Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

For you...

#11
La multi ani !

WoW super capitol ! Am mai postat o data , totusi nu inteleg de ce comentariul mi-a fost ster ... ma rog . Asta a fost un capitol minunat si tin sa mentionez ca nu sunt fan GaaraXSakura , totusi ficul voastru mi-a atras atentia , iar acum citesc fiecare capitol , mereu . Voi doua faceti o echipa pe cinste !
Imi place atitudinea lui Gaara , este smeche , este popular si nu in ultimul rand este respectat .
Sakura ... parca este cam plangacioasa . Nu stiu , e cam imatura pentru varsta ei . Ca trebuie sa-si de-a seama ca viata nu e mereu roz .

Dialogul este bine plasat , replicile sunt dezvoltate , bine gandite si mai pot spune ca dialogul nu este sec !
Naratiunea este si ea foarte buna ! Descrierea se imbina perfect cu naratiunea ! Tu si ellamanu luati fiecare detaliu in parte si-l descrieti , sa nu mai vorbesc despre sentimente ...
Greseli , eh ... , mai ai , dar cine nu are ?
Actiunea nu este grabita si asta este foarte bine !

In concluzie :

Ficul vostru este o reusita !

#12
Scuzati de intarziere, dar mahmureala de dupa Revelion si etc si etc. Deci am venit cu nextul si nada minim 3 comenturi, nada next - poate v-am plictisit cu asta, dar uni uita sa mai lase comenturi :-"

