Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime of the Month

#1
Dupa o discutie deprimanta cum comunitatea anime in romania se destrama cu @Lia si @Syryus am decis sa deschid acest topic.

Suntem aici pentru ca mai mult sau mai putin suntem fani ai animatiei japoneze. Raspanditi peste tot in tara nu stiu cat de mult apuca fiecare sa vorbeasca despre acest interes irl. Pe langa asta fiecare are surse proprii de unde descopera cate un anime nou si interesant. Dar suntem pe un forum pentru a ne impartasi cunostintele si a contrazice alti oameni 4

O idee comuna a fost sa votam un anime pe luna pe caresa il vedem toti (sau cat mai multi). Pana acum experientele mele in vizionatul unui anime in paralel cu cineva au fost reusite asa ca nu vad de ce nu ar merge la o scara mai mare.

Cateva reguli (care desigur sunt supuse dezbaterii):

1) Fara serii lungi. Stiu ca nu toata lumea are timp. Nu toata lumea se uita cu aceasi viteza. Animeuri de 12 episoade ar fi cred ideal, dar stiu ca nu exista foarte multe care sa fie bune. Animeuri de 24 pot sa para lungi pentru unii, dar nimeni nu poate sa nege ca 20 de minute pe zi se pot gasi usor.

2) Fara hentai/yaoi/yuri/ecchi extrem. Fiecare cu fetisurile lui sincer.

3) Fara "sezonul 2 din ..." sau mai stiu eu ce. Daca prima parte a fost votata si vizionata atunci se face exceptie.

4) Daca animeul propus nu a fost votat lasati o luna sa treaca pana la urmatoarea repropunere.

5) Fara animeuri ongoing. Sunt oameni care din principiu nu se uita la asa ceva. Daca animeul urmeaza sa se termine in luna in care este de vizionat atunci se face o exceptie.

6) Filmele sau OVA-urile sunt bine primite.

7) Primul care termina este cel ce face topicul.

Daca aveti alte idei postati si vom ajunge la o decizie comuna 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Filme: Millennium Actress, Giniro no Kami no Agito
Series: Terra e..., Seirei no Moribito, Texhnolyze

Toate sunt destul de ok ca lungime, e necesar sa dau si o descriere sau link catre pagina de MAL? Eventual facem un pol o data ce apar mai multe sugestii?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Cate o descriere ar fi mai usor ca oamenii sa nu stea sa caute fiecare chestie. MAL sau wikipedia is ok. Vom face un pol daca se mai arata ceva interes

Filme: Redline
Series: Desert Punk

Also, odata ce decidem, daca exista cineva care se uita la stream sa posteze un link
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.244 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)