stil mai european,cu un pat mare cu cuvertura rosie , un birou , o masuta si covoare rosii de asemenea.Intr-un colt era o mica biblioteca.Camera semana cu cea a unui nobil .Lucia dori sa plece insa ceva ii atrase privirea.Ceva care statea pe biroul curat si din lemn stralucitor.Intra putin si se apropie de el.O cutiuta dreptunghiulara , cu 2 lebede albe cu firicele aurii gravate pe ea , statea in centrul biroului.Cand o deschise o balerina frumoasa incepu sa se invarta si cutiuta incepu sa cante un fragment din piesa ‘Lacul Lebedelor’.
Lucia privea zambind minunata cutie muzicala cand usa se inchise cu forta in spatele ei.Se intoarse mirata.
‘Shito-kun,ce faci aici?’ intreba ea confuza.
‘Ah,mi s-a parut ca te-ai ratacit si vroiam sa te ajut .’ spuse el pe un ton amabil.
‘Da,cautam toaleta, dar m-am oprit aici putin’ marturiseste ea aruncand iar o privire scurta spre cutia muzicala.Din cativa pasi tanarul blond era langa ea.Lucia ramase uimita.Nici nu realizase cand se apropiase.
Se uita la obiectul din mana ei si zambi.
‘E foarte frumoasa’
‘Nu-i asa!?’ spune Lucia asezandu-se pe un scaun si privind in continuare cutiuta.’E asa frumoasa melodia.Si balerina e superba.As vrea sa joc si eu rolul lui Odette intr-o zi.’ Spune ea si ochii ii sclipesc plini de admiratie.
Shito se lasa pe vine ,privind-o acum un pic de jos capul apropiindu-se mai mult de fata ei.
‘Ai face o Odette foarte draguta’ marturisi el.Lucia ofta.
‘Mai am mult pana sa ajung sa joc rolul principal.Profesorul imi zice ca trebuie sa-mi gasesc mai bine echilibrul si ca trebuie sa..’ insa se opri cand vazu fata uimita a baiatului.’Am..zis ceva gresit?’ intreba ea confuza.Deodata Shito incepu sa rada zgomotos.Se ridica de pe vine si merse spre usa in timp ce continua sa rada.Lucia il privea pierduta.
‘Esti chiar...ciudata.’ spuse el si invarti cheia in lacat.’Fie esti oarba....fie foarte naiva’ adauga el.Intr-o clipa Lucia se trezi impinsa pe pat .Shito ii propti mainile intr-ale sale si acum statea deasupra ei.
‘Ce..ce faci?’ intreba ea panicata.
‘Nu-mi spune ca acum ai realizat?Ei bine..mai bine mai tarziu decat niciodata’ spune el cu un ranjet diabolesc.Lucia era din ce in ce mai inspaimantata.
‘Ah,frate,nu vroiam sa fac asta .’ spunea el pe o voce fals nevinovata in timp ce ii prinse ambele maini mici in mana sa stanga iar mana dreapta incepu sa-i ridice rochita.
‘Nu,lasa-ma!’ striga ea si incepu sa se agite incercand sa se elibereze din stransoarea lui.El ii puse mana dreapta la gura facandu-i semn sa taca.
‘Nu e frumos.Toata seara am incercat sa-ti fac avansuri si nici nu ai observat.Probabil ca n-o sa observi nici cand iti iau tot’
Lucia tremura din toate incheieturile.Corpul ei firav nu avea nicio sansa sa se elibereze din stransoarea lui puternica.Vroia sa tipe insa glasul ii ingheta simtind cum mana tanarului se misca incet de la genunchi la coapsa si apoi desfacandu-i corsetul.
‘Nu’
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Răspunsuri în acest subiect
Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 12-05-2009, 03:21 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 13-05-2009, 09:56 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 14-05-2009, 08:52 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 16-05-2009, 09:04 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 19-05-2009, 09:23 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 21-05-2009, 08:41 PM
RE: Printesa lebedelor - de Isis-Zeita iubirii - 21-05-2009, 08:51 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 22-05-2009, 09:16 PM
RE: Printesa lebedelor - de Isis-Zeita iubirii - 23-05-2009, 08:31 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 26-05-2009, 07:46 PM
RE: Printesa lebedelor - de sakura_alexutza - 27-05-2009, 10:13 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 08-06-2009, 09:45 PM
RE: Printesa lebedelor - de Annya_Anna - 09-06-2009, 06:05 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 14-06-2009, 02:19 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 16-06-2009, 11:03 AM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 19-06-2009, 12:02 PM
RE: Printesa lebedelor - de fake_fate - 19-06-2009, 01:03 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 21-06-2009, 09:01 PM
RE: Printesa lebedelor - de Annya_Anna - 23-06-2009, 07:08 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 25-06-2009, 12:35 PM
RE: Printesa lebedelor - de Obsession. - 20-07-2009, 06:00 PM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 22-07-2009, 09:32 AM
RE: Printesa lebedelor - de adyna_45 - 22-07-2009, 10:15 AM
RE: Printesa lebedelor - de Shojo Queen - 26-07-2009, 07:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stapana inimii,printesa focului soricelindragostit 4 3.963 20-06-2011, 07:10 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  printesa ratacita(sasusaku) cryssy 14 9.528 11-12-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  printesa ratacita(sakura) cryssy 3 4.116 14-10-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Regele tradafirilor si Printesa gheturilor Amelia_Angel_Devil 1 3.139 27-09-2009, 11:23 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence


Utilizatori care citesc acest subiect:
12 Vizitator(i)