Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No name

#2
[font=Times New Roman][b]Deci vine cap. DOI!Da,stiu ca a durat mult timp si DA,stiu ca e mult mai scurt,dar mi se pare destul pentru capitolul 2.



-Zoe..treseste-te….
Visez?Ce…ce s-a intamplat?Mi-e frica….mi-e frica sa deschid ochii..A trecut..?
-Zoe…..
Cine…cine ma striga?De ce..de ce ma striga?
-…Deschide fata ochii aia odata,spune cineva ,dupa care se auda un chicot.
Deschid ochii incet.Vad zambetul blondinului si ochii lui ingrijorati.Ma ridic incet si vad ca sunt in gradina bunicii,intinsa pe..un tricou?
-Cum..ce cauti aici,cum ai intra-..De ce nu ai tricou pe tine?zic incercand sa nu imi arat roseata din obraji.
-Tu pe ce crezi ca stai?zice blondinul si rade din nou.Auzi,stii ca e cinci dimineata?
-Cum?Dar de ce…De ce nu sunt in pat la ora asta,dormind?intreb prostesc,de parca as fi Cat.
-Asta ma intrebam si eu.Cand am vent cu mp3-ul,Squalo statea ghemuit in bratele tale,iar tu avea febra.Ce s-a intamplat?
-….Pe mine ma intrebi.Poate stresul era de vina.
-..Tu si stresul,da.
Observ ca suntem mai apropriati fizic,unul de altul.Are chef de cearta.
-Da,ce?Crezi ca o fata nu poate stresata?Nu pot sa o bantuie fantomele trecutului?Iar asta e la propriu,si la figurat.
-Pai o fata asa ca tine sa fie bantuita de fantomele trecutului..cred ca le-ai alunga imediat cu personalitatea ta..zic si eu.
-Asta ce a fost?Crezi ca am o personalitate neplacuta?
-Nu neplacuta…taioasa ai zice.
Il fixez cu privirea.
-Dar uneori poate fi si un lucru bun...Pe cine pacalesc?Uneori,adica foarte des,esti rautacioasa si nu prea iti pasa de persoane.Adica intr-o singura zi,mai facut sa-mi doresc de cinci ori sa iti dau cu u bolovan in cap.
-Ce e cu asta,batman?Mi-ai dat impresia de printisor care nu poate fi nici macar putin sa fie rautacios,care nu poate sa minta cum trebuie.
-Asta crezi tu?Nu descosi personalitatile prea bine,sa stii.Acum hai ridica-te.E cam frig.Si probabil ai tai se vor trezi in orice moment.Oare c ear zice daca te-ar vedea cu un baiat blond cu ochi albastri,din visurile fetei lor..continui?
-Nu.Chestia asta o faceam si eu cu Marius..baiatu’ asta are prea multa incredere in el.Si e foarte narcisist.Auzi aaa,nenea narcisist,doar o fata are dreptul la aere de diva.
-Tu ai facut regulile astea?Daca da,inseamna ca pot fi inculcate.
-Auzi aaa..,unde e printisorul?Parca imi placea mai mult de el decat asta macho.
Blondinul se ridica si pleaca.Pleaca?Da,pleaca,fara sa scoata niciun sunet,dar cu un zambet siret pe buze.
-…O sa murim…..
Adica cel putin eu.Ma ridic rapid si fug in casa.Ma cuibaresc linistita langa Cat,desi inima imi galopeaza.Ce a fost aia?!De ce si-a schimbat brusc personalitatea?Clar,isi bate joc de mine!Dar chiar si asa..mai stau doar o saptamana aici..Oare pot sa profit de el o saptamana?SA vada cu adevarat latura mea rautacioasa?Offff,frate!Zici ca sunt Iuli,la cate fite am pe cap!Dar Marius ar fi mandru de mine..Da,chiar ar fi!Dragu’ de el…..
