Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Postere anime

#1
postere anime la www.nynt.info . 2 postere la 15 lei sau 3 la 20 sau alte reduceri in functie de comanda ! Printam si postere cu imaginile voastre! dimensiunea este A3 pe hartie glossy. 4 mai avem si VU metre digitale 3 cu leduri multe ! trebuie sa le vedeti !

#2
Heh, am vrut sa postez de cand am vazut topicul asta si pe anime-club, dar mi-a fost lene. Acum insa, tinand cont ca e pe zup, imi fac curaj.

Te avertizez de pe acum ca daca nu ai chef de critica, mai bine sari restul postului, pentru ca nu iti va placea ce vei auzi.

In primul rand, site-ul arata total neprofesionist. TOTAL! E aranjat haotic, arata haotic si inca nu e complet terminat. Nu prea poti lansa un site daca nu e gata 10
In al doilea rand, posterele arata destul de.. ugh. Personajele anime sa zicem ca merg, ai potential si daca o tii tot asa, in cateva luni, un an maxim, vei face niste desene digitale de ii vei lasa pe toti cu gura cascata. Momentan insa nu prea ai desene de vandut/cumparat de altii 10 In principal din cauza ca nu prea au cine stie ce fundaluri... Sunt simpliste si inca arata a desene de incepator.
In al treilea rand, wtf, cum Dumnezeu functioneaza sistemul vostru de comanda.
Citat:Pretul unui poster este de 9.99 RON. Marimea posterului este A3, adica 297 x 420 mm , pe hartie glossy. La cerere se pot face postere si de alte dimensiuni.
Pentru comenzi trimiteti mail la nynt.info@yahoo.com . In Bucuresti, livrarea se face personal.
E cumva o gluma?
Pana acum site-ul vostru arata a teapa (nu spun ca si este).
Conditiile si modul in care se face o comanda trebuiesc precizate foarte clar.
- posterele de alte dimensiuni ce preturi au?
- faceti reduceri si pentru comenzi foarte mari?
- cum se face plata?
- cum se fac livrarile personal in Bucuresti?
- cum se fac livrarile pentru alte orase?
- care sunt modalitatile de plata?
Astea sunt detalii de baza, esentiale si in acelasi timp de bun-simt. Nu poti sa fii serios, sa ai pretentia ca ai site unde vrei sa vinzi ceva, ceva pe care oamenii sa plateasca bani reali si sa te prezinti in halul asta.
De asemenea, faci aceeasi greseala pe care o fac foarte, foarte multi dintre tinerii/adolescentii romani, si folosesti o romgleza pe site, chestie care nu ar fi neaparat un lucru rau, pentru ca ar creea site-ului o imagine mai friendly, tinereasca, etc., numai ca se pare ca nu stii prea bine limba engleza. DE gif-urile alea sclipicioase nu zic nimic... ma abtin.

Chestiile alea cu leduri par misto dar ce sunt? Uite, eu nu am mai auzit de asa ceva pana acum. Descrie-le si tu mai pe larg, sa stie toata lumea ce sunt. Mentioneaza si ce pret vor avea, care ar putea fi diferitele intrebuintari (poti sa le pui pe perete, pe dulap, in cap, etc. tu stii)

In fine, nu vreau sa te descurajez prea tare. Sugestia mea ar fi sa refaci site-ul si eventual sa ceri niste pareri unei persoane care se pricepe sau macar sa studiezi si alte site-uri similare inainte. (incearca http://mangashop.ro sau http://akiba-station.ro si studiaza cum se face plata pe acolo, cum sunt prezentate produsele, etc. )

