Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Perfect Girl Evolution

#11
1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Care dintre cei 4 baieti ati alege?
3.Ce parere aveti despre Sunako?Dar despre Noi?

1. L-am vazut acum cateva luni, dupa ce am vazut topic-ul asta si mi s-a parut interesant...Chiar merita, mi-a placut grafica, si personajele si tot. :X
2. Cred ca l-as alege pe Kyohei, chiar daca mananca ca un porc. 21 Takenaga e dragut si el, dar luat de Noi-chi, Yuki e prea...dulce39...Si Ranmaru...arata bine, dar nu e deloc stabil in relatii! 24
3. Sunako...Prea dura tipa asta...Toata sangerarile ei nazale cand una dintre "dazzling creatures" se apropie de ea sunt bestiale! E o ciudata, in adevaratul sens al cuvantului. Noi imi place ca, desi lumea o ocolea pe Sunako, a incercat sa se apropie de ea, sa o cunoasca. Poate doar din cauza ca locuia cu Takenaga, dar oricum a fost un gest frumos din partea ei. Smile
In concluzie, a fost un anime bun, imi place, desi s-a terminat cam sec, as fi vrut o continuare 71 Poate o sa citesc si manga.


#12
Doamne ador anime-ul asta dar in special manga. Are o actiune mai neobisnuita pe care o ador.Personajul meu preferat e Sunako bineinteles iar dintre baieti il prefer pe Kyohei deoarece formeaza un cuplu cu Sunako (sau cel putin ar trebui ),dar datorita caracterelor diferite e putin mai greu.
Fata asta Sunako e absolut incredibila. Pur si simplu "mica ei problema" cu nasul care ii sangereaza atunci cand vede o fiinta frumoasa m-a amuzat din prima clipa ,plus ca gateste grozav si baietii din casa o adora.E un anime funny care merita vazut daca ai chef de ceva amuzament.
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#13
1.Ce parere aveti despre acest anime?
Mi se pare foarte amuzant, adica la fiecare episod radeam cu lacrimi.In fiecare era ceva care ma uimea, iar acel lucru era Sunako.E chiar foarte amuzanta si ne asemanam putin, cred.Anyway, ma amuza la acest anime felul in care cei 4 tipi se temeau de ea, mai ca [,] cadeam de pe scaun de ras in acele momente.
2.Care dintre cei 4 baieti ati alege?
L-as alege pe ... Kyouhei. Motiv: pai e genul tipului mai dur, imi place ca e total opus lui Sunako, adica in unele aspecte si chiar m-a socat acel trecut al lui.
3.Ce parere aveti despre Sunako?Dar despre Noi?
Sunako este o tipa super amuzanta, gateste bine si daca s-ar aranja, ar fi si super frumoasa.
Noi?Pai tipa e curajoasa, adica s-a apropiat de Sunako desi ii era frica de ea si e si ea amuzanta cat de cat.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#14
Pai, anime-ul este plin de umor si well, ceva romantic stuff. Banuiesc ca era imposibil sa nu-l vizionez *laugh*
Dintre baieti, cred ca l-as alege pe Ranmaru (am o slabiciune pentru tipii roscati i think). E asa de ... dunno, se comporta like a bad guy uneori, este inconjurat de fete si alteori pare un adevarat gentleman.

Sunako e geniala! :3 Nu am ce sa spun, este personajul perfect, my oppinion. Hmm despre Noi... Dunno, funny girl.

#15
Din cauza ca eram obisnuita cu alt titlu, nu mi-am dat seama ca exista un topic cu acest anime misto. 21 Sa veeedem... singurul anime caruia i-am vazut drama (sau filmul sau cum vrei sa i-o ziceti -defapt am cazut si la Blood +, dar anime-ul nu l-am vazut complet, deci nu il pun). Ii incepusem si manga. : )) Doar sase capitole am citit. De ce? Atatea erau traduse, apoi mi-a fost lene sa o continui in engleza.

Anime-ul l-am vizionat acum ceva timp (poate dupa cateva saptamani/luni de cand am venit pe ZUP, desi mi se pare ca e prea mult timp... *laughs*). Mi-a placut si imi place. : X L-am vizionat de doua ori: o data in engleza si o alta data in romana (ceea ce se intampla cu animeurile pe care le-am vazut la inceputul vremii mele de animeuri pe calculator -eram fail la engleza).

Totul e misto si sunt si putine episoade. Imi placea cand statea in camera, se uita la filme horror si vorbea cu scheletii. : )) A fost amuzant si cum roscatul l-a confudat pe blond cu o tipa si se comporta frumos, ca un gentleman, pana a aflat ca e baiat si l-a azvarlit de pe scari. *laughs* Tin mai multe minte din acest anime si ma bucur ca l-am vizionat. Merita vizionat. Cand nu ai ce face, cand vrei sa vezi ceva mai 'original' si etc. Ce mi-a placut si mi-a ramas in minte ('burn in my mind' gen) era nosebleed-ul tipei in anime din cauza frumesetii si cum in drama dadea capete in gura. = )) Si a fost asa misto cand tipul era in pat, sexi, si ii facea avansuri si ea a lesinat. Cea mai cruda-dulce razbunare (vreodata)! *burning eyes*
Nu stiu ce nota sa ii dau, dar nu cred ca trebuie~. *running happily*

[EDIT] Nu am vazut intrebarile. Uite raspunsul.
2. Care dintre cei 4 baieti ati alege?
Kyohei, tipul blond. Frumos, moartea femeilor, dragut, dulce si etc. Nu era misto cand venea sa o ajute pe tipa? *melting*
3. Ce parere aveti despre Sunako?
Sunako e draguta, imi place. Ea face toti banii, daca poti sa spui asta... 21
[si nu stiu care "Noi", asa ca nu raspund]
Am incercat sa raspund scurt. Scurt. Dar asta nu inseamna ca nu am o parere mai evoluata.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)