Capitolul VI

Daca l-as fi avut acum in fata pe nenorocitul, care i-a făcut asta, cred ca l-as arunca pe geam direct pe Pluto. Ochii mei, exprimau furie. Sakura încerca sa se ridice de pe pat, dar am prins-o de mijloc si am tras-o înapoi, trântind-o. Sa fiu sigur ca nu pleacă din nou, m-am urcat deasupra ei. Picioarele se aflau de o parte si alta a soldului meu. Mâinile ei, erau ţinute de ale mele, intr-o parte si alta a capului ei.
- Sakura, vreau sa-mi spui cine a fost idiotul sau iau tot cartierul la bătaie si apoi te bat si pe tine, spun eu, cu maxilarul încleştat de nervi.
- M-am lovit! Am picat pe jos si m-am lovit! Tipa ea, si începu sa planga cu lacrimi mari si sărate.
- NU MA MINTI IN FATA! Tip cat mă ţineau plămâni si tremuram de furie.
- Bine! Bine! Iţi spun. Un tip m-a prins violent de mana, îmi spuse privind intr-o parte.
Deci tipul ala si-a câştigat o saptamana in spital sau la morga, dar de unde era tipul asta? O întreb si ea din nou ezita. Pana nu am ţipat din nou la ea, nu aflam ca tipul era din cartierul meu. Deci Mike Plângăciosul, sper ca ti-ai făcut testamentul, ca azi v-a fi execuţia ta… Ma dau jos de pe tânăra si mă întind la loc, pe spate. Oftez si apoi mă întind spre mobilul meu si încep sa scriu un sms. Înainte de al trimite, l-am mai citit o data: „Sasuke. După ore, iţi mişti curul ala păros aici. Intre timp, daca dai si de Mike Plângăciosul, trage-i un şut si spune-i sa se bata singur sau după ce mă fac bine, ii trag eu o mama de bătaie, ca o sa-i planga si masa de mila. Gaara” si dai send. După ce am confirmarea ca a primit mesajul, vreau sa mă ridic, dar o ameţeala mă prinse brusc, facandu-ma sa pic înapoi pe saltea.
- Gaara! Tipa impacientata rozalia si fratele meu navali in camera îngrijorat.
- Roscoveata, eşti bine? Ma întreba Sasori, privindu-mă sceptic, apoi ochii săi, se uitară la poziţia fetei.
- Nu-i cea ce crezi, spun rapid, când i-am urmărit privirea fratelui meu si facandu-ma roşu, pana la rădăcina parului meu.
- Aha si pe mine m-a cheamă Brad Pitt. De ce puicuţa asta a ţipat ca din gura de şarpe si sta crăcănata? Ma întreba acesta.
- Ma doare capul atât. Vezi ca s-ar putea sa vina Sasuke pe la mine, stai cu el de vorba un timp. Eu vreau sa trag un pui de somn.
Sasori ieşi din camera si tânăra vru sa iasă, dar eu, am rugat-o sa ramana cu mine. Am tras-o in braţele mele si ne-am acoperit cu o plapuma mea, de culoare albastra si moale. O privesc in ochi, apoi ii acaparez buzele moi intr-un sarut tandru si pasional. Îmi strecor limba, printre buzele ei si o bag in gura ei. Încep s-o explorez in voie. Isi baga o mana in parul meu si începu sa se joace cu el si cu cealaltă, era după gatul meu. După puţin timp rup sărutul, ca sa pot sa respir si apoi ii caut din nou buzele, pe care le găsesc si începem sa ne sărutam din nou. O ţineam cu o mana de după gat si cu cealaltă de mijloc. Ma simţeam mult mai bine, s-o ştiu, ca o am langa mine si nu pe nu ştiu unde dracu.
- Sakura vrei sa te bagi cu mine? O întreb, privind-o galeş si pasionat in ochii ei de smarald.
- Adică sa fim împreuna? Ma întreba la rândul ei, facandu-se si mai roşie in obraji.
- Exact, frumoaso, si o pup uÅŸor pe frunte.
- D-da.
- Când vin la şcoala te muţi cu mine in banca, pisu’, mai spun si o sarut din nou pe buze.
După un timp eu, mi-am pus capul pe pieptul ei si am adormit…
Stăteam pe scaunul din piele de la birou si mă legănam in stânga si dreapta, ca aveam scaun rotativ. Ochii mei, o priveau pe micuţa mea prinţesa din patul meu. Dormea pe spate, cu mâinile la nivelul umerilor, in semn de predare, cu capul intr-o parte, acoperita pe mijloc, pana la genunchi de plapuma. Arata atât de dulce, incat îmi venea s-o mănânc. Piciorul meu drept, era pansat, pana la genunchi si nu-l puteam sa-l mişc, fara sa mă doară, deci săream intr-un picior, ca un cangur. Aud un ciocănit in uşa si apoi uşa se deschise. Pe ea intrară Sasuke, Naruto si Hinata. Duc un deget la gura si le fac semn sa tacă din gura si sa nu facă gălăgie.
- Daca nu vreau eu sa tac ce-mi faci? Tipa Naruto si Sakura se ridica rapid in fund si privea buimaca in jurul ei.
- Ti-ai câştigat un pumn de la mine in figura, retardatule, spun eu si ii fac semn sa vina la mine.
Vreau sa-i dau una peste cap, dar rozalia îmi prinse mana si mă ruga sa-l iert pe idiot. Aprob din cap, apoi o sarut uşor pe buze. După ce ne despărţim, o rog sa se duca cu Hinata in sufragerie si după ce ele au plecat, le-am făcut semn sa se aşeze pe pat.
- Aţi dat de Mike Plângăciosul? Întreb eu, privindu-i atent.
- Nu am dat de el, dar am dat de fratesu, Pein si acesta a spus, ca i-a tras o bătaie, ca s-a luat de o fata, care venea la tine si şti, cine se atinge de fetele tale, si-o încurca de la Pein, spuse Naruto, care se uita la uşa mea, cu postere cu Daddy Yankee, Don Omar, Hector si Tito. Nu prea mă omoram sa am postere cu gagici dezbrăcate pe pereţi, cum avea fratele meu pe pereţi.
- Naruto, numai casca ochii la uşa si spune-i ce i-ai făcut unui puşti din clasa a cincia, spuse Sasuke, zâmbind malefic.
- Ce i-a făcut? Întreb eu, mijind ochii si pocnindu-mi degetele, pregătindu-le pentru orice eventualitate.
- Nimic…
- Naruto!
- I-a făcut un chilotat, mă informa brunetul, prăpădindu-se pe el de ras.
- Ce??? Strig uimit si nervos…

