Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Note cuplurilor...

#1
Dati punctaj intre 0 si 10 cuplurilor din Inuyasha. Va rog foarte frumos ca acest topic sa nu se transforme in spam deci spuneti in cateva cuvinte motivul pentru care ati dat nota respectiva si nu accept doar niste vorbe aruncate-n vant de genul: "nu se potriveste cu el/ea k e proast/proasta, k e nebun/nebuna, k e mai stiu eu cum."
Va rog.

#2
Inu & kagome - singura problema e orgoliul.Niciunul nu vrea sa recunoasca se cearta si foarte des...8 >.< (don't kill me)

Inu &Kikyo - kare inu? cel de acum 50 de ani? pentru ca(,) Kagome l-a schimbat mult. in urma cu 50 de ani ar fi fost draguti,insa acum Inu e mult prea "moale" pentru Kikyo ....8

Miroku&Sango = simpatici si amuzanti Smile 9.50

Kagome+Koga- koga e atent,gentil,stie sa se poarte cu o fata iar ei ii place asta.Daca ar disparea inu din peisaj ar forma un cuplu dragut...9

Koga+Ayame - frumos cuplul asta insa nu ma incanta circumstantele in care a luat nastere... 8.50

Kikyo + Sesshomaru(dream,dream) - cred ca cei 2 se potrivesc de minune:X calmi,distanti, cred ca ar reusi sa se schimbe unul pe altul, frumosi aman2...aww... 20 :X

#3
Note...pai sa incep:
1)Inuyasha & Kagome>pai astia doi se potrivesc super bine...parerea mea e ca lui Inuyasha ii sta mai bine alaturi de Kikyo decat de Kagome.Nota 10
2)Sango & Miroku>alt cuplu care mie imi place.Se completeaza unul pe celalalt...si sunt o pereche frumoasa.10
3)Sesshomaru & Kagura>Oo da...aici dam in chestii serioase.Pai amandoi au acelasi gand...sa il omoare pe Naraku.Insa am vazut niste poze cu ei doi impreuna..si nu arata rau deloc.Nota 9,50
4)Koga & Ayame>cel mai frumos cuplu...sunt atat de kawaii impreuna.Se potrivesc din toate punctele de vedere.NOta 10
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
kagome-inuyasha : cred ca se potrivesc.inu face aproape tot ce spune kagome iar personalitatile lor sunt diferite un 9

inuyasha-kikyo :nu mi-au placut de la inceput.kykio e prea...blanda -)(-
in plus inuyasha e prea bun pentru ea 6

sesshomaru-kagura :poate ca s-ar potrivi -)(- au si ei personalitati diferite .shushu e calm iar kagura e crazy^.> zapacita 9

sango-miroku :mi se par foarte potriviti -)(- sango foarte geloasa21 miroku foarte... 10
o.o" wot

#5
Kagome & Inuyasha (eu zic ca se potrivesc destul de bine ,au demonstrat-o si din anime ,iar sta mai cu ea decat cu Kikyo.Chiar dak Inuyasha nu prea vrea sa recunoasca o place .Le sta bine)->9.90
Miroku & Sango(eu spun ca se potrivesc super bine si eu zic ca au aratat(recunosc) mai mult decat Inuyasha & Kagome.Sunt simpatici.)->10
Rin & Kohaku(nu prea sau vazut mult dar cred ca merg,se aseamana,amndoi sunt asemanatori in varsta si cred ca in viitor ar putea ramene impreuna)->9.50
Sesshomaru & Kagura(pai din partea lui nu stiu ,dar Kagura s-a cam vazut ca-l place,in comun nu prea au decat ca vor sa-l distruga pe Naraku,dar ar arta haios)->8
Inuyasha & Kikyo(pare cam ciudata in ultima vreme Kikyo,chiar dak s-ar place ,cam distanti)->8.50
Koga& ayame(mie mi-ar place sa fie impreuna,dak pana la urma Kagome nu-l prea baga in seama ,le-ar sta bine,Ayame il place si cred ca si Koga ar putea sa tina la ea)->9
Kikyo & Sesshomaru(mai sunt superi asematori,nu prea se cunosc ei,dar parca ar lucra bine impreuna.)->8
Sota & Hitomi(arta bine impreuna,se plac )->10 "?

#6
Inuyasha & Kagome : Sunt destul de diferiti si ar face un cuplu grozav deoarece contrariile se atrag. Din partea mea ar primi 10, dar fiindca nici unul nu recunoaste ce simte pentru celalalt le dau nota 7.

Inuyasha & Kikyo : Ar fi fost un cuplu dragut acum 50 de ani, dar acum nu s-ar mai potrivi asa de bine deoarece Inuyasha s-a schimbat mult si o iubeste pe Kagome. Fara suparare, dar mai mult de nota 5 nu pot sa le dau.

Kagome & Koga : Ar fi un cuplu minunat deoarece Kagome vrea sa stie ca este iubita, iar Koga ii arata acest lucru de multe ori. In mod normal ar primi 10, dar fiindca Kagome il iubeste pe Inuyasha acest cuplu primeste nota 8.

