Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Leaving paradisse I: Madrid

#11
Buna!Ti-am citit ficul bine cele 3 capitole si vreau sa iti spun ca imi place foarte mult,mai ales imi place ca ai facut-o pe Hinata bad girl.
Si acum...Descrierea este,dar se putea si mai bine,adica puteai sa descri mai intes sentimentele personajelor,sa le accentuezi mai mult,astefl incat sa iasa in evidenta.
Naratiunea este buna,imi place cum povestesti.
Actiunea este putin grabita,dar e bine.Greseli de tastare sunt,dar cred ca oricine are.
Astept sa pui nextu si te rog mult sa ma anunti.
Spor la scris!!Byee!!
...Kiss me...
...Love me...
...Suck me...

[Imagine: eb1f934drag_var05.jpg]

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/Q/...SKOZCL.jpg

#12
Cap 4: Tears Rolls Down

Sakura:

Am inceput sa ma zbat, sa trag de timp. Lacrimile imi ieseau din ochii verzi, dar nimenui nu avea sa-i pese. Incepusem sa plang, sa tip, in ciuda tuturor amenintarilor tampitei aleia cu parul mov. Cum trebuia sa reactionez?! Ce trebuia sa fac?! Pentru o clipa, mi-a venit sa ma arunc din masina, sa sparg geamul si sa tip pana imi venea rau, dar mereu pistolul pe care ciudata mov il invartea pe degetul aratator ma oprea de fiecare data. Orice as fi incercat ca sa scap de aici insemna moarte curata. Si-atunci ce aveam sa fac? Intr-un fel, stiam ca am sa mor. Stiam ca aveam sa dau coltul candva, intr-o perioada scurta, si tocmai de aceea am avut grija sa o trimit pe mama mea la fratele meu acasa, in strainatate. Cu tot cubanii pe care el abea ii mai putea castiga. Dar acum, eu eram cea care avea nevoie de bani ca sa pot trai de pe o zi pe allta. M-am gandit ca intr-un club sunt cele mai usor de castigat posturi. De altfel, doar cu un dans relativ lasciv puteai castiga o suma mare. Indiferent de haine. Insa trebuia sa traiesc decent! Un om cu haine decente! Cu intentii decente! Nu puteam sa ma risc mai mult decat ma tinea plapuma. Singurele haine "indecente", daca o pereche de bluci scurti si un tricou legat sub sani e indecent, erau cele cu care m-am intalnit prima oara cu Sasuke. M-am gandit: "Camatar". Iar imediat al doilea gand a fost: "Papusa". Iar acum, in momentul adevarului, nu ma puteam decat gandi: "Scapa". Dar nu puteam. Imi puneam la bataie viata, inainte de vreme. Desi stiam extrem de bine ca oricum aveam sa o pierd. Abea daca mai puteam trage aer in piept. Nasul imi era infundat, ochii erau impanziti de lacrimi, gura imi era deschisa, abea facand fata, iar gatul plin de praf inspirat pe gura, fapt care ma facea sa tusesc aproape mereu.

-Nu pot sa cred ca Sasori o vrea vie, a spus ciudata. Cateaua asta nu merita niciun calt de paine din partea mea. Sincer, daca era o curva mai de calitate, as fi inteles. Dar nu. Sa o fi vazut in baie!
-Sasori nu o vrea vie. A ranjit, iar asta s-a putut vedea in oglinda retrovizoare. Iii era indiferent cum o servim preparatul asta de noapte. Dar in principal, vie.
-Nu inteleg, spuse ciudata, intorcand oglinda retrovizoare spre ea. Si-a scos un ruj rosu strident, dandu-si pe buze. Sasori are tot felul de panarame calumea. De ce il intereseaza o catea schioapa?

