Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2

#1
Pai, sunt curioasa de parerea voastra. Care serie credeti ca e mai buna? Prima, in care ne e prezentat Ciel Phantomhive incercand sa se razbune pe cei care l-au umilit cu ajutorul demonului ( :X ) Sebastian Michaelis, sau a doua serie in care Alois Trancy incearca sa puna mana pe Ciel cu ajutoul demonului Claude Faustus? Prima serie are douazeci si patru de episoade si cea de-a doua are doisprezece.
Dupa parerea mea, cea de-a doua serie e mai spectaculoasa. Bineinteles, prima e uimitoare, insa o aleg pe a doua. Un motiv ar fi faptul ca Ciel poate concura cu cineva de talia lui, cu cineva care are un demon drept butler.
Parerea voastra?
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Eu sincer sunt mai atasata de prima serie pentru serie pentru ca acolo Ciel e mult mai ... puternic si are acea atitudine de sef care il face pe Sebasian sa i se supuna si care il tine practic aproape...
Dar si cea de-a doua serie este misto, mai ales pentru ca 3 demoni se bat pentru bietul Ciel care, cu ajutorul lui Alois, devine un chin etern pentru Sebastian... that is what I love at this series..
In plus prima serie e mai amuzanta, Grell, printul retard, Lizi si toate celelalte personaje dau un farmec aparte acelei seri, pe cand cel de-al doilea sezon e mai inclinat spre perversiune .. I hate Hannah! si pe Alois uneori ...
Astept si un Kuroshitsuji 3 ... pentru ca trebuie sa ajunga si Sebastian intr-o pozitie mai favorabila si mai ales mangaul este ongoing soo... anything is possible! Zuppy22
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#3
Si eu sunt mai atasata de sezonul I.Ciel avea alta personalitate,in sezonul al doilea mi s-a parut mai slab,si sezonul a fost inchis cam prost dupa parerea mea.Incheirea primului sezon a fost geniala.Faptul ca l-au transformat pe Ciel in demon a fost prea brusc,vreau sa spun "bam!" si ciel e demon >> Si parca au citit cateva fic-uri in care ciel devenea demon.Deci mi s-a parut chiar imposibil la inceput,cand am vazut ca ciel a devenit demon am fost ceva de genu' O.e
Pana la urma am trecut peste,si am acceptat si pe demon!ciel >> Dar tot cred ca primul sezon a fost mai bun.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Hihihihi. Nu exista nici o indoiala asupra faptului ca cea de-a doua serie a fost mai reusita decat prima. Kuroshitsuji II a fost cu mult mai bun decat Kuroshitsuji.

Spre exemplu eu cand m-am apucat de Kuroshitsuji, primele episoade au fost ale neaibii de plictisitoare, cam stupide si cam enervante. Nu erau de-ajuns pentru a intelege personajele si a-mi place cu adevarat, vedeam anime-ul ca pe unul cu adevarat stupid cu cateva faze acceptabile. Si totusi pentru ca era la recomandarea unei persoane in ale carei gusturi aveam si am mare incredere, ei bine am continuat sa il vizionez si pe parcurs, mai spre final, am realizat ca este, de fapt, chiar frumos si ca personajele imi plac mult ( indeosebi Ciel Phantomhive ).

DAR! Chiar si asa, primul sezon a avut multe episoade de umplutura, care erau acolo ca sa fie ceva, ca sa zicem asa si nu era mare lucru surprinzator, chestii plictisitoare, enervante si stupide pe langa fazele geniale. Si asta cam strica anime-ului. Desigur acum pot face cu adevarat o comparatie ca luea dupa cel de al doilea sezon si desi la momentul respectiv unele personaje nu mi-au placut de nici o culoare, acum pot spune cu certitudine ca si pe acelea le apreciez, pt. ca acum cunosc personajele.

Oricum, prefer cel de-al doilea sezon pentru ca este cu mult mai reusit, are doare cateva faze "stupide" - pe care chiar le poti numara - hehe, nu dau acum exemple dar unele faze nu isi aveau locul, lol. Dar episoadele au fost toate geniale si actiunea a fost foarte tare, adica... lol, nici nu pot descrie, genial absolut. Actiunea, personajele, chiar si grafica a fost mai buna. Se vede o imbunatatire extraordinara fata de sezonul atenrior si - DA! sezonul doi este cu mult mai bun decat primul. Chiar si ca OST.

#5
La mine parerea nu se schimba nici o data! Primul sezon este si va fii pe placul meu!
Are multe faze amuzante 71 si sunt personajele mele preferate.
In primul rand sezonul I a avut un ending mai misterios, interesant decat in sezonul II. Aici vine vorba de Alois si cu toti "pionii" de langa el. Ii urasc pe Claude, Hannah si pe Alois. Cu tripletii nu am nimic, chiar daca sunt enervanti si insistenti nu am nimic cu ei. Nu vorbesc prostii si nu fac gesturi cum face Alois.
Si primul sezon a avut 24 de episoade fata de II. Asta e.. cand am vazut cum s-a terminat Kuroshitsuji am zis "NO WAYY! this can't be real! DAMN! 22 un anime atat de frumos si un sfarsit oribil [parerea mea, altora le place.]
Btw, primul sezon ramane in my heart for a long time.
HOT. SEXY. and POWERFUL.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.615 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.315 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.039 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji? SooMin 27 16.974 15-03-2014, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.146 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.599 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)