#3
Buna.
Nu ma sperie critica, dar nici nu imi place sa ni se faca reclama proasta fara rost. Da, site-ul era in paragina dar asta doar pentru ca suntem in licenta as we speak. Daca vizitai mai des, ai fi observat ca site-ul totusi se schimba de la zi la zi, fiind de parere ca in momentul acesta arata destul de bine. Despre noi, suntem 2 studenti, Amy si Mihai, iar acela este site-ul nostru pe care vindem lucruri facute de mana. Nu suntem o firma cu sediu si magazin online asa cum este akiba station sau altele. Deci nu avem cum sa aratam asa de serios. Site-ul este creat intr-o maniera silly 'n funny, asta nu pentru a prinde la public ci pentru ca asa suntem noi. Engleza stim , te asigur. Eng de acolo e scrisa la misto. Nu am crezut ca pune cineva botul la asa ceva. Despre modul de comanda. Ce-i gresit la el? Livrare personala daca esti din Bucuresti si vrei sa te asiguri ca nu ti se fac lucrurile praf prin posta. Ne intalnim undeva gen Romana , produsele ti se pun in brate si tu platesti. Cu posta e usor. Ramburs. De la sine inteles. Iti trimitem pachetul.Tu primesti instiintare de la posta ca ai primit un pachet si te duci sa-l ridici.Evident, nu-l poti ridica fara sa platesti valoarea pachetului si taxele postale.Nu suntem raspunzatori de ce se intampla la posta. Reduceri sunt mereu pe site. Lol, cu gif-urile nu vad care-i treaba. Sunt fata si mie imi plac. Desenele mele...hmm..stiu si eu ca nu sunt asa de bune dar lucrez la a le face perfecte. Daca ar trebui sa le vand sau nu, cred ca numai eu pot decide si cei care viziteaza site-ul.La urma urmei am vandut deja 8 postere si nu e nimeni obligat sa cumpere. Gusturile nu se discuta.De asemenea printam postere cu ce doreste clientul. Despre Vu-metre... ti-am ascultat critica si am pus explicatii si pentru cei care nu stiu ce sunt. Preturi au de ceva vreme. Intrebuintari...pff ..poti sa ti-l pui si in cap daca iti permite lungimea cablului si crezi ca ti-ar sta bine cu el pe cap.Se pun unde vrei atata vreme cat ajunge cablul la PC. Apoi ii dai drumul si te minunezi 3. In concluzie, site-ul nu este o teapa dar nici nu suntem akiba station. Cand o sa avem bani o sa facem si noi firma probabil, dar pana atunci, mai e. Oricum, multumim pentru critica constructiva. ( a trebuit sa fac alt cont. al meu nu mai mergea 22 nici dupa 10 resetari de parola. )

#4
1. Nu v-am facut reclama proasta. Reclama proasta ar fi fost sa intru pe alte site-uri si sa spun lucruri rele despre voi. Tot ce am facut a fost sa imi spun parerea in topicul despre site creat de tine. Aaa, nu e favorabil ce am spus, ok, nu neg asta, dar nu e reclama proasta.
Nu de alta dar asta ar insemna ca am ceva cu voi si vreau sa defavorizez sau asa ceva, ori nu e cazul.

2. Am intrat de 2 sau 3 ori pe site, in zile diferite. Deci nu am intrat doar o data. Repet ce am spus... nu se promoveaza un site neterminat. Stiu ca e naspa cu licenta, si eu am dat-o anul trecut, dar trebuia sa asteptati sa fie finisat.
Stiu ca probabil nu crezi asta, sau cel putin asa imi da de inteles reactia ta, dar este in interesul vostru sa nu promovati un site neterminat.

3. Mi-am dat seama ca nu sunteti un magazin cu sediu si firma si aspectul serios nu se refera la design ci la increderea pe care o inspira site-ul. Nu arata serios in sensul ca eu nu as cumpara ceva de acolo (si aici intra iar aspectele legate de comanda, pe care le voi relua in curand).
Uite, nu vreau sa te jignesc, dar eu am crezut ca esti o fetita de maxim clasa a 10-a dupa ce ti-am citit postul si am intrat pe site. Si, fara nici o suparare, eu daca as fi intrat pe site-ul acela in mod intamplator nu as fi avut incredere sa cumpar ceva de acolo.

