Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Top 5 personaje care nu va plac

#1
Pai am fazut ca nu este un topic de genul asta si am zis sa fac unul. Deci aici postati primele 5 personaje care nu va plac....
deci incep eu:

1.rin- pt ca e o fetita care nu ar fi trebuit sa apara >si pt ca nu face nimic altceva decat sa stea cu sesshomaru si sa doarma
2.myoga- e nesimtit pt ca il abandoneaza pe inuyasha in momentele grele
3.Monstrul ala paros cu gura mare - pur shi simplu inutil shi dezgustator, doar ca tragea de timp
4.Hojo-E cam stresant baiatu..Toata ziua se tzine dupa Kagome
5.toti demon increzuti ... care il provoaca pe Inuyasha
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Shippo:
-cred ca e evident si de inteles ca nu are nicio importanta aici
-este un las, rasfatat si nu face altceva decat sa se ascunda dupa fusta lui Kagome.
Miyoga:
-nu cred ca aici mai am ce comenta. Nu-mi place si gata.
Toti demonii-care sunt dezgustatori si imi i-au cheful sa ma mai uit in continuare la anime: Jinenji; demonul acela paros si cu gura mare cum a zis si white angel; etc
Kagome:
-la inceput era personajul meu preferat dar cu timpul mi-am schimbat parerea
-il rasfata pe sugarul de Shippo, chiar nu isi da seama ca uneori merita bataie de la Inuyasha?
-se baga in belele doar ca sa fie in centrul atentiei (cel putin asta e impresia pe care o lasa) si nu e in stare sa se descurce singura
-de atatea ori ar fi avut sansa sa-l distruga pe Naraku cu acele sageti, dar ea a stat mereu comoda la o parte37.
-Kagome in sus, Kagome in jos, in anime totul se invarte numai in jurul ei. Cum a mai zis cineva: atunci acest anime de ce nu s-a numit "Kagome" in loc de "Inuyasha"
-Imi cer scuze fanilor si recunosc ca si Kagome merita toate laudele pentru sufletul ei pur si plin de bunatate insa de cele mai multe ori ma calca pe nervi
InuYasha:
-doar pentru ca e personajul principal, nu ma face sa-l simpatizez
-nu gandeste nimic logic si pleaca la lupte ca un animal fara creier :thumbdown:
-in unele scene e chiar dezgustator (sorry)
-e copilaros si uneori tipa ca un nebun fara vreun motiv
-singurele momente in care e mai matur sunt cele in care e om sau cand e Kikyou in apropiere (sau rareori Kagome).

#3
1.Shippo:dupa parerea mea, el nu e cine stie ce...doar se tine dupa grup.Nici macar nu se poate lupta.
2.Naraku:de cele mai multe ori sta comfortabil si lasa pe altii sa se bata.kimochi warui(this makes me feel sick) >.<
3.Myoga:e un las enervant -_-''
4.Kagome:ma calca pe nervi cu atitudinea ei "inocenta" si sta mereu in cale cand vine vorba de lupte.
5.Kouga:e prea increzut si crede ca totul i se cuvine.
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
1. Naraku-> nu imi place deloc personajul asta, chiar mi se pare a fi enervant ><"
2. Kanna-> desi arata bine, nu'mi place felul ei de a fi si se lasa condusa de Naraku ala..
3. Shippo-> un personaj fara importanta, nici nu stiu de ce apare in anime 22. Sincer, pe mine ma cam enerveaza comportamentul lui, parca ar fi un copil rasfatat de 5 ani.
4. Demonii-> Nu ii suport 21. Pur si simplu sunt urati si enervanti xD.
5. Kouga-> Ihii, e asa de enervant! Cel putin asa mi se pare mie. De ce naiba se tot tine dupa Kagome?! Nu vede ca ea nu-l place21 ?! Si in plus e cam enervant baiatu...
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#5
Naraku: este dezgustator, se crede atat de... puternic ata de invincibil, are un corp format din sute de demonii, asta este dezgustator, isi bate joc de sentimentele oamenilor.
Kana: este prea devotata lui naraku, ar trebui sa mai cedeze si ea cateodata.
Seshomaru: nu prea imi place pentru ca este foarte rece, se poarta cu oricine urat, este intradevar foarte frumos dar asta nu imi place, e prea rece.
Demonii: sunt orbili.
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#6
1. Kikyo- Doamne cat pot sa o urasc. Nu ii suport nici macar fata. Un episod e innebunita dupa Inuyasha, episodul urmator il ucide. O urasc si cu asta basta. Cand a murit eu am dat party :3
2. Sesshomaru - Si asta poate sa moara linistit, nu ii voi duce dorul absolut deloc. Nu ii suport carcterul increzut, atat de plin de sine. Se crede superior tuturor si e mereu cu fite si cu toane. Pe scurt nu`l suport.
3. Kouga - Alt maimutoi. Urasc cand se da la Kagome si face figuri in fata lu` Inu. Nu suport cand face pe Mr. Muscolo si tot Inuyasha saracul il salveaza ca se roaga de el Kagome. Si Ayame? Cu ea ce face, are o memrie fenomenala...uita de la mana pan` la gura.
4. Naraku - Nici cu el nu ma impac prea bine, desi cateodata ma distreaza sadismul lui. Ma irita faptul ca numai da ordine si el sta fain frumos si se uita...poate mai si rade ca atunci ma calca pe nervi la maxim.
5. Shippo - Eeei, astuia chiar nu ii gasesc nici un rost. Se tine si el acolo cu prezenta. Lupta nu, incurajare nu....ce face el...streseaza lumea si se da mare cu putere care nu o prea poseda. Si ma calca pe nervi cel mai tare atunci cand dau peste el sentimentel de razboinc si asa mai departe...
KyuMin.

