Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hannah Anafeloy

#1
[Imagine: hannah_anafeloz.jpg]

Hannah Anafeloy este servitoarea lui Alois Trancy, pe langa tripletii aia. Nu sunt prea multe de spus despre ea, parerea mea, nu avem destule informatii despre ea din episoadele aparute pana acum, sau imi scapa mie ceva. Ce-ar fi de spus despre ea este faptul ca este frumoasa si ca are niste mega sani, da, da, numai la asta ma uit cand o vad. Imi place parul ei lung impletit si rochia de servitoare, totusi, daca nu ar fi fost asa de inchisa culoarea pielii mi-ar fi placut mai mult, dar neah.

Parerea voastra ?
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
Mie tipa asta nu prea imi ispira incredere, nu stiu de ce. Mi se pare diabolica desi saraca n-a facut inca nimic ca sa merite sa zic asta despre ea. Si totusi...poate gresesc eu, poate se va dovedi ca este bunatatea in persoana, dar pana atunci nu am incredere in ea.
M-am bucurat putin cand i-a scos Alois ochiul (numai din cauza ca era Alois acolo, si tot ce face Alois este perfect), dar mi-a fost mila de ea cand a pus-o sa se dezbrace. Ma tot intreb care o fi faza cu ea, de ce nu se impotriveste. Se lasa torturata de un pusti pe care ar putea sa-l omoare una doua (ma rog...daca n-ar fi Claude prin preajma, desi dupa ultimul episod nu sunt sigura ca l-ar mai apara). Ceea ce stiu sigur e ca nu este om...adica i-a scos o sabie din stomac!!! Si nici demon ca cei trei tripleti sau Claude nu este. Chiar sunt curioasa de ce il slujeste pe Alois.
Si da, tipa e sexy. Dotata bine de tot 21. Si imi place foarte mult numele ei :Hannah. Este...senzual 21).
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Bine, bine...o detest mai mult decat pe Lizzie. E aiurea, ar trebui sa ne para oarecum rau de ea. Dar stati , ca nici macar n-a aparut episodul 9 cu Alois de cand era pitic sa vedem si noi un pic mai mult despre ea. Fiindca presupun ca Alois cu Hanna se cunosc de mult. Imi place rochia(cand e pe ea, nu pe Alois), imi place cum a imobilizat-o Sebastian-sama frumusel, imi place ca ii zice lu' Claude, Claude si nu cine stie cum(ceea ce ar fi fost posibil), vorba lu nolazy: "e dotata".
Asta e ce imi place....dar de fapt imi doresc sa o urasc fiindca e antipatica si se lasa umilita(desi cum o umileste Alois este de-a dreptul adorabil) si asa mai departe. Dar...asta e parerea mea de acum. Cine stie cum imi voi schimba parerea...Zuppy04
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#4
La inceput sincer nu prea mi-a atras atentia- poate doar prin faptul ca a fost[si este] extrem de servila fata de Alois. Am ramas masca la faza cu scosul ochiului- I mean, the nerve of that kid is unbelievable. Dar apoi vine marele ' zbang' : in timpul banchetului pe care Alois l-a dat, tipa canta la o... Chestie, ca nu prea stiu cum sa o numesc, si-i hipnotizeaza pe toti[ a fost interesanta faza dintre ea si Sebas'chan, I liked it]. Atunci am fost ferm convinsa ca ceva nu este in regula cu ea- vrea sa spun, Alois nu ar fi 'pastrat-o' daca nu ar fi avut ceva - dunno what that " something" means.

Cat priveste aspectul, este suficient de draguta- and voluptuous, mind you... Imi place mult rochia si faptul ca este mooov* ador movul*. Deocamdata nu se cunosc prea multe chestii despre ea, but I looking forward to find out more.
She is a living existence of selfishness.