Am incetat sa mai fiu atenta la discutie pentru cateva secunde. Creierul meu s-a deconectat complet, si au inceput sa ma patrunda intrebarile. Sasori. Imi suna atat de vag... Insa la ce ma asteptam? Asta era lumea lor, nu a mea. Anturajul lor, si in curand aveam sa fac parte din el. Sau sa mor, ceea ce imi facea pielea de gaina, pe langa toate celelalte sari de greata si ameteala pe care le aveam. Sasori... trebuia sa fie un prieten... Un coleg... Un sef. Da, un sef suna mai plauzibil. Mult mai plauzibil. Insa de ce m-ar vrea vie? Si atunci, vocea ciudatei mi-a rasunat in cap, ca un flashback: "Sincer, daca era o curva mai de calitate, as fi inteles." , "Sasori are tot felul de panarame calumea. De ce il intereseaza o catea schioapa?". Si atunci mi-am dat seama cu adevarat ca lumea asta, lumea lor, nu era chiar una placuta. Nu pentru mine, cel putin. Trebuia sa ies. Sa fug! Sa plec! Sa ies cumva! Si, tot spunand asta, greata din corpul meu s-a fisurat, o parte din ce mancasem azi ajungandu-mi in gat.

-Vreau sa vomit! Am spus, mai degraba strigat, cand bruneta si-a scapat rujul din mana.
-Ah! A spus ea, cand a vazut ca si-a patat rochia. O, Doamne, javra ordinara ce esti, ai sa platesti!

Dar brusc, masina s-a oprit. Brunetul si-a reglat oglinda retrovizoare calumea, vazandu-mi prin ea fata palida.

-Hinata, ia-ti mainile de pe ea! I-a poruncit el. Ii e rau. Si daca te mai intorci in halul asta, nu peste mult timp, rochia ta o sa devina o salata orientala scarboasa. Si-a indreptat privirea catre ea: Daca intelegi la ce ma refer.
-Sasuk...
-Tu, roza, afara cu tine. Iesi! Si tu, Hinata, supraveghiazo. Ies si eu.

Am ezitat. Nu era tocmai normal sa ii lasi teren liber prazii si sa o dai afara, chiar si sub o supraveghere libera. Mai ales cand esti pradatorul. Ce Dumnezeu era in capul lui?! De fapt, stai un moment. Ce Dumnezeu era in capul meu?! O iesire? Cred ca cineva acolo sus ma iubeste. Am deschis portiera masinii, cand am simtit ca greata incepuse din a se fisura in a se sfasia pur si simplu, si cum tot mai multa mancare imi ingreuna gusa gatului. Am fugit efectiv, pana am ajuns intr-o parte laterala a strazii, pe iarba. M-am lasat sa cad in genunchi, iar in secunda urmatoare am inceput sa vars din mine tot ceea ce mancasem, sau ausem, pe ziua de azi. Simteam cum pielea de gaina isi facuse din nou aparitia, si cum tremuratul din mine era tot mai puternic. Cred ca mi-am varsat si organele din mine acolo.

M-am prefacut ca inca imi revin dupa partida de varsat tot ce am in mine. Si chiar asa si era. Insa scopul principal era altul. L-am vazu pe brunet scotandu-si din buzunar Blackberry-ul cu Touch Screen. Cu siguranta apela pe cineva, si am avu dreptate. Sasuke nu-mai-stiu-cum a apelat un numar, si, avand in vederera ca si amica lui cu ochii strambi era aici, a dat telefonul pe Speaker.

-Sasori, s-ar putea sa ai parte de o maaare surpriza. A ranjit.
-De fapt, nu stiu ce surpriza e aia cand ti se aduce la sediu o catea.

In gandul meu, o injuram pe tarfa cu parfum de primavara inflorata de toti sfintii albi ca iarna; prin urmare acum stim de ce unele animale isi manca copiii. La temperamentul asta rece al ei, presimt ca e doar o chestiune de timp pana cand cineva o va lasa cu burta pana la gura, iar atunci i se vor taia toate poftele de a ucide sau terfeli alte fete, sau femei, de ce nu. Am simtit cum ma calca pe picior, cu un ranjet de satisfactie. Apoi m-a calcat si pe celalalt, mai dur.

-Au! Am spus. Calca pe moale, vito, ca-s doi intr-unul la promotie! Am spus, fiind primul lucru care mi-a venit la gura.

Sasuke si tipul de la celalalt capat al telefonului au inceput sa rada cu pofta, in timp ce bruneta fierbea de nervi.

