Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unei sirene

#27
Adevarul

Elliot se plimba cu Angeli prin intreg salonul,prezentandu-i oasperii.Acestia o admirau,iar barbatii mai curajosi ii aruncau priviri razlete.Fata cu parul albastru nu putea decat sa zambeasca.Insa cand intalnea ochii plini de ura ai Samanthei,pe chipul ei se instaura panica si ingrijorarea.Stia ca aceasta este in stare sa o de-a de gol in toata aceea multime.Brusc,langa cei doi adolescenti a aparut Cristopher care o lua pe Coral la bratul sau.Un domn in varsta i-a sarutat mana,zambind usor.Se parea ca este unul dintre cei din breasla stapanului.Un om bogat si influent.Deodata,orchestra angajata a inceput sa cante un vals.Blondul o lua pe fosta sirena,ducand-o in mijlocul salonului.Aceasta nu stia sa danseze,insa se lasa purtata de baiat.Tanarul o apuca de talie,lipindu-i trupul de cel al sau.Privirile tuturor erau atintite asupra lor,iar asta ii emotiona intr-un fel.Mai ales pe Angeli.Deodata,din spate s-a auzit un zgomot puternic.Cioburile unui pahar de cristal erau imprastiate pe toata suprafata de marmura.Logodnica adolescentului era foarte nervoasa.Cu pasi grabiti,se indrepta spre locul unde canta orechestra,luand microfonul de la locul lui.
-Dragi invitati,trebuie sa va fac o marturisire.
Cei doi stiau ce avea sa spuna.Grabit,Elliot s-a indreptat spre locul unde se afla fata.Aceasta depasise masura cu bautura.A vrut sa ii i-a microfonul,fara ca nimeni sa nu isi de-a seama de ce se intampla.
-Ce s-a intamplat iubitule?Nu vrei ca acesti oameni sa afle adevarul?Angeli se numeste defapt Coral.Si nu vine din Oceania ci din ocean.Este o sirena.
Speriata,multimea a ramas cu privirile atintite.Cristopher a scapat paharul de mana,facandu-l bucati.Ce spunea Samantha nu putea fi adevarat.Sirenele erau creaturi mitologice,din carti si legende,insa nu existau cu adevarat.Cand a vrut sa scoata adevarul de la fata,aceasta nu mai era.Speriat,Elliot fugii din salon,spre iesire.La balocn,se aflau invitatii in frunte cu stapanul si logodnica.In momentul in care blondul a pus piciorul pe nisip,a observat ca tanara era aproape de ocean.
-Coral,nu face asta!Te rog.
-Stii...te-am iubit de cand te-am vazut prima oara.In aceea noapte era luna plina,exact ca acum.Insa e momentul sa plec.La revedere si...te iubesc.
Spunand acest lucru,fata cu parul albastru a pasit in apa.Zeci de bule s-au ridicat,inconjurand-o.In locul membrelor a aparut o coada albastra,pe care era infasurata un colier de perle.Era aceiasi ca prima oara.Multimea era socata.Inainte sa plece,aceasta isi dezlega siragul,punandu-l pe nisip.Intr-o clipa,se facu nevazuta in adancurile intunecate.Blondul cazu in genunchi.In timp ce dadea cu pumnii in covorul auriu,doua lacrimi i-au izvorat din ochi.Cu miscari lente,lua colierul,punandu-l in buzunar.
-Ce va uitati?Spectacolul s-a terminat!Striga acesta la oamenii ce priveau stupefiati de la balcon.
In timp ce urca suparat treptele,in spatele lui s-a auzit o voce.Cristopher il lua de brat,strangandu-l cu putere.
-Domnisorule,acum o sa imi explici ce e cu toata porcaria asta.Iti ordon!
-Tata,stii ceva?Papusa asta si-a taiat sforile!Nu voi mai face ce spui tu.M-am saturat sa imi controlezi viata.Fata care o iubeam a disparut undeva,in acele adancuri.Samantha,in acest moment rup logodna.
Acesta isi scoase verigheta ce o avea pe deget,aruncand-o pe geam.Cei doi erau socati.Totul era mult prea ciudat.Brusc,pe chipul barbatului a aparut un ranjet malefic.Fata il privea,nestiind ce se intampla.
-Iti imaginezi?Daca voi captura sirena aia,voi deveni celebru.Si mai bogat decat am fost vreodata.
In ocean,Coral continua sa dea din coada.Se dezobisnuise asa ca acum ii era destul de dificil.Nu stia ce sa faca.Ii era teama de tatal ei.Facuse un lucru ce nu avea iertare.Ii era teama.Brusc,se ridica la suprafata,incepand sa planga.In departare,se vedea o lumina difuza si mare.Era casa lui Elliot.Ar fi vrut sa se intoarca,insa nu era bine.Brusc,doua voci din spate au trezit-o din visare.
-Cine e aici...draga noastra surioara fugara.
-Karen....Crina...a fost o prostie sa plec.Nu stiu ce a fost in capul meu.Spune aceasta incrucisandu-si degetele.
-Tata o sa fie furios.Nu stiu de ce...dar imi e mila de tine.
Sirena nu a mai stat sa asculte.Pur si simplu a inceput sa dea din coada,inotand pana aproape de palat.cu cat se apropia,cu atat simtea ca sangele ii ingheata in vene.Ii era teama de privirea rece si furioasa a imparatului.Insa acum era gata sa infrunte totul pentru iubirea ei.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unei sirene - de Lye - 09-03-2008, 01:47 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 09-03-2008, 02:34 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-03-2008, 04:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 10-03-2008, 04:20 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 12-03-2008, 03:28 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 12-03-2008, 03:44 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-03-2008, 05:19 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Melyeter - 15-03-2008, 01:51 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 18-03-2008, 05:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 23-03-2008, 12:24 AM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 29-03-2008, 05:31 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-03-2008, 09:25 PM
RE: Iubirea unei sirene - de minako - 31-03-2008, 03:08 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 01-04-2008, 10:06 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 01-04-2008, 11:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 02-04-2008, 09:22 PM
RE: Iubirea unei sirene - de dia_love_gackt - 02-04-2008, 10:46 PM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 03-04-2008, 03:49 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 10-04-2008, 05:35 PM
RE: Iubirea unei sirene - de emo girl - 10-04-2008, 07:30 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 10-04-2008, 08:26 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Magica Bloom - 13-04-2008, 10:00 AM
RE: Iubirea unei sirene - de andrusk - 13-04-2008, 06:03 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 14-04-2008, 11:42 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Yaoi Queen - 14-04-2008, 01:14 PM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 17-04-2008, 01:39 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 19-04-2008, 01:32 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 27-04-2008, 01:31 AM
RE: Iubirea unei sirene - de Lye - 30-04-2008, 06:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
9 Vizitator(i)