#5
Nu prea sunt asa multe lucruri de zis.Nu stiu cum suporta Hannah tot ce-i face Alois.Nu e om,asta-i sigur,dar nici Demon Smile.Imi place aspectul,e draguta,dar nu-mi place in rest de ea mai ales pentru ca e un personaj negativ.Urasc personajele care vor sa strice totul.Nu-mi place numele,zau,nu stiu de ce xD.Ea e umilita dar parca-mi pare bine and ii face Alois ceva (ce sadica am devenit in ultima vreme -_-").Este senzuala si mi-a placut episodul in care a cantata la ...chestia aia xD.Faza cu linsul degetelor a fost foarte erotica >///<.E sexy dar nu-mi place de ea.Dunno why,but I don`t like her.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#6
Huh, un demon sexy15.
Pe de o parte, imi apre pentru ea, Alois e prea rau cu ea [-X. Fata doar indeplineste ordinele, nu este vina ei ca Alois nu stie cum sa dea ordine. Ma rog, imi place ca stie sa se bata si in special... este demon 105. Ma intreb daca isi va primi inapoi ochiul [ ce fel a sunat asta o.O]. As vrea sa aflu mai multe informatii despre viata ei persoanal and stuff 43. Pare un personaj destul de important, ma intreb ce va afce cu trupul mort a lui Alois. O.o. Razbunare?15
Eh, ma rog... Sunt intre, nu pot zice ca o plac, insa nici ca o urasc.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#7
Mi-a fost intr-un fel sau altul mila de ea in peimul episod. Adica imi venea sa il omor cand am vazut cum i-a scos ochiul lui Hannah. In fine, de ea nu imi place de loc, are o personalitate ciudata si nu zic asta in sensul bun al cuvantului. Grafica ei este foarte aiurea, nu imi place de loc, se vede ca ii este foarte frica de Alois si face tot ce zice el.
In fine din cate am inteles este si ea un demon, sau cam asa ceva, oricum are o sabie de demon (din cate bine am inteles eu) si in episodul 8 parca apare , si tot in acest episod apare ca si cum s-ar bate cu Grell, este enervanta sa zic asa mai ales in episodul cand Claude il omoara pe Alois si aceasta bine si-i taie ochiul (sau cam asa ceva, nu mai stiu exact) pentru a se razbuna pe acesta pentru ce i-a facut in primul episod.
In final ea este un personaj care nu ar prea avea ce cauta acolo.
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

#8
Pai, in primul rand, am smtit mila pentru ea, prin ce trecea pentru micul Alois. Mi se parea ciudat, ea mi se parea ciudata pentru ca indura atatea pana am simtit ca mi se intorcea stomacul pe dos cand ii baga Claude mana pe gat in jos pentru a-i soate acea sabie22. Apoi, nu am mai simtit nimic pentru ea. A ramas acel sentiment de mila, pana cand a aflat ca si ea era un demon si cat de mult tinea sa ii aduca impreuna pe Alois si micul lui prieten 4. In mare, nici nu o urasc, nici nu o ador, dar are un rol in toata povestea bye
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Well..in primul rand numele ei imi aminteste de Hannah Montana. >.< Sarind peste,ma streseaza ca a devenit atat de sensibila dupa incidentul cu Luca cand el i`a multumit ca`i manca sufletul sau ceva de genul.Adica...ma enerveaza ca ii este atat de supusa lui Alois in primele episode din KS 2.Adica Alois i`a scos ochiul [o scena macabra.mi se face rau] fara cea mai mica retinere si ea a stat si a indurat.In rest,mi se pare destul de perversa.Adica rochia ei desfacuta in timpul luptei fix la piept,plus faptul ca s`a dezbracat in fata stapanului ei si a lui Claude doar pentru ca Alois i`a poruncit.Adica...e demon.Putea foarte bine sa refuze.Din cate stiu eu,nu a avut nici un fel de contract cu Alois decat in ultimele 2 episode paca.Poate ma insel.In rest e ok. ^^
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

#10
Sa nu credeti ca ma bag dar o cheama de fapt Hannah Anafeloz, stiu din surse oficiale. Pai, mie nu prea imi place de Hannah, mi se pare miloaga dar stiu ca nu este. Oricum of fi avand ea nu stiu ce rol in Anime/Manga (nu stiu exact) dar mi se pare ciudata, plus ca nu imi place privirea ei. Si da, Hannah e demon. Cat despre faptul ca e sexy, nu prea imi pasa, nu vad nimic bun la ea. Sau cel putin ceva ce sa ma atraga.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)