Sango & Miroku : Un cuplu destul de dragut, dar daca te gandesti mai bine observi ca nu prea ar merge deoarece Miroku este prea afemeiat , iar Sango prea geloasa. Aceste 2 motive ar fi principalele lucruri pentru care s-ar certa aproape mereu. Dupa parerea mea mai mult de 5 nu pot primi.

Ayame & Koga : Le-ar sta bine impreuna fiindca sunt din acelasi clan si fiindca Koga i-a promis lui Ayame ca se vor casatori. Din cauza lui Koga care e indragostit de Kagome si care nu isi respecta promisiunea acest cuplu primeste nota 7.

#7
kagome-inuyasha-nota 10,fac un cuplu haios,dar i nacelas moment foarte romantic
sango-miroku-acest cuplu ma facut sa rad foarte mult,le dau ptr k sunt comici nota 9.5
ayame-koga-le dau nota 9,ptr ca kouga e putin indiferent,da rin rest sunt un cuplu bun
kagura-seshomaru-atitudinea proasta e ei se potriveste cu cea rece a lui,nota 8.5

#8
Kagome si Inuyasha - au personalitati asemanatoare, amandoi au temperamentul scurt insa amandoi sunt puternici si fac anime-ul mai incitant (daca sarim peste fazele cu Miroku si Sango). Sincera sa fiu, ma bucur ca nu recunosc. Creeaza suspans, dar ceva cam mult totusi.
Nota: 9.50

Sango si Miroku - un cuplu oarecum nesigur, in special in privinta lui Miroku, care este obsedat de orice femeie mai frumoasa. Totusi, dragostea lui pentru Sango este evidenta, la fel si sentimentul reciproc al acesteia. Pur si simplu aduc putin farmec in anime prin faptul ca lucreaza bine impreuna fara sa lase sentimentele sa le domine judecata, asta daca nu cumva Miroku decide sa se faca pervers in acel moment
Nota: 10

Koga si Ayame - s-au cunoscut in momente demne de o telenovela, insa nu consider ca ar fi cuplul perfect. Koga a uitat promisiunea facuta lui Ayame si s-a uitat la Kagome in schimb, starnind gelozia acesteia, insa este foarte dragut atunci cand isi aminteste de noaptea aceea magica. Totusi, nu sunt devoratoare de telenovele...
Nota: 8.5

Kagome si Koga - ar face un cuplu dragut daca nu ar interveni dragostea fiecaruia pentru alte persoane enumerate mai sus. Kagome este simpatica si puternica, in timp ce Koga este agil si romantic in felul sau. Again, spun ca s-ar pastra mai bine cuplurile de mai sus.
Nota: 8

Cam asta e parerea mea. See ya.
Nota: :bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#9
[center]Kagome love love Inuyasha [/center]
- Well , da îmi place foarte tare acest cuplu, şi chiar se potrivesc. Sunt amuzanti şi împreună pot face multe lucruri. Nu este chiar cel mai reuşit cuplu din anime, dar simt că se potrivesc şi toată ciondaneala lor îi uneşte şi mai mult. So, pentru acest cuplu nu am ce să fac decât să dau o notă de 10, bine meritată din punctul meu de vedere. :]

[center]Kagome + Koga[/center]
- Hmm, nu este chiar cuplul meu preferat, dar se potrivesc într-o anumită masură şi aceştia. Lets say that Koga its so sweety :]. Hmm, ce pot să zic? Mie îmi place de el, ei nu îi place de el. Este = Kagome breakes Koga's heart. Nu îmi imaginez un cuplu între ei, Kago ar strica totul; se vede de la o poştă că ţine la Inuyasha. Then, o să le dau o notă de 7 , pentru că nu sunt şanse nule.

[center]Kikyo with Inuyasha[/center]
- Eh, nu aş zice că nu se potrivesc, cel putin, cândva se potriveau. Kikyo nu este chiar preferata mea, din pacate sau fericire, whatever would be. Din punctul meu de vedere Kikyo ar trebui să fie acel gen malefic de personaj, şi să fie în totală paralelă cu Inuyasha. Nu ştiu cât de mult se potriveau ei în trecut, şi nici nu îmi pasă. De la mine acest cuplu ia o notă de 0. I don't want them together!

[center]Ayame plus Inuyasha [/center]
- That sure its something :]]. Crizatii together. Asta ar fi ceva interesant. Mi-ar placea să vad un cuplu între aceştia doi, cred că ar fi unul destul de amuzant, well cel putin acest lucru îl cred eu. Ayame este foarte draguţă şi mi se pare că se potriveşte într-o anumită masură şi cu Inuyasha, probabil ar ieşi scântei :]]. Hmm, o să le dau o notă de 8, mi-ar placea să vad un asemenea cuplu ¤¤

[center]Ayame alaturi de Koga [/center]
- I know, they are meant to be together. But you can also fight versus destiny. Hmm, chiar şi aşa fac un cuplu tare draguţ. Îmi plac toate micile lor încaierari şi cât de multă iubire poate avea micuta Ayame pentru lupul Koga. Un lup rautacios şi egoist în această situatie. Cred că ar face un cuplu minunat, aşa cum şi Inu x Kago ar fi. So o notă de 10 şi pentru aceştia. I like them together.

