Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nightmare

#9
Acel raset ..imi era frica era ,dinou El …stiam si tipam,si plangeam ,toti errau speriati ,de parca eram posedata ,il vedeam printre ei si spunea
“ nu te mai ascunde ,nu te mai ascunde
stai aici si vei fi ca mine ,
stai aici si vei fi ca toti cei lalti “
Speriata ,am lovito pe mama peste fata cu o papusa deoarece ,il vedem in fata ei ,apoi in locul in care statea ea .
Dupa cateva minute lucrurile s-au pototlit J
S-e trezisera parca dintr-un cojmar …eram speriata nu stiam unde sa fug! .Imi era frica ,era un monstru in fata mea si eu nu stiam ce sa fac , jucariile pe care trebuia sa le aduca copiilor ,erau chiar cadavre , iar mosul din povesti se transformasera in cel mai urat cojmar al meu !
Cum am vauzt ,ca fata mamei m,ele era plina de sange m-am speriat ,si am fugit din camera ,pe coridoarele casei ,si il vedem cu vine spre mine ,am fugit pana in camera de zi unde era bradul ,cand m-am indreptat spre brad .se auzeau multe ,plansete ,si cateva voci care imi cereau ajutorul .
“AJUTOR ,ELIZA ..TE ROG ..AJUTAMA “ …
Ajutor ….” Si se auzeau din ce in ce mai incet ..vocile .
Ajungand in ,fata bradului ,se vedea o fetita mica ce se juca cu niste papusi ,era imbracata intr-o rochita lunga ,rosie ,cu niste ciorapei albi si in picioare avea ,niste sandalute negre . O femeie inalta …imbracata in haine de menajera ,ii adusese o cana de cicolata calda si se adresa fetitei cu numele de “Ms.Amalia”.
Imi amntesc si acum dialogul dintre cele 2 persoane :
“-Ginger ,exista mos craciun ?”
- Ms.Amalia ce v-am zis eu pana acum .Sigur ca exista .
- Dar daca e un monstru ?
- Asta nu stiu .dar stiu ca exista si ca s aiti aduca cadourile ,trebuie sa dormi !
- Bine Ginger ,ma voi duce la culcare “
Am vazut cum aceea fetita se pune la culcare ,si era fericita ,numai ca ,la cateva minute dupa ce s-a pus in pat sa adoarma ,cineva a intrat in casa ,iar Servitoarele speriate ,au ieist sa vada cine este ,cand servitoarea Ginger s-a dus in bucatarie ,cum a intrat s-a auzit un tipat ,si ..o pata de sange se prelungea pe podea .
Fetita a coborat sa vada cine este avand una dintre papusi in mana ,cand a coborat ,a intrat in bucatarie iar ,ceea ce a vazut a facuto sa tipe si sa planga .
Inima ii batea cu putere …si ii era frica de ceea ce vedea .
Servitoarea ,intinsa pe podea ,era macelarita de acel “ mos “ ii taia fiecare ,particica din corp ,si sangele sajnea pe pereti ,albi acum rosiatici .
Fata se sperie si mai tare si lua un cutit ..de bucatarie ,si fugii catre acel “mos “, si ii infipse de 2 ori acel cutit ,in el .
Dar se ridica ,si lua ,un alt cutit de pe ,masa alaturata ,si a inceput sa se loveasca cu cutitul reciproc .
Amandoi au cazut intr-o balta de sange .
Dimineata cand ,Servitoarele o vazura cele 3 cadavre din bucatarie .Scoasera un tipat ascutit .
Cand am auzit acel titpat m-am speriat si m-am pus langa brad ,unde cand m-am asezat ,am simtit o mana pe umarul meu .Cand m-am intors era acea fetita “Ms.Amalia”
Plangea ,si imi soptea ceva la ureche .Nu im aduc amminte ce imi zicea dar am inceput sa plang .Cateva minute mai tarziu l-am vazut si pe “ mos” ,langa fetita cu un cutit in mana ,injunghindo ,de 3 ori in spate .
Fetita ,avea cateva lacrimi in ochi ,si inainte sa cada intr-o balta de sange m-ia zis “
“ sa cauti ,cartea ,sa cauti cartea “
Nu stiam despre ce era vorba ,eram inca .speriata nu stiam cine e acel mos si ce legatura avea Amalia cu el ..dar un lucru era sigur , vroia sa ma prinda.
Parinti mei impreuna cu pshioogul ,venira si ei in camera de zi ,eu eram intinsa pe jos ,si plangeam ,avand in mana un cutit ,si in cealata o papusa plina de sange .
Cand m-am intors cu fata spre papusa ,am observat ca semana cu Amalia ,am incpeut sa plang si mai tare ,cand in coltul camerei l-am vauzt pe acel mos ,cu capul amaliei in mana si plin de sange …
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.



Răspunsuri în acest subiect
Nightmare - de nemo-chii - 21-12-2008, 06:38 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 21-12-2008, 09:55 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 22-12-2008, 10:34 AM
RE: Nightmare - de Mischa - 23-12-2008, 12:24 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 25-12-2008, 10:20 AM
RE: Nightmare - de iuliana - 25-12-2008, 09:33 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 26-12-2008, 05:41 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 03-01-2009, 03:50 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 04-01-2009, 02:51 PM
RE: Nightmare - de Mischa - 04-01-2009, 03:29 PM
RE: Nightmare - de angeliqueVampire - 04-01-2009, 04:47 PM
RE: Nightmare - de Jigoku - 04-01-2009, 05:21 PM
RE: Nightmare - de nemo-chii - 05-02-2009, 07:31 PM
RE: Nightmare - de Apathy - 08-02-2009, 03:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nightmare of my life Sho-Yo 8 5.640 04-04-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Nightmare Akie 1 2.366 23-08-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 15.015 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  A dream or a nightmare ? ~~YuRa~~ 4 3.625 17-06-2009, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)