#13
Deci... sa vedem:

1. Am observat ca ai din nou probleme cu pozitia virgulelor. O sa-ti dau un sg exemplu:
Citat: Ochii mei , exprimau furie.
Virgula nu se pune niciodata intre subiect si predicat. ;)
2. Ai avut mult dialog in acest cpaitol, dar spre marea mea surprindere nu a fost sec o.o'. Ceea ce e excelent! >:D<>:D<
3. Am mai observat ca atunci cand povestiti mereu se strecuoara ici si colo putin umor, poate chiar si ironie. Asta e punctul vostru forte :chuu:
4. Nu pot spune ca aia vut foarte multa descriere insa mie tot mi-a placut. :D . Cred ca as putea sa trec cu vederea peste acea nenorocita de virgula si restul greselilor. Pur si simplu imi place ficul.
5. Nextul cat mai rpd posibil, sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla...
Edit : De unde stii ca nu ai facut spam ? *Denny*

P.S: Nu mai lasa dracului spatiu intre randuri, arata dezgustator ^^
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#14
La multi ani , ellamanu si Naruka no hana !

Pentru inceput o sa incep cu ce imi place la personajele pe care Kishimoto le-a creat , insa vreau sa mentionez ca le-ati schimbat caracterul foarte frumos si bine :

Sabaku Gaara - tipul smecher , periculos , popular si respectat , arata bine insa la inceput era cam arogant si egoist cu Sakura Haruno
Haruno Sakura - fata noua , draguta , prietenoasa , care se ia in gura cu Gaara Sabaku si dupa ce acesta o salveaza , ea incepe sa-l placa
Hyuga Hinata - fata prietenoasa , la locul ei , poti spune si cam timida
Uzumaki Naruto - tipul care este in gasca lu' Sabaku Gaara , dar care fata de acesta nu e in stare de nimic cand e vorba de lupta sau batai , intra in belele si Sabaku Gaara il ajuta
Uchiha Sasuke - tipul care este in gasca lui Sabaku Gaara , insa acesta nu intra in belele ca si Uzumaki Naruto , acesta este un fustangiu

Dilogul a fost cam mult insa nu a fost sec deloc ceea ce este foarte bine . Replicile au fost dezoltate si bine gandite .
Descrierea ... ehei ... hmm ... lipseste un pic , dar ... hai ca merge si asa de data asta insa fi mai atenta data viitoare .
Naratiunea este buna si ea .
Actiunea nu mi se pare grabita chiar deloc .
Greseli ... hmm ... eu nu am zarit .
Exact cum a spus si BroscoFobie`Verde :
" Am mai observat ca atunci cand povestiti mereu se strecuoara ici si colo putin umor, poate chiar si ironie. Asta e punctul vostru forte . "
Bravo voua ca scrieti cu diacritice ! In caz ca nu stiati(desi nu cred) inserati diacritica necesara , o luati cu copy , va duceti pe " Find " , puneti o litera nu o DIACRITICA acolo , va duceti pe " Replace " , puneti diacritica si ii dati " Find next " si cand ati gasit litera care vreti sa o inlocuiti apasati " Replace " .

Imi place place foarte mult ficul vostru !

1. P.S. Daca citeste cineva ficul , va rog sa lasati comentariu daca va place sau nu , altfel urmatorul capitol nu va aparea fara 3 comentarii .
2. P.S. Sper ca nu am facut spam .
3. P.S. Cine imi tot sterge comentariul , il rog frumos sa imi trimita un pm ca sa aflu ce fac gresit , caci nu vreau sa primesc ban . Multumesc frumos !

La revedere , sper sa ne vedem cu urmatorul capitol cat mai curand ! Succes cu urmatorul capitol !

