Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello,i am Cristi222

#11
@Cristi222 Sincer, cel mai mult mi-a placut partea de gaming a conventiei, mi s-a parut destul de bine pusa la punct, cu concursuri multe si destule console la care sa joci fara sa fie nevoie sa astepti prea mult pentru a-ti veni randul la gamepad. Imi pare rau ca nu detin si eu un PS3, asa poate ma descurcam si eu mai bine la cateva fightere, dar nevertheless tot a fost foarte distractiv 4. De asemenea, si concursul de AMV a fost relativ ok, acesta reprezentand si principalul punct de atractie pentru mine la Otaku, dar parca totusi ma asteptam la AMV-uri mai bune, in afara de 2-3, care intr-adevar s-a observat sincronizarea si faptul ca secventele nu au fost "lipite" la intamplare pe beat, nu pot spune ca am ramas impresionat....la cateva chiar m-a apucat cascatul si chiar dormisem destul de bine in noaptea de dinainte :p.

Cat depre ce nu mi-a placut, multe din lucrurile pe care le-ai enumarat tu sunt si pe lista mea, decalarea programului chiar a fost o chestiune care m-a iritat, deoarece si eu am avut un plan de bataie de dinainte conturat si faptul ca la meet and greet intarzierea a fost de mai mult de 45 de minute, m-a facut sa renunt la aceasta, deoarece voiam sa particip la concursul de tekken. De asemenea, as fi vrut sa fie mai multe articole manga/anime de vanzare, mi s-a parut ca nu a fost prea multa diversitate, as fi vrut sa vad mai multe tricouri si figurine cu anime-urile mai populare, dar din pacate oferta a fost foarte limitata, insa totusi ma bucur ca mi-am procurat tricoul oficial al festivalului, chiar este simpatic si facut dintr-un material bun, iar pentru 25 de lei a meritat. La fel si cu cei care au avut stand la aleea artistilor, nici acolo nu prea aveai de unde alege, in mare parte erau doar articole cu Shingeki no Kyojin.

Per total as da nota 8 festivalului, sper ca la anul sa fie si mai bine ^^
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)