Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Going Down

#8
Capitolul 3

Ino si greseala ei

Sakura:

In fata mea se afla chiar Ino , tinand in mana un cutit . " O Doamne ! Ce are degand fata asta ? Stiam ca este nebuna , dar nici chiar asa ! " imi zic eu in minte speriata de ce va urma sa faca sora mea . Nu pot sa cred ca , Ino ar fi instare sa se sinucida .

- Ino , lasa cutitul ala jos !

Nu-mi raspunde si doar isi indreapta cutitul spre gat . Ma uitam la ea cu ochii infricosati .
Lacrimile incepeau sa iasa din ochii mei verzi ca iarba proaspata dimineata .

- Te rog ! Nu face asta !
- Nu intelegi ! Nimanu-i nu-i pasa de mine ! Mereu tu cu Karin ati fost preferatele in ochii parintilor ! imi spune Ino , varsand lacrimi amare pe covor .

Ma apropii de ea cu pasi inceti si ma asez langa ea . " Nu stiu ce se intampla cu mine dar simt ca a avut aceeasi soarta ca a mea ! Stiu cum se simte ! "

Ii i-au cutitul din mana si-l pun pe noptiera de langa pat . Dupa ce stiu c-am scapat de cutit , imi indrept privirea spre Ino . Ma uitam la ea si parca ma vedeam eu inlocul ei . O fata care este ignorata complet de dragostea parinteasca . A avut aceeasi soarta ca a mea si nu pot s-o condamn .
I-am luat mainile in mainile mele si i-am spus ca are aceeasi soarta ca si mine si ca o inteleg perfect .
Aceasta isi indreapta privirea spre mine si puteam observa ca in spatele acestei fete nepasatoare se ascunde o fata cu o inima foarte buna .

- Stii , eu am crezut intotdeauna ca tu esti preferata parintilor !
- Defapt , doar Karin este preferata lor si eu eram doar un obiect pentru ei ! imi spune aceasta varsand incontinuare lacrimi .
- Sa stii ca te inteleg perfect ! Dupa moartea mamei , iar dupa ce tata s-a casatorit cu mama ta , totul s-a schimbat ! Prima data cand ati aparut voi , am crezut ca ne vom intelege , dar dupa un timp , mi-am schimbat parerea .

Dupa ce am mai vorbit , am intrebat-o pe Ino daca ar vrea sa facem pace si s-o lasam pe Karin in treaba ei , in care sa continuie sa-i minteasca pe parinti . Aceasta sta putin pe ganduri , apoi imi spune ca i-ar placea sa facem pace .
Am zambit , apoi am traso pe Ino dupa mine afara . Ma intreaba unde mergem , iar eu ii raspund ca vom merge la o inghetata , apoi sa ne plimbam .
Am iesit pe usa , iar acolo statea Karin sarutandu-se de zori cu un baiat brunet , cu ochii negrii si era imbracat cu o pereche de blugi negri si cu o bluza de trening visinie .
Se pare ca nu ne-au observat , asa ca am profitat de ocazie si am inceput sa urlam in gura mare :

- BUU ! zicem amandoua in cor , apoi ne pravalim pe jos de ras din cauza ca s-au speriat .

Acum puteam observa ca baiatul avea un piercing in buza .
Acesta se uita la Ino sau mai degraba la decolteul ei . AM chicotit putin , dupa care am luat-o pe Ino la " Ice Cream " , cea mai buna inghetata se gasea acolo .

Ino :

"Vai...cat de frumos era baiatul acela ! "
Dar mai bine nu m-as gandi la asta , ca simt cum sunt trasa de mana de catre Sakura .
"Ce bine ca insfarsit am facut pace ! Ca m-am saturat de atata cearta ! "
Cand am ajuns la " Ice Cream " , ne-am comandat fiecare cate o inghetata .
Dupa ce am terminat de mancat inghetata , am platit apoi am plecat intr-o padurice foarte frumoasa .

Sakura :

Ne plimbam intr-o padure asa de frumoasa , cu atat de multe flori colorate , copacii cei batrani dadeau o alta frumusete padurii , iar ciripitul pasarilor iti incanta auzul .
Ne-am tot plimbat , pana cand s-a inserat . Ziua asta , a fost una din cele mai frumoase .
Cand am ajuns acasa , acolo ne asteptau parintii nostri . Si se pareau ca erau foarte suparati . Ma intreb de ce .
Ne-am asezap pe canapeaua din piele, apoi am inceput sa ne uitam intrebatoare una la cealalta. Ma intreb ce s-a mai intamplat. Cred ca iar a inventat Karin vreo prosite. Hmm, dar ceva mi se pare ciudat, necurat. Nu stiu inca ce, dar voi afla. Ma simt foarte ciudat, dar nu stiu de ce. Simt ca si cum as fi urmarita, inconjurata, presata. Este ciudat.

Sper ca v-a placut ,
Bye
[Imagine: emo-love.jpg]

Tacerea inseamna durerea
Iubirea inseamna speranta
Iar dragoste inseamna viata alaturi de tine
Silence means pain
Love is hope
Love is life with you !

Familie :

Surioara : Alle and

Mamica mea perversa : Roseta^^
Verisoara : Shibaa nebunaZuppy07

familia mea este mai mare , dar nu incape aici



Răspunsuri în acest subiect
Going Down - de Denisa_Deny - 15-07-2011, 01:09 PM
RE: Going Down - de crazy little red - 15-07-2011, 01:55 PM
RE: Going Down - de Alle - 15-07-2011, 02:43 PM
RE: Going Down - de Miranda. - 15-07-2011, 03:22 PM
RE: Going Down - de crazy little red - 15-07-2011, 03:42 PM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 18-07-2011, 08:47 AM
RE: Going Down - de Rose ^^ - 18-07-2011, 09:53 AM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 12-09-2011, 01:00 PM
RE: Going Down - de ^Light~In~The~Dark^ - 12-09-2011, 01:40 PM
RE: Going Down - de Denisa_Deny - 12-09-2011, 01:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)