#15
[edit later]:nu uitati minim 3 comentarii sau pa-pa next rapid:D
Sakura:

- Deci cum e, cum săruta, aţi făcut-o, ai dormit la el in pat? Ma tot interoga Hinata in timp ce ne îndreptam către livingul spatios.
- Hmm… pai sa încep: el este, foarte super dragut, săruta magnific, nu am făcut-o, dar era sa îmi iau una, cred, am dormit doar pana a venit gagicatu si mi-a stricat visele, ii zic eu razand.
- Dar ştii ce renume are Gaara, nu are prietene mai mult de o zi,sta prin baruri de noapte, fumează, chiuleşte, bea...ai grija, spune acesta vizibil îngrijorata pentru mine.
- Nu îmi pasa, mi-a demonstrat ca mă place si ca tine la mine, atât îmi trebuie, ce face cu viata lui asta e, spun eu hotărâta.
- Wow, ţie pe bune iţi place de el.
Normal ca îmi place, cum sa nu îmi placa, e primul băiat care mi-a luat apărarea si i-a pasat de mine si nu si-a bătut joc, ca alţii. In plus e prea frumos ca sa nu fi atras privirile asupra lui, pe langa ca mai e bine făcut, si acum e prietenul meu, doamne mă simt prea bine.
Doamne de ce mă doare capul in halul acesta, si simt cum mă strânge stomacul si mă simt foarte ameţita, ce se întâmpla cu mine, poate o fi din cauza ca nu am mâncat nimic si nu am dormit asta-noapte.

Autorul:

- Sakura, Sakura, ce s-a întâmplat?Aaa.... Gaara,Sasuke, Naruto… veniţi! A început sa strige Hinata, disperata.
- Da, ce sa întâmplat? Întreabă aceştia, alarmaţi de ţipetele fetei.
- Sakura, a leÅŸinat!
Gaara s-a dus la ea, schiopatand si a luat-o in braţe si ducând-o cu greu in camera sa. A aşezat-o in pat, si a învelit-o cu plapuma cea moale, pupând-o pe frunte, in semn de afecţiune si protecţie. Acesta s-a întors in coridor la prietenii lui pentru a-si lua la revedere de la ei.
- Hai ca va las băieţi, sa va duce-ti la casele voastre si sa dormiţi ca mâine aveţi şcoala, iar voi doi, Naruto si Hinata, nu faceţi prea multe nebunii pe drum, spuse Gaara, încercând sa facă mişto de cei doi indragostiti.
- OK frate hai noi am plecat, mai spuse Sasuke si dădu mana cu roşcatul si după dădu Naruto mana cu el.
Aceştia au plecat intr-un final, după părerea lui Gaara, care era nerăbdător sa stea sa o privească pe tânăra rozalie cum doarme.
In camera acesta dormea pe o parte ,cu plapuma trasa pana sub bărbie. Fata ii era palida, in semn ca ii este cam rău, iar buzele uscate din cauza ca nu a băut prea multa apa in ziua aceea.

Gaara:

Zici ca e un înger, doarme prea frumos. Ochii aceia verzi îmi inspira numai bunătate si pace, si mă calmează mereu, chiar daca îmi vine sa demolez blocul de nervi, inocenta ei mă atrage din ce in ce mai mult, firavitatea ei mă face sa o protejez cu preţul vieţii mele, jur ca o voi proteja mereu! Pentru tine voi face orice iţi doreşti…

