Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

School Rumble

#1
"School Rumble" este un anime incadrat in genul comedy-romance,despre un grup de elevi de la liceul Yagami.Tenma Tsukamoto,o fata prostuta care nu prea e buna la nimic este indragostita de Oji Karasuma,un coleg mai retras si destul de ciudatel.In acelasi timp,Harima Kenji,delicventul scolii,este indragostit de Tenma(si vine zi de zi la scoala numai sa fie langa ea).Problemele incep cand Tenma nu stie cum sa-si marturiseasca dragostea lui Karasuma si Harima lui Tenma.Desigur mai sunt si ceilalati colegi de clasa si sora mai mica a lui Tenma,Yakumo,o fata populara,mai ales printre baieti(chiar daca ea nu ia acest lucru in considerare)si care poate auzi gandurile baietilor(si ale lui Tenma).
Tenma pe mine ma da pe spate cu coditele alea ale ei(care se mai si misca involuntar >.> ).Imi place anime-ul desi acuma is la jumatate(si mai trebuie sa vad si seria a doua).
Ce ziceti?
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
ZOMFG!!!! ZOMFG!!!! school rumble!yaaay

ontopic:anime-ul asta m-a inveselit mereu si sunt cateva faze si prin sezonul 2 care va gace sa cadeti din scaun de ras ...preferatul meu ar fi Harima ca tipu e cam ca mine..sufera in dragoste,nu asculta de nimeni si e arogant 4 4 4 si aa imi place sa ma bat mereu ca el desi asta incepe sa devina un viciu pt mn 2

#3
Anime-ul este de milioane ce mai..are o poveste incredibil de amuzanta..unu iubeste pe una care aia il iubeste peunu..ma rog Tenma pe Oji si Harima pe Temna..serialul este intr-o comedie continua si cred ca am ras la fiecare episod(am avut si de ce)
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#4
povestea de dragoste...scuze...povestile de dragoste de aici sunt penale

e un cerc amoros absolut bestial...
povestile sunt amuzante,intamplarile la fel,ce poti cere mai mult unei comedii?
unde mai pui ca personajele sunt bine desenate,
sentimentele lor sunt conturate pururi cu umor
peisajele difera,actiunile sunt funny si ingenioase,
e chiar superb 105

#5
loool . tocmai m-am uitat la primul episod si ma doare burta de ras , e tare rau , Tenma si cu Harima Kenji gandesc aceleasi lucruri 21 inca un anime care o sa-l vad pe tot 4(pana acu nu m-am uitat decat la vreo 2-3 pe net)

Apropoh unde pot sa vad si eu de la ep 14 sezonul 1 in colo dublat in engleza? nu am gasit decat ep 1-13 dublate....unde pot sa le gasesc pe restu' ?

#6
Intr-un final l-am terminat si eu. Nu mi sa parut hilar dar a fost amuzant. Am avut foarte multe momente in care am ras. Imi plac personajele, povestea, coditele lui Tenma, grafica.... Dar nu imi place finalul. A durut!!! Pentru o comedie romantica finalul a fost prea dramatic. Aproape am plans. Imi doream foarte mult ca Tenma sa ramana cu Karasuma ( Personajul meu preferat... Datorita lui am ras cel mai mult 21 ) dar nu in felul asta... Crud. Oricum animeul e de nota 10! Merita vazut... Si daca nu va multumeste San Gakki va recomand ultimele doua volume manga ( sunt mult mai detaliate si intelegeti mai bine ce s-a intamplat... ) ca pe mine animeul m-a lasat putin in ceata.

#7
School Rumble :3
L-am vazut de curand, cand nu aveam ce sa fac : )) Chiar ma gandeam sa mai urmaresc un anime, caci de mult nu o mai facusem. Mi l-a recomandat o prietena si se pare ca a facut o treaba grozava. Mi-a placut mult anime-ul, inca de la primul episod. Personajele sunt atat de kawaii si povestea mi se pare foarte tare xD . Cred ca am ras la fiecare episod xD Nu pot sa zic ca am un preferat...toate personajele au avut ceva special, ceva care m-a dat pe spate, sa zic asa.I really liked Tenma. M-a impresionat caracterul ei, deseori ma regaseam in ea xD. Si grafica a fost foarte buna, mi-a placut cum au fost desenate personajele.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)