Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jinchuriki's life

#1
Pt ca nu am avut ce face am decis sa mai fac un fic... primul cap va fi mai scurt dar urmatoarele vor fi mai mari... lectura placuta

Jinchuriki's life
cap.1 pretul pentru putere

Sasuke Uchiha observa in liniste acea scena... pana la urma sa intamplat. Sa luptat contra Naruto, a facut acel lucru de care ar fi trebuit sa ii fie rusine. Sasuke privea cu sharinganul care incepea sa se transforme in fata cadavrului lui Naruto. Incepu sa ploua...
-''Naruto.. iarta-ma... iarta-ma... prietene...'' gandea tanarul...
Pana la urma a obtinut puterea suprema a clanului sau... Sharinganul hipnotic. Dar acum simtea un gol in inima sa... era acel gol al prieteniei. Acel gol care va fi blestemul sau. Pana cand nu incepu sa il doara umarul... Era acel semn blestemat. Era timul de plecare, a distrus toate legaturile sale, nu mai era posibil sa se intoarca inapoi. Obiectivul sau era Itachi.
-''Adio Naruto Uzumaki...'' Gandea tanarul brunet in timp ce se indeparta de la locul faptei.
Kakashi si Pakkun(cainele sau) erau prada nelinisti.
- Cat mai avem de mers?... intreaba ingrijorat Kakashi.
- Am ajuns... raspunde cainele.
Cum trecusera de padure, vazusera o cascada cu doua statui mari. Incercara sa se apropie in liniste pana cand il vazuse... Naruto. Cum se apropiase Kakashi a inteles imediat, dar incerca sa creada ca nu e adevarat.
- N...Naruto... Naruto!!! Trezeste-te!!!... Urla Kakashi cu lacrimi in ochi.
- Termino Kakashi, nu mai poti face nimic pentru el. Sasuke la omorat...
- De ce a trebuit sa se intample? De ce nu am ajuns la timp? Kakashi plangea ca niciodata...
- Haide, ia baiatul si sa ne intoarcem in sat, are dreptul la o inmormatare decenta.
Kakashi il ia pe Naruto pe spate si se indreptau spre sat.
-''Maestre iarta-ma... Nu am putut sa iti salvez fiul cum mi-ai zis...''

deci va placut??? cred ca nu...sau paote da... nam idee... bagati un comenta sa stiu si parerea voastra



Răspunsuri în acest subiect
Jinchuriki's life - de jocker_94 - 07-01-2009, 06:43 AM
RE: Jinchuriki's life - de Apathy - 09-01-2009, 01:48 AM
RE: Jinchuriki's life - de jocker_94 - 09-01-2009, 09:50 AM
RE: Jinchuriki's life - de Apathy - 11-01-2009, 03:27 AM
RE: Jinchuriki's life - de ~angelino~ - 14-01-2009, 11:20 PM
RE: Jinchuriki's life - de Kinder - 27-01-2009, 08:30 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)