-Mai du-te... a inceput ea, vrand sa imi traga un sut intr-atat de tare, incat cred ca tocurile ei de 5000 de metri mi-ar fi strapuns gatul. Dar o voce aspra ce a izbucnit din telefonul brunetului a oprit-o.
-Hinata Hyuuga! Sa nu indraznesti sa te atingi de ea. O vreau vie. Si daca nu o primesc vie, tu si amarata ta viata va puteti lua adio.

A inghitit in sec. Mail mult ca sigur era seful lor. Despre acest Sasori era vorba.

-Voi veni personal acolo. Unde sunteti?

Sasuke a mutat telefonul de pe difuzor pe normal, si atunci nu am mai putut auzi decat ceea ce ii dicta brunetul. Mi-am lasat privirea in jos, fara vreo alta reactie. Abea ma mai puteam sprijini in maini, valul de greata cuprinzandu-ma din ce in ce mai tare. Am simtit cum ceva apa sau suc... ceva lichid imi strapungea gatul, vrand sa iasa afara, dar am inghitit in sec si asta a facut cale intoarsa lichidului. Ma simteam rau, dar ce era si mai rau era faptul ca stateam in genunchi, in fata unei curve mov si a celui pe care am incercat odata sa-l infrunt. De fapt, nu sa-l infrunt, ci sa-i tin piept batjocurei sale fata de mine, in momentul cand m-a imprumutat. Am strans iarba in maini, in speranta ca voi avea puterea sa apuc o buna bucata de pamant si s-o arunc in ochii lor. Insa chiar si asa, nu aveam puterea sa fug. Iar atunci prima faza a planului meu ar fi fost in zadar. Doar ca sa arat ca sunt fruioasa nu m-ar ajuta cu nimic. Poate chiar mi-ar ingreuna situatia.

Dupa ce a inchis, l-am simtit pe brunet lasandu-se pe vine, la nivelul meu. Mi-a intins ana, insa cand mi-am ridicat privirea am observat ca nu mana de ajutor era cea pe care era dispus sa mi-o ofere. O guma de mestecat? Habar n-aveam ce era in capul lui. Adica pe bune. Eu eram pe jos, facuta varza, iar el imi oferea o biata lama de Orbit.

-Nu vreau sa am probleme din cauza ta sau a respiratiei tale dupa ce ai vomat. Asa ca ia asta inainte ca seful nostru sa ajunga.
-Iar daca nu o iau, ce-mi faci? Am spus, incercand din rasputeri sa il infrunt din priviri.

Ciudata s-a aplecat asupra mea si m-a prins de umeri, zdruncinandu-ma de cateva ori.

-Asculta aici, zdreanto! Mi-ai stricat intreaga seara. Daca as avea permisiunea, in clipa de fata te-ai duce dracului de pe dealul asta direct in rapa! Si nu ma pune la incercare. Curve cuminti asa cum te consideri tu gasesti si in gaura de sarpe. Asa ca fa bine si ia odata guma aia pana nu indraznesc sa fac ce mi-am propus si sa mori de mana mea.

Am vrut sa o scuip. Vazusem faza asta in multe filme de actiune, si uneori m-am intrebat daca nu cumva pot sa o aplic si in realitate. Dar acum vedeam dincolo de scuipatul intre ochi: si anume consecintele din filme pentru gesturile de genul. Si mereu erau dureroase peste masura. Dar imi simteam corpul mai bine, simteam cum o stare de caldura incepea sa ma cuprinda. O stare de bine. Se pare ca am avut destul timp la dispozitie ca sa-mi revin. Si era destul de probabil ca as fi putut fugi mancand pamantul in momentul de fata, acum, cat inca mai puteam. Insa cand am deschis gura pentru ca doua flegme sa ii tinteasca pe amandoi, am simtit cum lama de Orbit imi ajunge in gura. Ca sa ma asigur ca nu aluneca pe gat, am prins-o cudintii, iar asta m-a impiedicat sa-i scuip. Dar inca mai aveam la indemana mainile infipte in pamant. Si atunci cand mi-am reamintit, mi-am infipt degetele in paman, scotand doua bucati bune de sol. Le-am aruncat in mutrele celor doi, apoi m-am ridicat ca un fulger pe picioare, in ciuda gemetelor lor.

