Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La storia della Arcana Famiglia

#1
[center]La storia della Arcana Famiglia
[Imagine: arcanafamiglia640.jpg][/center]

Descriere: Insula prospera Regalo din Marea Mediterana este protejata de un grup de vigilenti numit “Arcana Famiglia.” Membrilor grupului li se ofera puteri speciale prin contractele cu “Toracco.” Felicitá, singura fiica a lui Papa si cap al familiei, are frumusetea mamei sale de asemenea si abilitatile sale superioare cu cutitele. Desi a fost crescuta adanc in insula, la varsta de 16 ani face primii pasi in centrul atentiei ca si membra a familiei. Apoi, la petrecerea de ziua ei de nastere, tatal ei, Mondo, anunta ca se retrage. Acesta declara o competitie pentru a-si determina succesorul – iar Felicitá trebuie sa se marite cu castigatorul. Felicitá intra si ea in competitie, determinata sa castige ca sa-si poata decide propria cale. Cortina se va ridica in curand pe batalia care ii va decide soarta!

Parerea mea: Genul animeului care iti spune despre ce este vorba in mare parte chiar din primul episod... dar imi place deoarece este interesant si vreau sa stiu cine va castiga Arcana Duello. Imi plac toate personajele, nu am un preferat, desi Nova seamana cu Ciel (Kuroshitsuji), iar Luca cu Oreki (Hyouka), alt anime plin de baieti frumosi.

Astept si parerile voastre.
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#2
Ma bucur ca prin nesfarsita lista de anime-uri neinteresante de vara asta s-a gasit asta (pe langa SAO) care sa-mi placa cu adevarat, ii ador grafica si sunt singura care se topeste cand Debito spune "Bambina"? Ii ador accentul ala ce tinde spre italian.
Ideea in sine e simpatica, cu puterile lor si "intelegerea" pe care o fac fiecare cu cartile alea. Adica, imi plac puterile lui Nova, Liberta, Felicita si Debito, mai ales ale lui Nova si Liberta, par indestructibili cu ele, mai ales daca ar invata sa le controleze perfect. Ceea ce nu-mi place e triunghiul asta amoros care ma calca pe nervi, fiindca eu vreau ca Felicita sa ramana cu Nova, baiatul ala e asa ascjmcmdcaoc, s-ar potrivi de minune cu Felicita. Anyhow, s-a inteles deja ca il voi urmari in continuare, m-am apucat sa citesc si manga, cu doar 6 capitole in care Nova si Liberta nu apar mai deloc, desi in anime apar in fiecare episod aparut pana acum, deci povestea imi pare destul de diferita. Oh, si ca personaj preferat o am pe Felicita, imi place caracterul ei si felul in care isi infrunta tatal, she's awesome. Apoi ar fi Nova, care e atat de alskmca, nici n-am cuvinte sa-l descriu, defapt as avea, dar e o lista lunga *imi aminteste mult de Aoi din Kaichou wa Maid-sama si intradevar seamana cu Ciel din Kuroshitsuji, desi eu nu am vazut inca animeul ala*. <3
Apropo, mi-ar placea sa corectezi cu "storia", e iritant sa vezi numele stalcit. 21
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#3
^Aggie, nu esti singura care aproape moare pe scaun si are atatea feelings de fangirl innebunita cand il aude pe Debito cu accentul ala. Ah, al naibii accent! La inceput imi placeau cam toti tipii. Defapt, pentru ei m-am apucat de anime. Jolly desi e damn hawt mi se pare cam...mhm, bitchy? Adica, din primul episod
a sarit asa pe Felicita sa o sarute...
Defapt si Debito imi pare cam bitchy (dar uh se iarta ca na' 65) Ah, vorba Sarei (Nayoi) '' Daca ti-ar fi zis tie Bambina iti placea'' Da, normal ca da!
Totusi, nu mi se pare cine stie ce povestea, dar grafica mi se pare super~ Cam singurul personaj care inca imi place si mi se pare ca a ramas... inocent (si nu se da la Felicita) e Luca. E asa adorabil!
Ah, pot preciza ca eu, sincer, ii ship pe Liberta si pe Nova? *laughs* Ii vad ca pe un viitor Shizaya (hmm, bine, poate nici chiar asa), avand in vedere ca nu prea se suporta. Anyway, OTP!
Oricum, nu mi se pare ca acest anime va merita intr-adevar.
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)