Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nyan Koi!

#1
[Imagine: 18299.jpg]
Junpei Kousaka, este un licean in anul 2 ce este alergic la pisici fiind unul dintre motivele pentru care uraste aceste animale. Intr-o zi, in timp ce se intorcea acasa de la scoala, loveste o cutie de suc ce se izbeste de statuia neko-jizou-sama, provocand spargerea ei. La scurt timp, descopera ca poate sa inteleaga ce spun pisicile chiar si pe Nyamusasu. Pentru a opri blestemul va trebui sa indeplineasca 100 de dorinte pisicilor, altfel va fi transformat intr-o pisica.

Personaje:

Junpei Kousaka
Kaede Mizuno
Kanako Sumiyoshi
Nyamsus
Tama

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup dand click aici.
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Omg!!!!
Nu am mai dat peste un anime atat de tare de cateva luni bune :X:X
La inceput m-a atras ideea de anime cu pisicute.Daca nu erau ele, clar nu ma mai apucam, mai ales ca genul comedy nu se prea lipeste de mine.Insa acum, dupa cele 3 episoade vazute, pot sa spun ca m-am indragostit complet :X
Povestea este destul de interesanta, dar in primul rand funny.Pur si simplu bestial.
Grafica este foarte buna, excelenta chiar, iar comedia, una care te captiveaza cu adevarat.Abia astept sa apara celelate ep :X
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
A fost un anime bun! Nyamsus e tare XD.Mi-a placut din prima secunda, la fel ca si Tama. Si povestea cu pisicile, faptul de a le intelege si sa le mai si salvezi e genial. Ultimul episod este genial.In prima parte Junpei arata f kyut cu urechile sale de pisica,si mai ales arata genial ca O pisica.. Doar i-ati vazut ochishorii si blush-ul din ultimul episod 108..si ce a urmat dupaia XD. Pacat de alergii..ca daca ramanea pisica il luam acasa :3 XD
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)