Am inceput sa fug ca o disperata profitand de timpul ramas la dispozitie. M-am dat mai pe mijlocul strazii, gandindu-ma ca daca mergeam mai pe marginea ei, riscam sa alunec si sa ma rostogolesc pana as fi picat in iazul ce despartea dealurile. Am alergat cat am crezut de cuviinta, atat eu cat si picioarele mele. Imi era foame si frig... Iar partea asta a Madridului era una dintre cele mai intinse si frumoase, din punct de vedere al peisajului. Singura chestie pe care o aveam era Orbitul nenorocit pe care il mestecam. L-am scuipat imediat ce respiratia imi revenise la normal, dar mi-am dat prea tarziu seama ca guma de mestecat de la Sasuke putea sa fie singura mea sursa de hrana pe o perioada lunga de timp.

De odata, o multime de masini din categoria Dacia Duster, negre, au inconjurat zona. Cand m-am intors, am vazut-o! Am vazut masina lui Sasuke apropiinduse de cercul format din celelalte Duseruti. O multime de gardieni bine facuti au iesit din masini, inconjurandu-ma. Dintr-una dintre ele a iesit un tip roscat, imbracat intr-o pereche de blugi Levi's negri, si o camasa la fel de intunecata, descheiata la toti nasturii. Muschii de pe abdomen se reflectau in razele lunii, la fel ca si tatuajul pe care il avea pe piept. Un scorpion. Ce era asta, zodia?... Dar prea putin mi-a pasat cand am vazut ca atat el, cat si ciudata si brunetul s-au apropiat de mine Am vrut sa fug, insa cand am vazut bruetele din jurul meu, un fior rece de teama si spaima. Tipul roscat, cel care a coborat din Duster, oare despre el era vorba? Acel Sasori? Totul mi s-a confirmat in momentul in care Sasuke l-a strigat pe nume. Eram prinsa si speriata, si abeastiam ce sa fac. Fiorul rece de pe sira spinarii mi-a cuprins intreg corpul. Simteam cum starea aceea de ameteala era accentuata de un nou val de greturi. M-am dat inapoi cu doi sau trei pasi. Roscatul mi-a observat gestul, si a inceput sa rada cu pofta, ca si cum cineva i-ar fi spus o gluma mai mult decat buna. Am amutit. Oamenii normali nu rad din orice. Era drogat? Sau ceva?... Nu imi puteam da seama. Cert este ca avea o judecata cat de cat limpede. S-a apropiat de mine, si m-a apucat de mana, in ciuda faptului ca eu eram cea care facea tot mai multi pasi inapoi. Am alunecat pe partea din fata si am cazut fix in bratele lui.

-Bleaga asta era Sakura Haruno a voastra? A spus el, uitandu-se la mine.

Am putut vedea cum ciudata mov isi rotea ochii il cap. Intr-un moment in care as fi fost doar eu ca ea, mi-ar fi placut sa-i rotesc eu pupilele alea lila de sa n-aiba aer.

-Tu mi-ai spus ca daca pateste ceva pot sa-mi iau adio de la viata. Puteam sa te scap de o povara ca ea cu mult inainte de-ati pierde tim...
-E doar speriata, am auzit vocea lui Sasuke. Poate ca in curand o sa devina curva ta. De altfel, tu ii comanzi. A dat din umeri indiferent, apoi s-a apropiat. I-a pus mana pe umar roscatului si a continuat spunandu-i: Vezi ce poate sa faca.

Sasori a ranjit diavoleste si m-a atintit cu privirea. In secundele urmatoare, buzele i-au picat peste ale mele. Am ramas teapana de spaima, cu ochii mari cat cepele, refuzandu-i total sarutul. Nu aveam de gand sa devin tarfa tipului astuia! Nu aveam de gand sa devin o tarfa, la general! Dar nu aveam de ales in cazul in care idiotul asta avea sa o duca la capat chiar aici, chiar acum, in fata tuturor. M-am inselat in privinta lui. Judecata limpede? Pe cine pacaleam?!

