Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Me, my person and he

#4
Capitolul 3:pasind pe drumul dragostei




La cat de ''concentrate'' erau la discutia lor, somnul veni lin, lunecand prin noapte..Armina adormi bineinteles, cu gandul la Aaidou, iar Havin, cu gandul la planul ei,de care era mult prea sigura.
Soarele inlatura incet-incet plapuma noptii, razele sale, patrunzand prin deschizatura geamului de la camera gemenelor.
Armina fu prima care se trezi. Ca in fiecare dimineata,dupa ce isi mai dezmetici ochii, se dusa in baie, pentru a-si face toaleta. In timp ce facea un dus, si isi mangaia corpul cu buretele fin, de baie, incepu sa viseze cu ochii deschisi:se vedea pe ea si pe Havin, in timp ce se duceau la scoala.Acolo se intalnira accidental cu Aaidou, care spuse''Armina, iti amintesti ca astazi trebuia sa ne intalnim pentru meditatiile la mate ?''-''Da!'' spuse Armina, insa nu i se auzise glasul;incerca sa mai rosteasca inca o data, dar se pare ca cineva ii furase glasul,dar ce era si mai rau era, ca Aaidou o confundase pe ea cu Havin.Vazu cum Aaidou o ia de brat pe Havin, mai apoi sarutandu-se in fata ei.
Dintr-o data Armina tresari, iar jumatate din apa din cada se revarsa peste gresia alunecoasa. Nu-i pasa de asta. Ii pasa de visul, sau mai bine spus, COSMARUL pe care il avusese in timp ce facea dus.''Nu pot sa cred ca am putut avea un asemenea vis!!'' spuse Armina, derutata. Iesi din baie, dupa care se inveli in halatul sau moale, pufos. In timpul acesta se trezise si Havin, care se pregatea si ea sa-si faca toaleta de dimineata.
-Neata.. spuse Armina cu jumatate de gura.
-Neata! ii raspunse Havin.'' Cred ca ceva i s-a intamplat pe parcursul noptii de este asa de confuza.Poate ca...Nu!Nu!Nu!.. Nu are cum!!
Dupa ce isi luara ghiozdanele, dupa ce se imbracara, au iesit din casa, mergand spre scoala. Pentru prima oara, cand erau in drum spre scoala, nu isi vorbeau. Nici macar nu se priveau. Era clar. Neincrederea intervenise intre ele doua, ceea ce era destul de grav:pana azi erau cele mai bune surori,se impacau minunat, iar azi, erau ca doua straine, de parca nu s-au vazut vreodata.
Dupa ce au pasit in curtea liceului unde invatau, s-au asezat amandoua pe o banca.Nici nu trecura 3-4 secunde si ce sa vezi: Aaidou se aseza pe banca, langa Havin; isi puse mana in jurul gatului ei si spuse:
-Hei! Aarmina-dar el nu stia ca acea este Havin- ne putem vedea astazi, dupa ore?? Stii...as vrea sa vorbim..
Armina isi aminti de visul ei..Havin vru sa spuna ''Da'', dar, se pare ca, NU PUTEA! Aceasta nu putea vorbi din cauza ca era cam ragusita.In acel moment Armina spuse:
-Aaidou! Eu sunt Armina. Ea este Havin.
Aaidou se uita mai bine la cele doua gemene, apoi isi dadu seama.
-Se pare ca asa este.V-am incurcat.Semanati asa de mult.-Aaidou se inrosi in obraji.
-Fizic semanam;dar la caracter suntem total diferite!Deci..ce vroiai tu sa-mi spui ??
-Aaa..da.[Aaidou isi rretrase mana din jurul gatului lui Havin, dupa care isi intoarse privirea spre Armina]..vroiam sa te intreb daca nu cumva ai vrea sa iesim dupa ore?!Sti tu .. mai vorbim..
-Da! Ssigur.Mi-ar placea..
-OK! Mai vorbim astazi ca sa stabilim ora..locul..-Aaidou devenise acum atat de rosu in obraji de parca ar fi stat ore intregi cu capul in jos. LOGIC! Armina era si ea, la fel de rosie[cum sa nu fie rosie daca tocmai era fata in fata cu baiatul pe care il placea..]
Incepura sa isi transmita unul altuia priviri de parca ar fi spus'' Tu sti ce simt eu pentru tine!!''..Dar, sunetul clopotelului de intrare strica acest moment frumos.Aaidou se ridica de pe banca, si pleca alaturi de Armina spre sala de clasa.
Cum era de asteptat, Havin a ramas singura pe banca, confuza, nevenindu-i sa creada cele intamplate.:s:
ca de obicei, scorpiile raman pe dinafara si ingerashii de fete raman cu ''printzul cel frumoOOos :D!!!! las' ca vede scorpia de Havin :die: !!!!!

[edit mely] double posting + prea multi smiley
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .



Răspunsuri în acest subiect
Me, my person and he - de Xoxo - 04-07-2008, 11:48 PM
RE: ♥me,my person and he♥ - de sakura345 - 05-07-2008, 12:02 AM
RE: ♥me,my person and he♥ - de Miharu - 05-07-2008, 09:33 AM
RE: ♥me,my person and he♥(tenta hentai) - de Xoxo - 05-07-2008, 01:00 PM
RE: ♥me,my person and he♥ - de Miharu - 05-07-2008, 04:19 PM
RE: ♥me,my person and he♥ - de sakura345 - 05-07-2008, 10:37 PM
RE: ♥me,my person and he♥ - de Xoxo - 22-07-2008, 11:55 AM
RE: ♥me,my person and he♥ - de Xoxo - 17-08-2008, 07:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)