Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kyou Kara Maoh

#1
Yuri Shibuya avea o viata frumoasa si normala. Totul s-a schimbat din momentul in care a fost bagat cu capul in toaleta dupa ce a incercat sa-si salveze un coleg de niste batausi.
In loc sa fie doar udat este tras inauntru. Dintr-o data, se trezeste intr-o lume ce seamana putin cu europa medievala. Si daca asta nu este deajuns el trebuie sa fie urmatorul Maoh, doar pentru ca are parul si ochi negri.
Maoh este regele din Mazoku, care nu se intelegea prea bine cu oamenii in lumea asta; dar Yuri este exact opusul fata de cum ar trebui sa fie. El e bun, respecta leagea, si nu folosea violenta pentru a rezolva ceva.
Tara se afla in pragul unui razboi si acum Yuri incerca sa devina un bun Maoh, si in acelasi timp trebuie sa se acomodeze culturii si regulilor teritoriului unde se afla.
Personal...animeul mi se pare super!Yuuri...e atat de kawaii...:001_wub:
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Dupa parerea mea este un anime destul de interesant,foarte comic,care mi-a atras
atentia,grafica este reusita.Personajele mele preferate sunt Yuri,Wolfram si Gunter.
In concluzie,vi-l recomand...4 Sper sa va placa.
[Imagine: Untitled-1.png]

#3
Now you're speaking my language.
Nu stiam ca exista un astfel de topic asa ca ma bucur ca am dat de el.
OK... Deci dupa YYH, Kyou Kara Maou (KKM) este animeul meu preferat... Am gasit in acest anime, cam tot ce a vrut sufletelul meu: actiune, seriozitate, umor, chiar si putin romantism... Personajele mele preferate sunt Yuuri Shibuya si Wolfram von Bielefeld... Relatia dintre cei 2 mi se pare foarte amuzanta, mai ales daca tinem cont de modul in care Yuuri l-a cerut in casatorie(a fost o greseala). Cu toate astea, Wolf ia totul in serios si nu are incredere in Yuuri, iar scenele de gelozie sunt extraordinare... Si celalalte personaje imi sunt foarte dragi... Nu mi-as putea imagina acest anime fara Konrad,Murata, Gunter, Gwendal, Anissina, Yozak, Cecilie si alte personaje secundare,dar la fel de importante...

P.S. Nu uitati de cele 5 OVA'uri. Deocamdata au aparut 3 dintre ele 3
[Imagine: cd534d7862259bace6e002d7185a669b_ra.gif]

[Imagine: chibi_59.gif]
Chibi-ul lui Maou


Twilight - click and the world of Twilight will be at yout feet

#4
Se pare ca a cam murit acest topic, asa ca vin cu noutati:
Cele 5 Ova'uri sunt gata, dar a inceput un nou sezon ce contine 39 de episoade.Este de retinut faptul ca Ova'urile nu au legatura cu noul sezon, ci se continua de la episodul 78. Subtitrarea este facuta de shoku-dan si este foarte buna. Nici opening'ul si nici ending'ul nu mai sunt facute de cei de la The Stand Up , dar suna destul de bine si cel nou.
Have fun!
[Imagine: cd534d7862259bace6e002d7185a669b_ra.gif]

[Imagine: chibi_59.gif]
Chibi-ul lui Maou


Twilight - click and the world of Twilight will be at yout feet

#5
YAY,Kyou kara Maou!!!Cat iubesc animeul asta,e asa comic,plotul e ok & original n-am mai avzut asa ceva.Personajele sunt foarte kawaii in special Wolfram & Yuuri.Imi place ca animeul combina putin si shounen ai,nu cred ca e in intregime.Ideea cu casatoria e foarte draguta eu as fi vrut sa fie impreuna ><.Ova-urile le ador le-as mai revedea. :XAs scrie mai mult despre dar mi-e cam somn.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#6
Mi-a placut anime-ul,m-am uitat de curand la el si trebuie sa spun ca e destul de interesant,mai ales partea cu Wolfram si Yuri,si cu casatoria si mai tarziu mai apare si fetita(am uitat cum se numea) pe care Yuri doreste s-o adopte,si pana la urma ea devine "copilul"celor doi "logodnici".Wolfram e tare dragut,mai ales can se imbraca in camasa aceea de noapte(prima data cand l-am vazut am inceput sa rad de ma durea burta) si intra in camera lui Yuri dormind cu acesta, ziua este curajos,un bun luptator si se vede ca tine la Yuri din primele episoade.Pentru Gunter pur si simplu nu am cuvinte...e atat de ...si atat de...si ce comportament are(din prima clipa de cand l-am vazut si pana am ajuns la ultimul episod am murit de ras cand aparea el)44 Yuri e si el simpatic si imi place si cand se transforma in celalalt Yuri.Conard este protector,curajos si se gandeste mereu la binele lui Yuri.Gwendal pare dur dar pe dinauntru este chiar sensibil,de asta mi-am dat seama mai ales din hobby-ul.De Ken nu mi-a placut niciodat,nu stiu de ce dar nu-l suport.Celelalte personaje sunt si ele interesante si amuzante.Recomand acest anime tuturor celor care vor sa se prapadeasca de ras in unele momente dar si sa stea in suspans in altele.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kage Kara Mamoru hikari marina 0 2.583 31-07-2008, 01:20 PM
Ultimul răspuns: hikari marina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)