Buzele i-au alunecat pe barbia mea, apoi pe gat. A inceput sa0-mi sarute pielea gatului, dandu-mi senzatia aceea de persoana beata. Simteam cum picioarele mi se inmoaie, cum ctotul se invartea cu mine si cum simteam ca gatul imi era plin de praf. Ochii mei erau goi. Stiam asta. Simteam asta. Saruturile care imi incalzeau gatul s-au transformat in muscaturi puternice si rautacioase. De odata am simtit cum mana roscatului incearca sa-mi ridice partea de jos a rochiei. Gatul, din uscat, a inceput sa mi se umezeasca din ce in ce mai tare cu lichidul pe care il inghitisem prima oara. M-am lasat din nou sa cad in genunchi, iar de data asta, am varsat doar putina apa. Mi se pare ciudat, dar in momentul de fata nu ma prea interesa ce am varsat. Simteam cum stomacul mi se curata cu totul. A fost o partida scurta de varsat, ce-i drept, pentru ca am avut decat putin lichid. Am privit in sus spre Sasori, care ma privea pur si simplu "ilegal".

Am simtit cum cineva imi da cu sutul in sezut, iar cum eram ametita si speriata peste limite, am cazut la pamant.

-Sas'ke! Spuse el, evitand o vocala din numele brunetului.

Am simtit cum toate organele mi se intorc pe dos. Nu era ca si cum as fi varsat din nou. Era o senzatie de spaima. Fiori reci si calzi isi aveau razboiul pe teritoriul intregului meu corp, gura mi se uscase din nou, iar ochii mei mi se ingreunau. Doamne, parca as fi fost sedata! Ma simteam racita, murdara, jegoasa... pe interior. Chiar daca pentru un moment stomacul meu se curatase.

-Fa ceva cu tarfa asta! Nu stiu, fa-o servitoare, ii faci ceva.
-Sa o omor? Spuse vacuta Milka apropiindu-sre de mine. La parul ei infoiat si mov, foarte usor o puteai confunda cu o oaie scapata de la stana.
-Nu. A spus Sasuke. O preiau eu. Si asa m-am saturat sa-i tot plimb pe pitici de colo colo. Imi ia o buna parte din timpul meu pretios. Poate ca ar fi o alternativa buna pana te decizi tu ce vrei sa faci cu ea.

Am simtit cum genele mi se impreuneaza. Ma simteam de-a dreptul sedata. Ametita. Total dezechilibrata, cu toate ca eram la pamant. Am inchis ochii, iar tot ce am mai putut auzi a fost un "Bine" soptit.
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#13
Buna,
Merci ca m'ai anuntat.
Un capitol excepitonal. Descriere ai avut din plin, actiunea nu a fost grabita, dialogul nu este sec sau mare/mic, ci perfect. Saraca Sakura... Nu a scapat iar Sasori nu a profitat de ea. Ce pacat! Si eu care deabia asteptam sa vad o scena hentay :X... Sasuke sper sa o faca a lui daca idiotul sde Sasori nu a facut asta. Hinata as vrea sa fie batuta de Sakura pana vede ea cine e tarfa sau catea schioapa. Si sunt prima! Oricum abia astept sa vad continuarea si sa ma anuntati!

#14
Buna!Multumesc inca o data ca m-ai anuntat in legatura cu nextuu!!
capitolul asta mi-a placut mult.Eram foarte curioasa in legatura cu ce se va intampla cu Sakura si acum tot curioasa sunt.Vreau nextuu mai repede.!!!
Descriere este da puteai sa faci mai multa.Astfel faceai si capitolul mai lung.Apropo capitolul acesta mi s-a parut scurt.
Naratiunea este buna.Imi place cum povestesti.
Actiunea este putin grabita,dar mie imi place asa.
Greseli de tastare sunt.Poate dai un edit si le corectezi.:d
Astept sa vad ce se intampla in continuare.Si te rog sa ma anunti cand pui nextuu!!
Spor la scris!
byee!!
...Kiss me...
...Love me...
...Suck me...

