Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce sabie ati alege ?
Tenseiga
15.38%
2 15.38%
Tessaiga
76.92%
10 76.92%
Niciuna
7.69%
1 7.69%
Total 13 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Inuyasha] Cele doua sabii ale Coltului

#1
Ce ati alege : Tenseiga sau Tessaiga ? Care dintre cele doua sabii v-ar reprezenta cel mai bine ?

Eu as alege Tenseiga. Avand in vedere ca are putere asupra mortii si ca mie mi-e frica cel mai mult de moarte, este alegerea mea ideala.

Am auzit totusi ca ar mai fi o sabie si anume Shounga sau cam asa ceva, care ar avea o putere deosebit de mare. :->
[Imagine: shaiyalight.png]

#2
christmas light A scris:Pai....pe mine Tenseiga nu ma prea incanta

Ai dreptate, nici pe mine nu ma prea incanta.
De ce credeti ce Sesshoumaru nu prea ia placut tenseiga si isi dorea atat de tare tessaiga pentru ca e aproape nefolositoare in lupta.
In schimb sabia lui Inuyasha e sabia suprema dupa mine, arunca o cicatrice a vantului si gata-i lupta 21 deaia si, Sesshoumaru si-a procurat cealalta sabie pe care nu mai tin minte cum o cheama.
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#3
Dintre cele doua sabii, as alege Tessaiga. Desigur, Tenseiga poate invia o persoana dupa ce a murit, dar doar o singura data. Tessaiga in schimb poate fi folosita pentru aparare, sa nu mori, sau sa ataci, desi nu ma atrage ideea uciderii oamenilor sau a demonilor.
So'unga este sabia misterioasa a lui Inu no Taishou pe care, in prezent, o poate manui doar Sesshomaru (you know, full-blooded demon and stuff) care este infranta in filmul 3 de puterea combinata a lui Tessaiga si Tenseiga. Luate individual, este cea mai puternica sabie, dar decat sa ma posede o sabie demonica, mai bine ma abtin 3

#4
Yondaime A scris:Nici una deoarece consider ca Sou'unga e cea mai buna 4 ... that sword Pawns all the other swords Smile>- . Dovada ca e mai buna : In filmul Inuyasha movie 3 ... ca sa fie infranta Sou'unga... a fost nevoie de tessuiga si tokajin sa se alieze pt a reusii. Sou'unga RULLZ !!! 4

In primul rand, iti place, nu-ti place, Sou'unga went bye-bye. Nu mai exista (nici Tenseiga in cele din urma, but that's another story)... Si nu imi dau seama unde ai vazut ca a fost infranta de Tokijin, Sou'unga putea fi infranta doar de puterea combinata a sabiilor celor 2 frati, meaning Tessaiga and Tenseiga 29
My advice... Watch the movie again before you start blabbering nonsense 3

#5
Sincer pe mine ma caracterizeaza Tessaiga deoarece:
-eu am o fire razboinica si protectoare...cam ca a lui InuYasha.
-e o sabie puternica ce poate omora 100 de demoni dintr-o lovitura,deci imi poate folosi ca sa apar pe cineva sau pe mine.
Tessaiga mai are si un sigiliu si nu va permite oricui sa o atinga,iar daca mie imi va permite inseamna ca imi permite sa o folosesc pentru a ajuta pe cineva sau pentru a lupta in potriva raului.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)