-Ba Marius,da’ tu chiar vrei sa repeti anul?ii spun brusc cum intru in camera de repetitii.Adica,corigent la romana,corigent la mate,corigent la fizica..
-Bine bine gata taci nu ma toca la cap zici ca esti mama!
-….Corigent la franceza,media 10 la engleza,media 10 la desen,media 10 la muzica…copile tu gandesti?
-Maica TACI!
-Auzi aaa,daca tu crezi ca eu cant cu un mediocru ca tine,te inseli.
-Te rog mai acru ca o lamaie ca stiu ca iti plac lamaile!
-Nu ma indulci,femeie!ii strig lui Marius in timp ce ma ia in brate si incepe sa ma gadile.
-Marius termina,mancator de smantana ce esti![]
-Taci ca smantana e buna!Tu esti alcoolica anonima de lapte cu ciocolata![]
-Si laptele cu ciocolata e bun!Acum treci si canta acolo ca ma omori!zbier in timp ce rad ca o nebuna.
-Aaaaa,deci vrei sa canti,scumpete?
-Nu ma fa scumpete,bajbaiesc incercand sa ies din bratele lui Marius,si nu mai rezistam din cauza rasului,si da,vreau sa cant decat sa mor aici!
-Na gata gata gata gata…,cretinizam aici din cauza rasului,imi spune,dupa care imi da drumul.Acum hai sa cantam!
Deci Marius era mierea de pe luna.Casu’…Da,el era casu’ si eu laptele.Acum na,ce sa facem … ne batem joc ca asa e frumos.Si chiar si asa,vreau acasa.Vreau sa stau noptile cu Mona,sa bam sprite pana ni se face rau si dupaia sa cantam cat ne tin plamanii si batrana Larisa de la parter sa iasa pe geam si ne blesteme…si cu noi sa fie Miru cu Cristi,Raul si Lisa,iar Cristi cu Raul sa isi bata joc de noi,iar noi sa radem ca idioatele din simplul motiv ca stim ca ei nu cred defapt asta.Ar mai fi de preferat ca la un moment dat sa iasa Marius pe balcon sis a strige :”Ba copii tembeli stiti cat ii ora?Ma mananca Maura daca maine nu ma trezesc!”,Maura fiind sora lui.In timpu’ ala noi am rade si eu probabil as striga:”Cap sec,de cat timp stai sa adormi?!Mai bine vino aici jos!” si dupaia am tipa unii la alti,am rade,si am fi fericiti.Imi e dor de vremurile acelea.Dar ..nu se pot intoarce pe deplin,nu?Vreaaau,sa dorm.Si asa si fac.Ma cufund il lumea viselor,ne stiind ce sa fac.Brusc,am senzatia cum ca cineva ar fi in camera.
-Zoe….
Cum?!In fata mea era Marius,cu aceeasi expresie ca intotdeauna.Incet…iadul se dezlantuie iar.Parca m-as rostogoli pe un camp,iar foarte multe obiecte metalice ma lovesc.Intr-un scurt timp realizez:Era accidentul.
La inceputul verii,am fost cu dragul de Marius la un party.Totul era ok,am avut aceeasi rutina,adica sa bem pana nu mai putem.Un prieten i-a dat cheile lui Marius sa ne intoarcem acasa,noi deasemenea prefacandu-nu ca nu suntem beti,pe pretextul ca trebuie sa ajung repede acasa.Sicer,am gonit ca nebunii pe sosea,pana am dat intr-o rapa.In mod normal,trebuia sa mar.E accidentul in care Marius a murit.



Acum,nu stiu ce sa zic,sunt mai mult date simple :)) Sper ca v-a placut.



Răspunsuri în acest subiect
No name - de yunsan - 17-01-2011, 09:47 PM
RE: No name - de yunsan - 09-03-2011, 08:50 PM
RE: No name - de Axel . - 10-03-2011, 01:01 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)