Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konichiwa ^_^ !

#1
Hello Everybody !

Sa incepem cu inceputul...
Puteti sa imi spuneti PeekaBoo sau, mai scurt, Boo [ Nume real: Raluca ], am 14 ani si sunt din Bucuresti.
Imi place sa :desenez, cant, dansez, citesc si sa ma uit la filme/ seriale. Culorile preferate sunt : albastru, turquoise si mov.
Sunt obsedata de K-pop iar trupele pe care le ascult sunt : SHINee [ trupa mea preferata], SNSD, F(x) , Super Junior, Teen Top, T-ara, JQT, TVXQ, 2Ne1, SS501, BOA, Ft. Island etc. Sunt pasionata de cultura si limba coreeana si japoneza XD.
Sunt incepatoare in animeuri si nu am urmarit decat cateva pana acum : Death Note, Naruto, Bleach, Mew mew Power si Vampire Knight 9. Manga nu am citit dar sper ca ma voi apuca cat de curand.

Imi pare bine ca v-am cunoscut si astept, cu mare placere, intrebarile voastre. ^^
Bye-bye x.o.x.o !


#2
Bine ai venit pe Animezup, PeekaBoo!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Ah, you're mine !
Bine ai venit pe animezup hug Sper sa iti placa aici si sa ramai mult, mult timp printre noi. Sa iti faci multi prieteni si sa te distrezi. O sa vezi ca o sa te acomodezi repede. : > So, Boo, I love your nickname. Si esti din Bucuresti, keke. Si eu. Din ce sector? M-a atras enorm de mult descrierea ta in momentul in care am citit ca esti innebunita dupa Kpop o.o Era sa sar de pe scaun. Bine ai venit in familie : >. Ma bucur sa cunosc inca un fan inrait. Si ce mai fan : >
So...
1. Care e membrul tau preferat din Shinee?
2. Dar din Ft Island ? ( este trupa mea preferata o.o Ii ador pe oamenii astia )
3. Melodii preferate de la 2NE1?
4. Hm, ai zis ca esti pasionata de limba japoneza si coreeana. Inveti cumva aceste limbi?
5. Filme preferate?
6. Ce carti ai citit si care te-au impresionat intr-un mod deosebit?
Aw, nu vreau sa te speriu cu atatea intrebari : )). Inca o data bine ai venit si sedere placuta. Bye.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Heeei,bun venit pe zuuppp^_^
Sper sa te distrezi si sa-ti faci foarte multi prieteni.Imi place sa esti fana k-pop [ca si mine] and exact cam aceleasi trupe ascult si eu.So,i looove your nickname,este foarte funny dar am sa-ti zic Boo.

Deci cateva intrebari:
1.Ce zodie esti?
2.Seriale preferate?
3.Preferatul de la TVXQ?Dar preferata de la SNSD?<3
4.Iti plac filmele horror?
Cam atat,daca mai imi altele prin minte revin^^

Annyeong! Himi.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#5
@Beki : Heii ma bucur ca si tu esti o fana a K-popului. <3 Si mie imi palce foarte mult nickname'ul tau ^^. Cat despre intrebari : Stau in sectorul 5.
1) Onew
2) Song Seunghyun
3) Can't nobody 8, I'm the Best, Lonely etc.
4) Din pacate nu le invat cu un profesor, ci incerc sa invat singurica cate putin 2.
5) A walk to remember, Leap Year, Prom Queen, P.S I love you si muulte altele .
6)In clipa de fata citesc Domnisoara Christina de M.Eliade, e superba cartea . In rest am mai citit si : Sunt aiurita si se ea, Slam, Zodia indragostitilor, Zodiac Girls, Twilight,The Vampire Diaries ....
MErsi mult pentru intrebari, Beki hug.

@Himi: Hello ! Ce ma bucur ca sunt multe fane K-Pop pe aici 8. Raspunsurile la intrebari ^^:
1)Pesti
2)The Vampire Diaries, Pretty Little Liars, Gilmore Girls, Soul (Hon)...
3)De la TVXQ : Mickyyyyy 8 si de la SNSD : Yuri 8.
4)Da, le iubescc !

Multumesc pentru aceasta primire calduroasa ! ^_^

#6
Yahaaii!
In sfarsit cineva cine ma intelege24. Pai, avem mai aceleasi gusturi, la culturi, la trupe, la anime-uri...Adica, momentan preferatele sunt cam cele enumerate de tine =].
Pai, intrebari:
- Scrii? .
............Lipsa de inspiratie.............
Umm, deci cam atat cu intrebarile @.@..Nu vreau sa te sufoc. =] .
Soo, welcome prieten-o :3.
Baiiiz ! <3.
:bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#7
@ Heii Yuki. Wow. Foarte tare daca avem aceleasi gusturi ^^.
De scris, scriu din cand in cand si chiar acum am inceput un fic. Sa speram ca il voi posta cat de curand ^_^. Multumesc de primiree hug

#8
1st: Bun venit pe Zup! Sper sa te distrezi si sa iti faci cat mai multi prieteni
Second...am inteles ca te apuci/te-ai apucat de un fic.Sa ma anunti si pe mine cand postezi pentru ca am impresia ca o sa te descurci bine la scris, de obicei persoanele cu atatea talente artistice, citez:"desenez, cant, dansez, citesc.." se descurca fenomenal. Ca sa nu fac o criza de narcisism o sa iti pun intrebarile si te las in pace 21

Esti la liceu?
Asculti si rock?

#9
@ LLC : Buna ^^! O sa tin minte sa te anunt cand postez fic'ul. 21 1. Da sunt la liceu [ clasa a9a, chiar daca am 14 ani, parintii mei m-au dat de la 6 ani la scoala 4] si 2. Ascult mult rock [ Korn, Nightwish, Metallica, Green Day, Bullet for my valentine etc.]

#10
Hello Peeka
Facebook ai ?

Games ceva ?
cat de lung ai paru ?24
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konichiwa! ^.^ Rysen 3 1.738 21-01-2013, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Rysen
  Konichiwa! Katsu 7 2.983 05-04-2012, 07:02 AM
Ultimul răspuns: Katsu
  Konichiwa !! +Rin+ 11 5.421 25-06-2011, 02:49 PM
Ultimul răspuns: +Rin+
  konichiwa :P NatsuFireBlood 8 4.205 02-02-2011, 09:02 PM
Ultimul răspuns: TheBestCookie:X
  Konichiwa minna-san desu~ ~AyaneUmenii~ 3 2.729 12-07-2010, 08:42 PM
Ultimul răspuns: ~AyaneUmenii~
  Konichiwa mina Tamaki 5 3.208 06-02-2010, 09:42 PM
Ultimul răspuns: Tamaki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)