Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Macross Zero

#1
[Imagine: 24082.jpg]

Alt title: N/A

Producers: Bandai Visual, Satelight

Genre: Adventure, Mecha, Sci-Fi, Shounen, Military

Rezumat: Actiunea se petrece cu un an inaintea originalului Macross si ne sunt prezentate ultimele zile ale razboiului intre U.N. Spacy si fortele anti-U.N. Dupa ce este doborat de anti-U.N., pilotul Shin Kudo se trezeste pe o insula lipsita de aproape orice forma de tehnologie. In timp ce sta pe insula sa se refaca pacea este distrusa de razboiul ce a inglobat pamantul

Sound: Ca majoritatea macrossurilor recente are un ost superb

Video: Calitatea este exceptionala. Grafica mi-a placut in mod deosebit pentru realismul transformarilor

Opinie: Singurul Macross pe care l-am vazut, ma face in acelasi timp sa vreau vad acest univers al mechaurilor (la un timp comparabil ca importanta in gen cu seria Gundam) cat si sa ma sperie grafica primei serii. Macross Zero a fost absolut superb prima oara cand l-am vazut si este unul dintre mechaurile in care daca scoti robotii tot ramai cu un anime superb.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Recomand sa treci pe la Macross Plus. In opinia mea, ca si poveste si animatia, spala pe jos cu Zero, mai ales in ceea ce tine de personaje.

Revin poate mai tarziu cu alte impresii despre Zero, dupa ce-mi mai improspatez un pic memoria.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Macross Frontier SooMin 1 3.315 12-04-2010, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Rinari


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)