Sakura:
- Aaaa…. lasă-mă in pace, da-mi drumul!
- Sakura, Sakura, trezeşte-te, mă tot mişca Gaara disperat sa mă trezesc din somn.
Doamne, cred ca a fost cel mai urat vis al meu, am început sa tremur, numai cu gândul la el, mult m-am abţinut sa nu plâng, ca sa nu fac o impresie mult prea greşita despre mine, ca mă poate dobori orice. Urăsc partea asta a mea, care plânge din orice lovitura, care tremura continuu, si toate astea din vina ăleia, care nu o pot numi mama, care daca ar fi fost prima data când am plâns langa mine, prima data când am avut o greutate de trecut, nu as mai fi fost in felul acesta. O plângăcioasa.
- Eşti bine? Ma tot întreba Gaara, mangaindu-ma pe spate, pentru a mă calma.
I-am sărit in braţe si ii tot ziceam ca sunt bine, dar de fapt eu tremuram toata. Buzele sale calde si cărnoase, mă pupau delicat pe frunte si pe obraz.
- Hmm…tu ai mâncat ceva, azi? Ma întreba, după un timp, uitându-se suspicios la mine.
- Da, spun eu minţind cu desavarsire, fiindcă nu am mâncat de mult, pentru ca ţineam cura de slăbire.
- Mda, si eu am 40 de kilograme, spune acesta luându-mă peste picior. Acum sincer, pisicuţo, ai mâncat sau mă minţi? Ma întreba calm.
I-am spus ca ţin cura de slăbire, si când a auzit a început sa rada in hohote. Mi-a spus ca nu-s întreaga la minte, ca numai am de unde sa slăbesc si apoi si-a luat mobilul si a comandat doua pizza. Una pentru mine si una pentru el. Pentru mine, o pizza întreaga? Asta-i nebun, nu gluma…
- Ma duc sa fac un dus, daca vine băiatul cu pizza, te duci sa iei si tu pizza, spune acesta.
Am aprobat din cap si l-am lăsat sa se duca sa facă dus. Eu mai curioasa din fire, am început sa mă uit prin camera. Are un dulap gigantic, numai cu haine,de toate felurile, un pat imens in care pot dormi si 4 persoane, o canapea si doua fotolii, un televizor LCD, pus pe perete, dedesubt un Home Cinema. Sistemul acela îmi dădu o mica idee. Am căutat o melodie, cat de cat dansabila, ca înafara de hip-hop, care nu îmi plăcea avea numai rock gothic. Am găsit, Lady Gaga-Bad Romance. M-am urcat in pat si am început sa dansez ca si copii mici. Simţeam cum ritmurile melodiei îmi vibrau pe langa urechi si cum treceau prin mine, facandu-ma sa mă mişc in ton cu ele. In timp ce eu simţeam muzica, auzeam nişte hohote de ras, dar când sa mă întorc sa vad ce se întâmpla, buf, am căzut din pat. A venit Gaara langa mine razand încontinuu, si încercând sa mă ridice.
- Doamne, mai copilăroasa de atât nu poţi fi? Ma întreba acesta, neabţinându-se din ras.
- Ufff...nu mai rade, spun eu inrosindu-ma de ruÅŸine.
- Dar sa ştii ca te mişti sexy, îmi spuse acesta ridicând din sprâncene.
- Ah, ştii, ar trebui sa plec acasă, spun eu cu jumătate de gura, nevrând sa-l parasesc pe iubitul meu.
- Ne, ne, ne dormi la mine, nu scapi aÅŸa uÅŸor de pizza aia, spune acesta razand cu mine o data.
- O.K... da cu ce mă îmbrac? Cam multe întrebări pun.
Nu a mai zis nimic si a arătat cu mana spre dulap. M-am dus, si am deschis uşa glisanta, si mi-am ales un tricou, cat mai mic posibil si o pereche de pantaloni scurţi de fâs care se strângeau cu un şiret, norocul meu. Am intrat in baie si m-am băgat in dus, am dat drumul picturilor calde sa curgă pe pielea mea ,ce-a uscata. M-am ghemuit si am lăsat ca apa sa curgă in voia ei, in timp ce mă gândeam la toate lucrurile care le făcusem in ziua respectiva. M-am ridicat si am ieşit din dus. M-am şters cu prosopul, m-am imbracat si mi-am uscat parul.
- Aloo, ce tot faci acolo, te-ai înecat?!Striga Gaara după mine.
- Daa… in W.C. si am tras si apa după mine, spun eu ironic.
Am ieşit din baie, iar acesta mă luat pe sus, la propriu. M-a dus la masa, si m-a pus in fata unei pizza gigantice. Doamne, e nebun sau ce?

#16
Am lasat comentariu dar ... s-a consierat spam .