4. Ce e gresit la modul de comanda? Absolut nimic, e perfect, cu o micuta, micuta exceptie: nu exista!
Comenzile se fac prin Posta Romana? Prin Curier? Sub forma de colet? Plata e ramburs? Seface online? Transfer bancar?
Repet, astea sunt detalii de bun simt necesare pentru a putea fi luati in serios si e de preferat sa le stiu din vreme, ca sa nu irosesc atat timpul meu, cat si al vostru. Nu stiu daca stiti, banuiesc ca nu, dar taxele difera in functie de modalitatea de plata deci exista sansa sa nu va convina decat sa faceti livrari prin posta, sa zicem.
"Evident, nu-l poti ridica fara sa platesti valoarea pachetului si taxele postale."
Uite ca nu e chiar atat de evident. Nu te duci la posta si le zici: vedeti ca trimit si eu posterele astea lui X din Brasov, are sa imi plateasca 8 lei cand ajunge pachetul la el, sa ma anuntati cand ajunge si sa imi dati banii. Nu stiu nici eu exact, dar ai nevoie de un cont unde sa versi acesti bani, de exemplu.

5. Cu intrebuintarile VU-metrului ala nu e chiar asa cum crezi tu. Repet, nu mai auzisem de asa ceva si prima data am crezut ca e un soi de lampa de camera sau bibelou cu lumini.. Teoretic, se prezinta frumos obiectul si la ce se foloseste in general. Ii faci si o reclama frumoasa, sa atragi omul, sa stie ca il poate conecta la PC si merge pe ritmuri de muzica si se vede dragut noaptea, sa fie tentat sa cumpere daca il atrage ideea, nu daca vede un soi de bobina cu neoane in poza.

6. Nu am zis niciodata ca site-ul vostru nu este teapa, daca as fi crezut asta va stergeam topicul pentru ca nu vreau ca utilizatorii acestui site sa fie pacaliti. De altfel, pe Zup NU este permis sa faci reclama altor site-uri cu caracter comercial fara sa fi obtinut in prealabil acordul unuia dintre administratori, lucru pe care l-ai fi stiut daca ai fi citit regulamentul. Puteam foarte usor sa sterg topicul dar am trecut cu vederea pentru ca mi s-a parut o idee draguta site-ul vostru.
Btw, ca sa nu ma intelegi gresit, regula aia nu e trecuta aiurea, in felul asta incercam sa filtram continutul care ajunge la utilizatorii nostri, sa nu se apuce toti sa spameze in draci forumul pentru toate prostiile, cum s-a mai intamplat. Celor de la Akiba-Station le-am facut reclama gratuit si le-am pus si banner-ul pe site, tot gratuit, pentru ca mi s-a parut ca este o idee si o iniativa buna deci nu sunt nici vreun individ lacom care nu permite decat reclama site-urilor care ii convin.

In fine, revenind, ce faceti cu site-ul vostru e decizia voastra. Ca persoana care are ceva experienta in domeniul asta, va spun ca ati apucat-o pe un drum gresit si ca nu e bine ce ati facut pana acum.. mai departe, nu ma priveste. Mi-am re-explicat punctul de vedere acolo unde mi s-a parut ca am fost inteles gresit, am re-explicat lucruri care mi s-au parut ca nu au fost intelese cum trebuie, mi-am facut "datoria".

Succes

#5
Recunosc ca am gresit cand nu am cerut voie sa postez anuntul si poti sa-l stergi daca deranjeaza.
Totusi , chiar azi am fost la posta sa pun un colet si stiu exact cum sta treaba cu taxele ,actele si rambursul. Noi nu trimitem pachete decat prin Posta Romana si plata se face doar prin ramburs. Nu e nevoie de niciun cont. Persoana care primeste pachetul plateste la posta. Daca pachetul nu este ridicat , se intoarce la noi.
Inca o data, imi cer scuze ca am postat anuntul.

#6
Eh, nu are nimic ca ai postat 10
Revenind, tu spui ca stii detaliile astea, dar e bine sa le stie si restul. Am vazut ca aveti acum pe site categorie de Cum comand, foarte bine!

Mult succes in continuare! Cand o sa considerati ca ati finalizat site-ul si e complet pus la punct, contactati-ma iar si poate va pun un link sau un banner 10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)