Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O mica, mare problema >.<

#1
Em.. ieri tocmai am postat un fic nou in Naruto Fics, chiar cu o jumatate de ora inainte sa apara chestia aceea pe Zup, cum ca trebuie mutat pe alt host. Am asteptat pana azi si cand am intrat la Naruto Fics, ficul pur si simplu nu mai aparea. Nu era acolo si stiu ca l-am postat. Am cautat peste tot si nu l-am gasit.
Can someone help me? -.-

#2
Probabil că va reapărea când va fi gata toată treaba cu mutatul pe noul host şi alte cele, i mean ... şi eu lăsasem un comentariu destul de lung la un duel la GFX şi acum a dispărut, dar cred că e din cauza lucrărilor şi, sper eu, că nu-s pierdute şi vor "reapărea" când va fi gata toată treaba cu noul host şi alte cele. Nu cred că e cazul să ne facem griji. Nu-s în stare să răspund concret, mi-am dat cu părerea, având în vedere - aşa cum am mai spus - că şi mie mi-a dispărut acel post. :]

#3
Nu numai voi... imaginati-va ca am facut o lista imensa care mi-a luat vreo 3 ore... am postat-o si acuma a disparut ._.


Saptamana urmatoare a spus Flaw ca noul host e in "teste" deci sa ne asteptam ca vor disparea posturi...

#4
Of, l-am inchis cu o oarecare intarziere.
De pierdut, nu s-a pierdut nimic, au ramas probabil pe vechiul host posturile. Daca e ceva ce nu puteti recupera, le pot extrage manual de acolo, doar sa imi spuneti.

Prin faptul ca noul host e in teste ma refer la timpii de incarcare, viteza de download, etc. Posturi nu ar trebui sa dispara decat daca aveti cumva un provider de internet mai ciudat care face update la nameservere greu si intrati tot cumva pe vechea "adresa"

#5
Hm.. Adica se poate sa reapara cand va fi totul gata cum a spus si Spence? Scuze ca pun atatea intrebari dar sunt din fire mai grea de cap >.< Am cautat in continuare si pe la mesaje si tot nu aparea. Pe vechea adresa sincer nu prea cred ca intru in continuare. 106 Si eu m-am gandit ca e din cauza.. lucrarilor ce se fac acum si bineinteles ca ma gandeam ca se poate sa reapara curand.

#6
Nu, nu e posibil, decat daca vrei sa iti caut eu posturile si sa le mut aici.
Cum sa iti explic...
animezup.com e o simpla denumire. Folosindu-se nameserverele, calculatorul stie ca atunci cand accesezi acea adresa sa iti returneze fisierele de pe un server web.

Pana sambata, nameserverele te trimiteau catre vechiul host. Cum l-am schimbat, am pus alte nameservere care redirectionau utilizatorii catre noul server.

Problema e ca nu toate browserele si providerii de Internet updateaza mereu aceste nameservere instant astfel incat tu, cand ai intrat atunci pe Animezup, te-ai dus pe vechiul host si s-au salvat acolo posturile tale.

#7
Hey Flaw ^^
Scuze că mă bag aşa, dar m-a rugat Debb'. Ea nu poate să scrie pentru că e conectată pe telefon şi e plecată ^^.
Mi-a spus să-ţi mulţumesc şi că ar vrea să îi iei mesajele acelea care au rămas pe vechiul host ^^.
Mersi hug.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  problema - urgent! Wolves 10 7.220 19-03-2012, 12:57 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Hmp... O problema mica~ Yun. 5 4.353 09-07-2011, 03:19 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O problema tipica mie -.-" ~Pufarina~Puff~ 4 3.635 27-06-2011, 02:03 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  -_-" O micutza problema... +Rin+ 3 3.615 21-06-2011, 04:13 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  xD problema Ana 5 4.306 28-04-2011, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  O micuta problema ^^' MaDyY 39 20.176 25-11-2010, 07:36 PM
Ultimul răspuns: MaDyY
  ... --- ... Problema cu postarile chocolate muffin 4 3.911 19-07-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: chocolate muffin
  Am o problema cu semnatura ♥Luchi♥ 9 6.103 10-07-2010, 11:27 PM
Ultimul răspuns: ♥Luchi♥
  o problema cu pm'urile ._. Teru 5 4.374 29-05-2010, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  Am si eu o mica nelamurire... kame. 10 7.370 18-05-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: kame.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)