Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Maiden Rose

#1
Titlul in japoneza este Hyakujutsu no Bara, are doar un ova [inca] si se gaseste torrent pe aarin pentru cei care voi sa-l vizioneze. Este un yaoi nou nout, mult asteptat de mine [fiindca chiar duceam lipsa de ceva yaoi si mai ales unul nou38].
Anime-ul este construit in jurul temei razboiului dintre doua tabere. Intr-una din ele fac parte si personajele care vor participa la scenele yaoi, defapt aceste scene sunt mai mult violuri. Totusi comportamentul unui personaj este diferit de modul in care s-a obisnuit toata lume...adica in loc sa strige dupa ajutor sau sa planga se abtine si "indura" 21. Eh si cu asta cred ca am spus deja suficient. Va sugerez sa va uitati macar pentru partidele de sex si hm...grafica e destul de buna..cateva mici scapari in rest e ok :3:
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#2
Uhuhuu...cat am putut sa astept acest yaoi. Incepusem sa duc foarte rau lipsa de un astfel de anime si sincera sa fiu, daca nu aparea acesta, interesul meu pentru yaoi era in situatia critica de a incepe sa scada.
Insa acum mi-am revenit complet..huh21
Mie grafica mi s-a parut putin deranjanta la inceput.Cand le-am vazut fetele ma bufnea rasu, insa pe parcurs m-am obisnuit si acum mi se pare ok.
Scenele de sex...no comment :X
In concluzie, merita sa va pierdeti putin timp vizionandu-l 4
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Adoooor acest yaoi :X l-am vazut de cateva ori si nu ma mai satur :X imm totusi cred eu cat de cat k lui taki ii cam place sa joace rolul victimei.Acum asa mi sa parut mie,cel mai mult mi-a placut faza cu acel copil care statea la usa si vorbea fara sa stie ce se intampla cu adevarat in incapere 21
Pot sa spun decat ca este cel mai reusit yaoi pe care l-am vazut :X
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#4
A aparut al doilea ova, dar din pacate nu si cu subtitrare in engleza, ci in spaniola. Va mai dura ceva pana sa apara si subtitrarea in engleza, dar pentru cei ce nu mai au rabdare [asa ca mine21] puteti sa-l vedeti aici
http://www.ainofansub.cjb.net/
Mie una mi-a placut mult mai mult primul ova, defapt a fost incomparabil...poate cred asta si pentru ca nu am inteles nimic din al doilea, dar oricum scenele yaoi au fost slabute dupa parerea mea.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#5
Buna , l-am revazut acest yaoi ,in alta limba (RUSA).................AM UN OBICEI STRANIU, IMI PLACE SA PRIVESC UN YAOI IN DIFERITE LIMBI. Daca cauti mai bine este si in rusa ,franceza si chiar in germana..........
Ce pot spune de yaoi ? E diferit de altele si am avut dubii sa-l privesc sau nu. L-am privit si e cel mai reusit yaoi.
Nu-mi rau ca l-am privit ,dar finalul e putin cam neclar mie ,in rest totul e bine. Imi place mai mult Taki si ceva imi spune ca-i placea modul cum se comporta Klaus cu el.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#6
Maiden Rose presents: the only yaoi OVA where the uke butt bleeds! sorry, da' aveam eu in minte faza aia de ceva vreme si a trebuit sa iasa cumva.

Nu stiu ce a avut anime-ul asta de m-a fascinat asa de mult (nu, cu siguranta nu scenele de viol. Da! bine recunosc si alea imi plac...), imi place ca subiectul e asa de amplu, cu toate ca in anime nu prea se axeaza pe asa ceva, da' bine, doar e ceva legat de razboi si nu prea ne intereseaza pe noi asa ceva la un yaoi, nu-i asa?

Sfarsitul ma lasa ceva de genu: "uh? ce? gata?" (da' bine, exista si manga volumul 2, si 3 si inca in curs de aparitie si 4).

In general, pentru grafica si tot ce are animeul primeste de la mine un 8.50, fiindca, mno, parca nu merita prea mult desi e unic.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#7
Ah, I love this. <3 Pur si simplu ador tot ce tine de Maiden rose. In primul rand ideea, cum ca Klaus l-a intalnit pe Taki in copilarie si faptul ca a stat cu el in tot acel timp, apoi cum ca toata actiunea se desfasura in perioada celui de-al doilea razboi mondial (am o obsesie pentru razboiaiele mondiale si pentru asta are un biiig plus 8) si FINALUL; a fost magnific. La fel si scenele de viol. Miam, un deliciu. 10 Parere generala: Mult prea bun pentru a fi atat de bun. ^.^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#8
Nu prea sunt adepta seme-ilor musculosi, mari precum Klaus, whateva'. Dar am urmarit Maiden Rose din plictiseala si cred ca si din cauza uke-ului, adica Taki. Inocenta ascunsa sub aparenta tipului dur m-a atras ; oh, dar nu atat de mult ca atunci cand a aparut Klaus in peisaj si l-a 'rasturnat' de tot pe Taki *if you know what i mean* *lol*
Nu pot spune prea multe fiindca nu-i mult de comentat, my opinion.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)