Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

House. House M.D. Doctor House

#11
Il ador...am ramas undeva pe la ep 17 din sezonul 7. din cate am citit, serialul se va sfarsi o data cu sezonul 8, asa ca parca incerc sa mai aman 21 it's still on going but...stiu sigur ca imi va fi foarte dor de dr House :X
Cand ceva este pra bun, iti vine greu sa descri pentru ca nu sti cu ce sa incepi mai repede.

Stotyliner excelent, personaje excelente, interpretari excelente ( ma refer in special la Hugh laurie). Ador cinismul lui House si toate fazle acelea comice. Pentru mine este un serial care ma emotionat pana la lacrimi dar care totodata ma facut sa rad in hohote. Si nu exagerez cand spun in hohote. Anyway, ca nota ii dau 6...pe o scara de la 1 la 5 21

#12
Serialul acesta, cum am mai spus, e o adevarata lectie de viata. Orice persoana, oricat de egoista ar fi, are un suflet pereche, cineva pentru care ar face orice. Si o persoana trebuie sa faca tot ce ii sta in putinta pentru a-si atinge telul. Cel putin acestea sunt lucrurile pe care le-am invatat. Ca sa nu mai mentionez de putina medicina, It's never lupus and everybody lies.
Cand un serial ajunge la opt sezoane poti sa iti dai seama ca e bun, dar acesta e mult mai mult decat atat. E genial si oricine prefera asta deoarece poti invata. Cum sa te descurci cu durerea si cu oamenii din jur ce te cicalesc mereu sau carora le pasa de tine.
E genial, din toate punctele de vedere.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#13
House, ah, house 105. One word: braingasmic.
Numarul unu in topul meu cu seriale si filme, mi s'a parut cel mai cuprinzator si consistent din tot ce am vizionat pana acum.
Personajele sunt geniale si toti actorii au jucat foarte bine, in special Hugh Laurie si Robert Leonard. Dr. House e un personaj atat de controversat, bine conturat si sexy (evident), poti scrie carti intregi despre el 43. Tin totusi sa mentionez ca toata genialitatea lui ii este datorata in primul rand actorului, si apoi scenaristului+regizorului care l-au creat. Citisem ca Laurie a fost cel care a introdus scamatoriile [ mingea, uitatul la tv in camera pacientilor in coma, jongleriile cu bastonul, unele scene cu cuddy s.a] plus faptul ca este motociclist si... bastonul in flacari. Deci, toate cele bune pentru dragul de Hugh.
Relatia dintre personaje mi s'a parut din nou foarte tare si solida. Am apreciat ca ultimul episod s'a concentrat pe relatia dintre Wilson si House, mai ales ca House si'a dat in sfarsit seama, dupa 8 sezoane, cat de dependent este de Wilson, thanks god.
Are si bad-uri serialul, gen House intrand fara halat, manusi etc. in camera de operatii, bagandu'si mana in corpul unui pacient si omul supravietuind apoi miraculos fara vreun virus/microb. Buu~t, cu'i pasa de astea? Ochii lui sinceri si albastri te fac sa treci cu vederea:-J.
Nu pot spune ca serialul are o actiune larg desfasurata in spatiu, majoritatea scenelor fiind in interiorul spitalului. Cu toate acestea, mi'a placut atentia care a fost acordata detaliilor medicale. Efecte speciale: +10
Muzica, doamne, tot Laurie s'a ocupat de ea. Melodia care m'a captivat complet: My body is a cage, varianta lui Gabriel. Oh, si incercarile acelea de musical mi s'au parut tari, desi in mod normal sunt contra, Get happy a fost o incercare brilianta. [ house era machiat si avea joben 105]
All in all, best television show ever.
[Imagine: wmb5n8.jpg]

#14



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Doctor Who Lottie 24 14.962 30-12-2013, 03:33 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  A Young Doctor's Notebook MajinCloud 0 1.944 18-04-2013, 12:13 AM
Ultimul răspuns: MajinCloud


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)