[Imagine: eb1f934drag_var05.jpg]

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/Q/...SKOZCL.jpg

#15
am ales prost sa mananc napolitane in timp ce citesc capitolul asta :)))):))
mi-a pierit tot cheful :)))
asa sa vedem akum....ideea din cap asta e mijto...insa eu cand a sarutat-o Sasori ma gandeam la alceva....poate sa-i raspunda la sarut si sa ii intoarca total cuvintele Hinatei
cel putin prin asta poate isi mai cruta viata putin
dar ma rog e fic-ul tau, tu faci regulile
descrierea e buna din punctul meu de vedere
dialogul nu e sec si e si intr-o cantitate buna
si actiunea nu se pare grabita
aa si lamureste-ma cu un lucru "pitici de colo colo''?
nu m-am prins la faza asta...are copii? sau e vorba despre fratele sau?

eu astept next si sper sa ma anunti ;x;x;x
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#16
heloo
WoOoW. Ce capitol tensionat, nu se statea locului nici o secunda, totul era prins intr-o admosfera continua plana de suspans. Citeaam si ma gandeam : " Oare ce se va intampla ? Sakura o sa ajunga in mainile lui Sasori ? O sa profite el de ea ? Nu ar fi trebui sa se indragosteasca de Sasuke ? Cum o sa se mai vada ?" . Si tot asa o tineam, pana am ajuns la final si am aflat cum anume se formuleaza si raspunsurile mele. Cu fiecare intrebare la care gaseam raspuns, ma concentram si mai mult la cealalta, stateam in fiecare moment tensionata si gandindu-ma la toate raspunsurile care ar putea fi bune.
:bye:

#17
Nepotico :-w eu de ce nu am stiut de next? :-w revenind
Biata Sakura, dar bine ca nu a ajuns pe mainile lui Sasori si e inca intreaga. Sasuke o cam "protejeaza" sa vedem pana cand, iar cu Hinata nu va fi usor deloc. Sincer ma bucur ca ai schimbat-o si ai facut-o mai rebela, mai ales sa-i doreasca moartea rozaliei. Ce insulte aduse la adresa Hinatei, mai ales cu oile :))
Descrierea a fost, desi mai puteai lucra. Multumesc ca am avut ce citi, greseli au existat..rezultate la momente de neatentie. Eroul e Sasuke si o va face dadaca? va fi amuzant, avand in vedere ca cele doua fete nu se suporta =))

sper ca data viitoare sa ma anunti. :bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#18
Cap 5: Accidentul


Sasuke:

Conduceam cu viteza pe soselele Madridului, luminate de stalpii de electricitate, uitandu-ma din cand in cand la Sakura care privea ingandurata pe geamul masinii. Ochii ei de un verde crud, fardati tipator de catre Hinata, exprimau frica, deprimarea si in acelasi timp curiozitatea. Eu, Sasori si bruneta ne speriaseram putin cand fata lesina brusc, pentru cateva momente, dar isi reveni. Probabil e doar obosita, speriata si confuza, iar asta pot sa o confirm doar uitandu-ma la fata ei palida. Sunt absolut sigur ca se intreaba ce o va astepta acum ca am preluat-o pentru un timp. Sincer sa fiu, nici eu nu stiu ce anume sa fac cu ea, dar cu certitudine va avea grija de cei doi neastampatati. Incepuse sa ploua linistit, picaturile mici dar abundente izbindu-se puternic de parbrizul automobilului, provocand un sunet surd. Hinata care statea pe bancheta din spate a masinii, cu mainile in san, ii arunca tinerei din drepata mea priviri pline de ura urmate de pufneli de indignare.
Imi venea pur si simplu sa rad cand o auzeam. Nu imi venea sa cred cata rautate putea sa existe intre doua fete, in plus Sakura nu ii facuse mare lucru Hinatei. Totusi, ceva imi spunea ca nu asta era singurul motiv pentru care bruneta o ura asa de mult pe rozalie. De cand ii spusesem lui Sasori ca o voi prelua eu pe fata pana cand se va decide el ce sa faca cu ea, Hinata nu mai fusese in apele ei. Am incercat sa ignor cat de cat acest lucru, pentru ca nu era prima oara cand ea nu se simtea bine, asa ca cel mai bine era sa o las in pace pana isi revenea. Cu toate acestea ma rugase sa o duc la ea acasa, asa ca am acceptat. Stradutele deveneau din ce in ce mai intunecate cu fiecare metru parcurs. Bruneta statea pe la periferia orasului, iar pe aici nu era luminat asa ca trebuia sa fiu atent pe unde o iau. Peste cateva minute am ajuns la destinatie si am oprit in fata blocului Hinatei. Aceasta cobora repede, multumindu-mi in treacat ca o adusesem acasa. Am dat din cap spre ea injurand in gand faptul ca apartamentul meu, spre ironia sortii se afla tocmai in celalalt capat al orasului. Totusi am asteptat pana fata a intrat in scara blocului, apoi am scos un oftat prelung, facand-o pe Sakura sa tresare putin.
Mi-am asezat putin oglinda retrovizoare, nu ca ar fi fost nevoie, insa nu aveam nici cel mai mic chef sa conduc. Sentimentul de oboseala isi facuse aparitia si abia daca mai puteam sa imi tin ochii deschisi. Ma intreb daca tanara de langa mine stie sa conduca. Am vrut sa o intreb, insa cand mi-am intors privirea am vazut cum capul ei se sprijinea de geam. Parul ii era putin zburlit, insa se ravarsa peste umerii goi in cascade rozalii, buzele carnoase si trandafirii, rujate exagerat tot de Hinata, ii erau intredeschise iar ochii ii avea inchisi semn ca atipise. Mi-am intors atentia catre volan, ce-i drept putin abatut, apoi dupa ce m-am asezat mai bine pe scaun am invartit cheia din contact iar motorul incepuse sa toarca ca o pisica. M-am mai linistit la auzul lui si am pornit spre destinatia finala din aceasta seara. Tot drumul fusese foarte linistit cu o tacere mormant. Nici radionul nu l-am pornit deoarece am beneficiat de strazile aproape goale, asa ca am bagat viteza sa ajung.
Odata ce am parcat masina, mi-am pus mana pe umarul fetei. Aceasta scoase un icnet de uimire si se trezi zbuciunata si speriata. M-am uitat cu calm si indiferenta la ea si am informat-o ca ajunsesem. Aproba din cap, apoi se dadu jos din masina odata cu mine. Am urcat la etajul al noualea si m-am simtit bine sa ma vad ajuns acasa. Inautru era o bezna totala semn ca Zaia si Aki se culcasera, insa era si cazul pentru ca era trecut de miezul noptii. Am condus-o pe Sakura in dormitorul meu si i-am spus sa aleaga ceva din dulapul meu ca se schimbe si sa se culce. In timpul asta mi-am trantit cheile si telefonul pe una dintre noptiere asezate pe o parte si alta a patului. Imediat vocea slaba si subtire a fetei ma facu sa ma uit la ea si sa vad ca avea in mana un tricou mai larg, visiniu.
-Umm... si unde o sa dorm?
-Chiar aici, i-am raspuns degajat. In dormitorul meu
-Poftim?! Tu vrei sa ne culcam aici in patul tau? Ma intreba tanara exasperata si putin iritata
-Nu iti face prea mari aluzii papusa, i-am raspuns jucaus si cu o nota de perversitate in glasul meu, gandindu-ma ca ar crede ca vreau sa mi-o trag cu ea. Dormi linistita, eu oricum nu am sa ma culc. Am lucruri mult mai importante care trebuie neaparat rezolvate, asa ca voi avea o noapte alba.
Acestea fiind spuse mi-am dat jos camasa neagra, lasand-o pe Sakura sa ma examineze la bustul gol. Am privit-o, iar ea cum a observat, si-a lasat capul in jos rusinata. Am luat pe mine un tricou alb si am iesit din camera, nu inainte de o informa pe rozalie ca in caz de are nevoie de ceva, ma gaseste in camera de alaturi. Am intrat in incaparea micuta si intunecata. M-am asezat pe scaunul de la birou si mi-am deschis laptopul.
Dupa cateva ore bune de munca si telefoane insistente primite de la Sasori, m-am lasat lejer pe spatarul scaunului. Intr-un final m-am decis sa iau o pauza pentru ca imi cadeau ochii in gura la cat de obosit eram. Insa abia cand m-am ridicat am observat ca afara se lumina de ziua. Am oftat prelung, apoi m-am dus in dormitor sa vad daca rozalia se trezi. Cand am deschis usa, observasem ca patul era frumos arantaj, insa era gol... si acelasi lucru si in camera piticotilor. Atunci mi-am dat seama ca singurul loc in care puteau fi era bucataria. Pe masura ce ma apropiam puteam distinge vocile si rasetele colorate. Am ramas in prag sa ii privesc pe Aki si Zaia cum stateau la masa si infulecau din mancarea probabil pregatita de tanara.
-Uaaau Sakura! Sandwish-urile astea sunt absolut delicioase, spuse Aki cu gura pe jumatate plina
-Are dreptate! Nu am mai mancat sandwish-uri care sa fie asa de bune, il completa Zaia
-Ma bucur sa aud ca va place, le raspunse Sakura care statea pe scaun langa ei.
Mi-am dat ochii peste cap, apoi m-am decis ca e timpul sa imi fac intrarea. Cand ma vazura cei doi ma salutara cu energia tipica lor, in timp ce ma asezam pe scaunul liber de langa rozalie.
-Deci azi ne scoate-ti amandoi la plimbare?