#7
1.Naraku-este foarte increzut si scarbos mai ales cand isi arata adevarata forma
2.Shippo-este chiar foarte enervant deoarece vrea de fiecare data sa fie el in centrul atentiei si cateodata chiar merita lovitura de la Inuisha
3.Sesshomaru-tipul asta este foarte enervant mai ales ca el vrea sa aiba toate sabile pe care tatal sau le folosea inainte sa moara
4.Koga-este foarte enervant si crede ca el stapaneste absolut tot ce il inconjoara
5.KiKyo-nu imi place faptul ca intervine intre Inuysha si Kagome,face aceasta chestie doar pentru a o indeparta pe Kagome de Inuyasha

#8
Poate o sa va suparati pe mine ca spun asta si ca ma bag pe aici dar imi spun doar parerea.
Ce rol are acest subiect? Adica vreau sa spun, fiecare personaj are rolul sau. Da, poate ca Shippo nu face prea multe dar are si el rostul lui. Pe cine ar mai indragi si cu cine s-ar mai juca draga de Kagome? Si cu cine s-ar mai certa Inuyasha?
Cat despre Rin... Nimic, dar nimic nu e mai important pentru Sesshomaru decat viata si siguranta lui Rin. Unele persobaje mentionate sunt chiar amuzante si au fiecare rostul lor.
Incercati sa va imaginati acest anime fara toate personajele de mai sus. Cine ar mai ramane? Daca ar disparea Naraku pentru ce ar mai face echipa Inuyasha si Kagome? Unde ar mai fi partea amuzanta fara Shippo sau Miroku? Pe cine sa mai palmuiasca Sango?
Daca ar disparea Rin pe cine sa mai protejeze Sesshomaru sau daca ar diparea tocmai el, Inuyasha cu cine sa se mai lupte, unde sa mai vedem o lupta epica intre doi frati? In concluzie ar ramane doar Inuyasha si ar iesi, nimic altceva decat branza.
Adica, fiecare personaj are rolul sau.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#9
1.Naraku-insuportabil,rau si fara suflet,pur si simplu nu-l pot suporta stiind cat rau a facut altora.
2.Koga-e enervant datorita faptului ca tot se tine dupa Kagome,cand ea nici nu prea ii da atentie...
3.Jakotsu-se tot lua de InuYasha si ii vroia urechile ca suvenir...Serios???!!!!
4.Jaken-e cam stresant cum fuge atat dupa Sesshomaru si il tot lauda,iar cand vine vorba de pericol: "Succes,Lord Sesshomaru!"......noroc ca se enerveaza Sesshomaru si il pocneste in cap 21
5.Urasue-nu-mi place vrajitoarea asta deoarece a reauds-o pe Kikyo inapoi la viata,in ciuda faptului ca ea nu-si dorea acest lucru.

Acestea sunt personaje care nu-mi plac,insa fara ele anime-ul nu ar mai fi la fel...ce ne-am face daca n-ar mai fi o lupta intre bine si rau...ar deveni putin cam plictisitor.So...este nevoie si de tipi rai ca Naraku,si de cei cam suparatori ca Koga etc.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)