Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Poze by Bolomaniac

#1
Am decis sa pun si eu cateva poze mai vechi facute de mine cu diferite aparate.Stiu ca nu sunt cine stie ce fotograf deci astept criticele voastre cu placere.

1

2

3

4

5
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

#2
Va fii critică constructivă.
Aparate? Nu contează cu ce aparat e.
1. Pisicuuuuţeleeee sunt aşaaa cuuuuuute!!! Cea din faţă zici că mai are ceva şi cade de somn 21
Această poză este bună din punct de vedere artistic. De ce? Lumina [da, mi-am dat seama că era într-o dimineaţă] este foarte bună mediul înconjurător îţi dă acea stare de calm, aerul de ţară [nu ştiu sigur dacă tu trăieşti la ţară, dar nu contează unde trăieşti, contează că este o bună poză]. Felicitări, această poză merită pusă într-un album [în caz că te gândeşti să-ţi faci un album şi să-l vinzi].

2. "Cei mult, nu e bun." La asta să te gândeşti mereu când faci poze.
Te-aş sfătuii să nu faci mai multe poze pe acelaşi obiect/aceleaşi obiecte. Sau.. poţi face mai multe poze şi să alegi una, care ţi se pare mai bună. Asta fiind prima metodă, iar a doua, să te "chinui" atât de mult, încât dintr-un şat [shoot=poză] să-ţi iasă cel mai bine.
Aici pisicuţele sunt atââât de duuulşii, un kilometru de dulşi, îmi bine să mă iau în braţe şi să mă strâng, la cât de dulşi sunt!
Ştii ce-mi exptrimă această poză?
1 aprilie, dar nu ştiu de ce 21, gen, pisicuţa cu alb şi gri, tocmai suportase o farsă şi cea care doarme aşteaptă iar cele două care sunt treze sunt farseorii. La asta mă duce dândul, sau 21, am eu prea multă imaginaţie. Câteodată strică 21)

3. Ä‚LA E UN ARICI, ADOR ARICII! O,O
Măi -.-", nu ştiu ce fel de aparat este, dar fiecare aparat are funcţia "Macro" cred că ştii care este această funcţie, te-aş ruga s-o foloseşti de câte ori ai nevoie, iar aici ai avuuuut mare nevoie de ea, dar se pare că n-ai activat-o. [sper că este un arici şi nu e.. ba e mă arici 22]
Ştiu că paote animalele nu doresc să fie fotografiate, se zbat şi aşa mai departe, se zvârcolesc, se mişcă, întorc capetele lăbuţele, dar, mie îmi place acea fotografie, chiar dacă nu e făcută cu Macro.
Pe viitor, te-aş ruga să foloseşti funcţia "Macro" când doreşti să fotografiezi de aproape.

4. Ăla e un căţeluuuuuuuşşşş <3
Nu ştiu ce rasă e, dar cred că-i un Gold R., poate pui, dacă nu am ghicit, poţi să-mi spui şi mie ce naţie de nazist e ^^"
Tedi are pentru tine, fructe morcovi, vitamine!x) Scuze, nu m-am putut abţine.
Da, este bună poza.

5. Vaaai, ce niceee o,o.
Ok, claritatea e... aşa şi aşa... Mă rog, îmi place că ai surpins porumbei cu ceva aprte din cladiri/stradă. dacă erau doar porumbei.. eh.. asta nu mă încânta.
Bine ţintit.
Aparatul? Nu ştiu ce fel de apart este, presupun că nu e cine ştie ce bunătate, dar dacă-ţi faci treaba cu el.. merge.

6. Oh, aici este o banalitate înnăscută, pelase, ce caută pisica aia pe MASĂ!? Drace se uită dracu' la stele, ziua, nu? Whatever.
Claritatea lasă de dorit, alt apart, nu? Eh... să începem cu începutul:
1. Pisica nu are ce căuta pe masă.
2. Too much light.
3. Claritate nedorită.
4. Mediu neambiant.

Cam astea au fost de zis.
M-am ţinut de miercuri să-ţi comentez.
Well, aÅŸtept nexturile.

Edit Nya : Nu toate aparatele au funcţia macro. Nu mai vorbi dacă habar nu ai ce spui. xD
Lawl.

#3
Poze facute cu un aparat simplu ,nu are macro sau mai stiu eu ce, mai erau 2 leuti si un raton pe acolo dar pana am fost si eu cu camera au disparut 2.


1

2

3

4

5

6
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Poze irina3ser 1 3.200 23-04-2012, 10:37 AM
Ultimul răspuns: Diz
  poze. mellolo 2 3.056 04-08-2011, 10:58 PM
Ultimul răspuns: mellolo
  Poze ^^ nazrob 0 2.583 02-02-2011, 09:53 PM
Ultimul răspuns: nazrob
  Poze xD Berry. 6 4.377 29-08-2010, 09:35 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)