Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Photoshop

#51
Nu prea stiu cum sa-ti explic ca sa intelegi ce este aceea o textura, iar la cat de bine stiu eu sa ii explic unei persoane ceva mai bine nu mai explic.Sorry.
Iti spun cum se folosesti, textura este ca o imagine ( ca sa zic asa ) si o pui o peste sig si o "setezi" pe una dintre obtiunile PhotoShop-ului.

Obtiunile PhotoShop-ului sunt : http://i47.tinypic.com/vpdw13.png ( ceea ce se afla in dreptunghiul rosu )
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#52
hy...as avea si eo cateva intrebari legate de ps(am luat ps-ul de 2 zile si nu ma pricep deloc la sig-uri...):
-deci am vrut sa ma apuc de un sig(primul...)...totul a mers foarte bine la inceput..am dechis ps-ul...si am vrut sa folosesc un render si un c4d insa m'am cam blocat aici si a trebuit sa fac sig-ul fara c4d20
as vrea sami explicati si mie dak vreti bineinteles4..cum sa adaug un render peste un background facut de mn...dar as vrea k renderul sa nu mai aiba backgroundul propriu...sa fie pe background-ul pe kre il doresc...si pe urma cum sa pun peste imagine un c4d...ptr k nam nici cea mai vaga idee despre asa cv...ptr k fara folosirea de c4d sig-urile sunt incomplete(parerea mea)...so...tot ce am putut face a fost img de mai jos(kre btw e groaznica)...si k sa iasa cat de cat bn am dat cu guma de sters...sa se vada un fel de umbra..cu brushuri si cu toate minunile...(iar ptr background am folosit gradient20)...deci va rog frumos sa ma ajutati si pe mn...si ink cv4..qm imi pun sig-ul la semnatura?thx anticipat4
http://img25.imageshack.us/img25/2382/eminemcopyv.png

#53
BrokenHeart,
renderul normal e fără fundal, deci pur şi simplu îl tragi peste layerul cu background-ul făcut de tine [dă pe săgeata din toolbar-ul din stânga şi trage renderul peste layerul cu bg]
C4d-ul, dacă nu are background, atunci îi faci acelaşi lucru ca şi la render. Dacă are background, pune-l pe Screen sau Lighten [la efectele din fereastra cu layere, îl schimbi de pe Normal pe ce vrei tu, în general astea două se văd cel mai bine], iar dacă background-ul c4d-ului era negru, nu-i mai faci nimic decât să-i ştergi părţile pe care nu le vrei în sig sau îl muţi unde vrei, lol.

Ca să-ţi pui sigul la semnătură, mergi la User CP>Semnătură şi pui între tag-ul [IMG][/IMG] linkul către imagine [în cazul tău, [IMG] http://img25.imageshack.us/img25/2382/eminemcopyv.png [/IMG], fără spaţii], iar apoi selectezi Enable my signature in all my existing posts.

:]

#54
thx kvasir4pupic...dar faza cu renderul ink ramane o dilema pentru mn...am creat background-ul(a iesit destul de mn cred)...apoi am dat File>Open si am deschis renderul..apoi am selectat din bara aceea cu optiuni sageata(prima park)...si am in cercat sa trag renderul peste background-ul facut de mn si nu apare...am facut bn?dak se poate ink putin help4...st sigura k au fost bune sfaturile tale si probabil st eo mai grea de capSmile...deci ms multpupic

[posturi unite]
am priceput....nu intelesesem eo bn prima data..am gasit un tutorial pe internet kre m'a luminat)aqm mai trb sa invat sa folosesc c4d k sa pot sa fac si eo un sig k lumea...thx

#55
Some help here ! Ok, păi mă săturasem de font-urile ps-ului şi mi-am luat unele de pe deviantArt şi nu ştiu cum să le pun. So, puteţi să mă ajutaţi ? tenchis ^____^
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#56
E simplu.
Start -> Control Panel -> si acolo este un folder cu Fonts, le pui acolo, dar trebuie sa fie .ttf sau .otf , daca ma intelegi, la imagini, .jpg sau .png 21)
Sper ca te-am ajutat ^^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#57
Ok guys, am încercat şi eu cs2 şi mi-a expirat tria-ul, am piratat şi
am făcut rost de cod, dar nee, au începit să-mi apară erori, şi,
oricum vroiam de mai mult timp să-mi iau CS3.

So, mă poate ajuta cineva să găsesc varianta CS3 ?

Am mai căutat şi eu, da' când să-l instalez sau să-l descarc îmi apărea varianta CS2

#58
Valentine here ^^
Vezi ca nu trebuie instalat! 4
Dezarhivezi,intri in Adobe Photoshop CS3 si acolo e o iconica albastra cu PS 4 Click pe ea si gata 4

Sper sa`ti mearga ^^

[EDIT] Ignorati imaginea >.< e pus de 1 an fix de cand m`am inregistrat pe dev si nu stiam ce sa pun acolo 21 anyway da`ti pe Download File ^^
[center][Imagine: jgssig.jpg]
My Deviant xD
Mah' blog * ω *

Kpop -> my air ,my love , my everything :X
당신을 사랑합니다!
당신은 내 마약!
Love you ,my pervy boy ♥
[/center]

#59
Hello guys am si eu o problema.Mi-am bagat fonturile in C->Windows->Fonts dar nu imi apar in PS sau in alt program de editare.Ce as putea face?Apar numai cele default care sunt prea serioase pentru mine.Help!!
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#60
Încearcă să le bagi in Control Panel - Fonts, poate o să îţi meargă.

Edit.

Cu placere.
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photoshop Mitsukai Yoru 5 3.734 14-07-2011, 09:24 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  My First GFX Photoshop sig and Avatar Darkspine Sonic 2 3.067 18-08-2008, 10:39 PM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)