Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

Hmmm... primul anime pentru mine a fost Inuyasha undeva prin clasa a II-a, asta fiind cu aproximativ 13 ani in urma, Inuyasha este si va ramane unul din anime-urile mele preferate alaturi de Naruto, One Piece, Bleach etc.

Pe undeva prin clasa a VII-a am inceput sa vizionez si alte anime-uri, aceasta fiind cauza ce m-a determinat sa iau in serios limba engleza de care acum ma bucur nespus de mult avand posibilitatea de a viziona(anime), citi(fanfiction) si conversa in aceasta limba.
Deci anime-urile m-au facut sa invat un lucru care nu-mi placea si nu-mi desi eram constienta ca este o necesitate, iar acum din cauza acestui lucru am fost selectionata pentru a pleca in UK.
Asa ca invatati (pentru cei care nu o stiti) limba engleza pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa aveti nevoie de ea.


See ya!!!!

Primul meu anime... wow ce mult a trecut de atunci: 1993 - TVR 1 - Nirusu no Fushigi na Tabi (sau cum au adaptat titlul seriei in romana Minunata calatorie a lui Nils Holgersson). Imi amintesc si acum ca m-a facut sa-mi dea lacrimile de copil cand am vazut in ultimul episod determinarea cu care Nils voia sa-l salveze pe Martin desi si-ar fi dat in vileag secretul ca a fost transformat de catre spiridus si ar fi putut ramane pe veci asa. Si toate aventurile in spatele gascanului alb care a plecat cu gastele salbatice... vulpoiul Smire intotdeauna pus pe razbunare... peripetiile ratacirii lui Nils printre oameni si animalele de la Zoo... o poveste absolut fantastica. Ma uitam fascinat seara de seara la televizorul alb-negru Sirius 207. LOL. Mi-a placut ca l-am putut revedea Minimax si in culori. Pacat ca nu-l mai redifuzeaza. Ca l-as inregistra si l-as urca pe youtube unde-mi place sa gasesc toata seria Viata cu Louie si acum. Fiindca merita urmarita seria asta.

Cred ca al doilea anime a fost Grendizer. Sau oricum... printre primele a fost si asta. Tot TVR 1. Cat de mult iubeam robotul ala. Era un fel de Power Rangers... animat.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

E atat de greu sa zic care a fost primul meu anime, nu imi amintesc de o perioada in care sa nu fi urmarit animeuri. Printre cele mai vechi de care imi amintesc ar fi Digimon, primul sezon, si Dragon Ball.
Ma uitam la tot ce prindeam la televizor. Am urmarit cam in aceeasi perioada si Yu-Gi-Oh, CardCaptor Sakura, Beyblade, B-Daman, Pokemon... probabil si altele si nu imi vin in minte acum. Greu de zis care a fost primul.
Nu prea ma uitam la A+, eram impotriva majoritatii 21

Si la mine tot digimon a fos primul anime si apoi pokemon. Sincer, mi-a placut placut seria yu-ghi-oh si dragon ball z. 
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.190 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)