***

Incercam din rasputeri sa ma tin dupa cei trei, dar cu fiecare pas facut ma simteam mai slabit. Doamne de unde au energia asta? Plus ca Sakura parea ca si ea se distreaza cu cei mici. As vrea si eu sa ma joc cu ei, dar noptile albe nu duc la nimic bun. Cred ca ar trebui sa ii ajung din urma si sa le spun ca eu ii asetept acasa... defapt daca ma gandesc mai bine, ar trebui sa tac din gura si asa azi dimineata a fost o mica cearta intre mine si cei doi neastamparati. Ei vroiau sa merg la plimbare, insa eu aveam alte planuri. Totusi am cedat si am mers cu ei, in final. Insa acum nu mai puteam sa ii ajung din urma, plus ca am impresia ca i-am ratacit. Mi-am rotit ochii in jur, apoi l-am vazut pe Akimitsu trecand strada, iar o masina venind in viteza spre el. Ma indreptam incet spre ei, insa am observat cum acel sofer nu avea de gand sa incetineasca si am inceput sa ma ingrijorez. Imediat dupa am vazut-o pe Sakura cum a sarit dupa fratiorul meu, insa se blocase in fata masinii care venea cu viteza din ce in ce mai mare. Fara sa mai stau un minut pe ganduri am alergat dupa ei si i-am impins pe trotuar. Cand am vrut sa plec, am simtit cum capota masinii ma i-a pe sus si sunt izbit brutal cu crestetul capului de parbriz. Soferul franase brusc, facandu-ma sa cad pe jos. In mai putin de zece secunde se adunasera in jurul meu o multime de oameni, printre care si Sakura impreuna cu Aki. Il auzeam cum plange si sa striga incontinuu, dar nu aveam puterea sa ii raspund, nici sa ma misc nu eram capabil. Era asa de multa agitatie si imbulzeala in jurul meu incat imi provoca mai mult rau. Plecati toti! Imi ziceam in minte. Eram slabit si prafuit, simtind cum sangele cald imi curgea lin si nestingherit pe pielea capului, ca un rau micut, varsandu-se apoi pe ciment. Dintr-o data vocile puternice disparusera, in locul lor se auzea o voce de femeie, care fredona linistita, o melodie in surdina. Nu stiu de unde venea sau cine anume o canta, insa stiu ca ma facu sa nu mai tremur atat de mult, reusind intr-un final sa adorm...
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#19
:zuppy09:N-am zis sa ma anuntati si pe mine cand puneti next?Anyway sorry ca n-am dat comm la capitolul precedent da cred ca am uitat.In fine,sper ca Sasuke sa se faca bine.Hinata din ficul tau e o adevarata scorpie.Dar mi se pare mie sau ea e cam indragostita de Sasuke?Repet:Anuntati-ma si pe mine cand puneti next.Macar u sa ma anunti ca Micky e cam uituca.
Deci,vreau nextu!Hugs!
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#20
O mersi ^Ella^ ca m'ai anuntat si ai facut o treaba buna cu acest capitol. Imi place cum descrii, cu lux de amanunte, actiunea nu fuge iar dialogul este bun, nici sec, nici in exces. Cat despre Sasuke, daca adoarme cred ca va muri, insa sper sa nu fie asa. Sakura ma bucur ca e draguta cu copii si ca ei o plac si sper ca Sasuke sa ajunga si el ca copii. Si stii de cand astept eu continuarea:grr: Sper ca data viitoare sa vina ideile ca raurile. Spor la scris si deabia astept continuarea:bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)