Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hey :)

#1
Hello Smile
Ma numesc Luiza (mi se spune Liz), am 15 ani si sunt din Valcea.
Sunt pasionata de web-design, deci imi place sa creez site-uri, sa fac themes pentru bloguri, si sa lucrez in photoshop. Petrec mult timp pe web, in general pe bloguri unde am reusit sa-mi fac prieteni din mai multe tari Smile
Imi place sa desenez si sa pictez, chiar daca nu prea am timp...
Bineinteles, am o pasiune pentru anime-uri, chiar daca nu am vazut prea multe. Momentan ma uit la Blood+ si astept episoade noi din Naruto..
Iubesc muzica, atata timp cat o ascult pentru ca nu am nici un fel de talent in domeniul asta 21. Imi place rock-ul alternativ si pop-punk-ul, trupa pe care o ador fiind paramore. Dintre trupele mai nou ascult Paramore (evident), you me at six, all time low, my chemical romance, 30 seconds to mars, versaemerge etc.
Imi place si sa citesc, in special carti horror, SF, gen Harry Potter, the hunger games si carti scrise de Stephen King.

Intrebati-ma daca vreti sa stiti mai multe despre mine. 4
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"

#2
Hei Liz bine ai venit pe zup.
As vrea sa te intreb si eu cateva chestiute 21
Cand ai ascultat prima data Paramore si care a fost prima piesa?
Care a fost prima piesa pe care ai ascultat-o a baietilor de la 30 seconds to mars?
Daca asculti rock alternativ, Nirvana iti place?
Hard rock-ul nu iti place? Dar cel simfonic? Ok, ma opresc 21
Bine ai venit si sper sa te distrezi ^.^
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#3
Smile
Am ascultat pentru prima data paramore in vara anului 2009, prima piesa fiind Misery Business.
De la 30 seconds to mars cred ca prima melodie a fost Closer to the edge..
Da, imi place Nirvana, numai ca nu stiu decat 2 piese, si anume Smells like teen spirit si The Man Who Sold The World.
Sincera sa fiu nu prea am ascultat rock simfonic, iar hard rock ascult, insa numai cateva melodii gen cele cantate de bon jovi.
Ms pt intrebari 4
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"

#4
Salut Liz ^^
Yay, web-design! Cat de bine te descurci cu asta? Adica cat de multe sti sa faci, daca intelegi ce vreau sa spun...
Nu ai spus nimic de filme. Ai vreun film/gen/actor preferat? Iti place sa mergi la cinema sau mai de graba descarci filme de net?
Seriale urmaresti? Daca da, care?
Ce carti de Stephen King ai citit?
Cam multe intrebari dar, fie. Sper sa te distrezi pe site si toate cele bune Smile
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#5
^^
Pai, avand in vedere ca pana acum nu am urmat nici un curs si tot ce stiu am invatat de pe internet, as zice ca ma descurc cat de cat. Stiu destul de bine HTML si CSS, atat cat sa fac un site (: dar cel mai mult imi place partea design-ului, adica partea de photoshop. Obisnuiam sa fac blenduri si edituri inainte sa ma apuc de web-design iar acum am inceput cu gif-urile.
Un site propriu-zis nu am dar am un blog si imi place foarte mult sa am ocup de infatisarea lui.
In legatura ci filmele, sunt fana a filmelor horror, dar ceva mult mai psihologic, cu mister, gen seria Saw. Totusi cate un "teen movie" ,o comedie, un film artistic sau un film de aventura nu strica. Smile Nu ma duc la cinema, vad filmele acasa..
Nu urmaresc seriale, chiar daca mi se par unele interesante ( Super Natural imi pare interesant ca poveste ) pur si simplu nu am rabdare, prefer sa ma uit mai bine la un anime 21
De Stephen King am citit Pet Sementary, Misery, The Stand si Carrie.
Ms mult 3
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)