[center]Miroku in with Kagome [/center]
- NO! Nu cred că este cea mai bună idee; cu tehnicile agresive a lui Kagome, Miroku ar disparea de pe fata pamântului cât ai clipi [ kidding ]. Well, nu este cel mai bun cuplu ever, şi cu siguranţă nu ar putea fi premiat cuplul anului. Adevarul este că nu se potrivesc, ori sunt oarecum asemanatori şi toată lumea ştie că polii de acelaşi fel nu se atrag. Acest cuplu nu mă atrage nici pe mine. So they will get a BIG 0.

[center]Miroku in love with Sango[/center]
- Ăsta da cuplu din care iese scântei. Şi la propriu şi la figurat. Afemeiatul ăsta ştie ce vrea cu siguranţă şi Sango pare să îi accepte toate figurile iresponsabile. Poate de aceea le stă atât de bine împreună, pentru că ea îl poate " ierta " . Îmi place relatia dintre ei doi, şi probabil că ar ajunge la reuşită, poate una destul de interesantă. Mi-ar placea să vad acest cuplu în " functiune ". Vor lua o notă de 10 din partea mea.

[center]Inuyasha devided by Sango [/center]
- I think that they will never be together. What the fux? Sango nu ar accepta niciodată un comportament atât de copilaros şi Inuyasha nu s-ar putea integra caracterului " responsabil " de care Sango dă dovadă. De aceea par atât de opuşi încât sunt aproape la fel, şi la fel ca şi putin mai sus, aceştia nu se atrag deloc. Friendship between them has a 10, but o relatie de love love are 0.

[center]Sesshomaru za Kagome [/center]
- Asta mi-ar placea să vad, but they can't get it. I mean, nu se potrivesc chiar aşa. Kago are momentele ei , pe care nu şi le poate dezlantui în fata unei asemeneea perfectiuni, ca să zic aşa. Mi se pare, well nu mi-o luati în nume de rau, mai prejos decât Sessh, so nu se potrivesc cine ştie ce. El este atât de fitos, pe când ea atât de obişnuită. Nu mi-i pot imagina împreună din cauza caracterului, însă ar fi placut. Au o notă de 2 :].

[center]Sesshomaru : Sango[/center]
- Da! Mi-ar placea foarte tare un asemenea cuplu, cu caracterele celor doi, ar fi chiar interesant, şi evident, extrem de placut. Ea, mi se pare mie, că se ridică la aşteptarile lui Sesshomaru, ei bine, asta doar din punctul meu de vedere. Oricum este foarte interesantă, ea cât şi el, împreună ar fi dublu intersting. So, it would be more than great. Ce notă să dam? Hmm, cum nu există cine ştie ce contact între ei, nu pot da nota 10, dar vor primi o notă de 9 :].

[center]Miroku and Ayame[/center]
- Aşa ceva ar fi mult prea comic. Cred că l-ar bate la cap toată ziua pe dragutelul de Miro, şi acesta probabil ar lua-o razna. Oh , no, really, ar fi un cuplu destul de interesant, şi poate chiar draguţ . Eh, oricum nu ar fi de lungă durată, dar cât ar dura ar lua foc totul în jurul lor, that's for sure. Now, what should I do? Hmm, le voi da o notă de 7, pentru că nu intră cine ştie ce în contact, but If they would do, that would be sure something.

[center]Sesshomaru x Kikyo[/center]
- Dacă aş trai să vad şi asta =]]. Well, da s-ar potrivi într-o anumită masură. De fapt foarte mult. Ce să zic? Kikyo este partenera perfectă pentru Sessh, cum şi acesta este partenerul mai mult decât perfect pentru Kikyo. Se potrivesc prin aspect fizic cât şi prin moralitate, calm şi putere. De aia îmi plac, împreună. Dau dovadă de o minunată personalitate, şi un caracter extraordinar. Au o notă de 10.

#10
1.Inuyasha+Kagome-un cuplu care chiar se potriveste insa ma cam enerveaza chestia ca nu recunosc ca se plac,dar totusi le dau 10
2.Inuyaha+Kikyo-ar mai fi fost un cuplu dragut dar asta acum 50 de ani acm numai Kikyo il mai iubeste pe Inuyasha,el in schimb o iubeste pe Kagome,deci le dau nota 5
3.Miroku+Sango-ar fi un cuplu chiar dragut mai ales ca Miroku o iubeste si cred ca si ea il iubeste,deci le dau nota 8.50
4.Sesshomaru+Kagura-un cuplu dragut dupa parerea mea amandoi sunt linistiti si au acelasi scop,sa il omoare pe Naraku,deci le dau nota 9.50




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)