Dialogul este captivant , cu replici dezvoltate si bine gandite , nu este sec
Naratiunea este foarte buna , te descurci foarte bine la acest capitol
Descrierea este foarte buna ! Descri sentimentele , peisajele , persinajele , obiectele , locurile ... etc.
Greseli de tastare , ortografie sau exprimare nu am vazut ... ( cel putin eu :) )

Sincer , chiar nu imi vine sa cred ca Sakura se crede grasa daca are 40 de kilograme . Exact cum a spus Gaara nu este intreaga la minte . De unde vrea sa slabeasca .
Cred ca vor fi cateva discutii intre ei ( Sakura si Gaara ) pe acest subiect , sau cel putin , banuiesc ( pentru ca nextul depinde de voi ) .
Am adorat fazele :
" - Aloo, ce tot faci acolo, te-ai înecat?!Striga Gaara după mine.
- Daa… in W.C. si am tras si apa după mine, spun eu ironic. "
" Am ieşit din baie, iar acesta mă luat pe sus, la propriu. M-a dus la masa, si m-a pus in fata unei pizza gigantice. Doamne, e nebun sau ce? "
" Am găsit, Lady Gaga-Bad Romance. M-am urcat in pat si am început sa dansez ca si copii mici. Simţeam cum ritmurile melodiei îmi vibrau pe langa urechi si cum treceau prin mine, facandu-ma sa mă mişc in ton cu ele. In timp ce eu simţeam muzica, auzeam nişte hohote de ras, dar când sa mă întorc sa vad ce se întâmpla, buf, am căzut din pat. A venit Gaara langa mine razand încontinuu, si încercând sa mă ridice.
- Doamne, mai copilăroasa de atât nu poţi fi? Ma întreba acesta, neabţinându-se din ras.
- Ufff...nu mai rade, spun eu inrosindu-ma de ruÅŸine.
- Dar sa ştii ca te mişti sexy, îmi spuse acesta ridicând din sprâncene. "

Sakura - copilaroasa , uneori imatura , putin ( mai mult ) cam plangacioasa
Gaara - smecher , cOOl , indraznet , grijuliu , iubitor ... fermecator ... etc

Pa-pa si abia stept sa reveniti cu nextul .

#17
Hello lome, am venit cu nextul. Nu 3 comenturi nu next si apropo, in acest capitol sunt mici tente de hentai. Nu are varsta liminta:-"

Capitolul VIII

Gaara: Stăteam la masa din sufragerie si mâncam o pizza mare cu brânza si salam. Ochii mei, evaluau formele apetisante ale rozaliei. Sâni mari, care se vedeau prin tricoul meu, care ramase mic si de mine. Mâncam in linişte pizza, cu muzica lui Lady GaGa. Ma ridic de la masa din sufragerie si mă duc in camera mea. Opresc muzica si iau I-Pod-ul meu negru si vin cu el înapoi. Îl conectez la boxele de la computerului din sufragerie, care era aici, doar pentru muzica. Caut si pun Jmp-Tu gatita. Aceasta era una dintre melodiile mele preferate. Vad cum mişca capul pe ritmul cântecului. Ma aşez langa ea si o iau de după gat. Ii apuc bărbia si o întorc cu fata spre mine. Buzele mele le cuprinse pe ale ei si încep sa le muşc uşor, sa le sug cu patima si sa le mângâi cu posesiune. Limba mea o mângâia pe a ei, in timp ce am tras-o in braţele mele, fara sa mă desprind din sarut.
O mana ii mângâia gatul fin si catifelat si apoi o las moale. Mana aluneca uşor pe unul dintre sânii fetei, mangaidu-l in treacă. Rozalia tresari uşor si rupse sărutul privindu-mă speriata de bombe. O privesc cu neîncredere. Ce? Fostul iubit al ei, nu ii atingea pe sâni sau ii săruta pielea de pe corpul ei… Deja m-am enervat, facandu-mi in minte, fel si fel de imagini mai fierbinţi cu ea, facandu-si de cap cu diferiţi băieţi. Deci chiar si ea era o cu*va. Puteam pune pariu ca pe fata era cu mine, ca sa mă insele pe dos cu inca o mie…
- Gaara? Eşti bine? Ma întreba ea, privindu-mă îngrijorata.
- Nu, spun sincer, privind intr-o parte, evitându-i privirea ei de catelus nevinovat.
- Îmi pare rău, daca am greşit cu ceva, dar gestul tău…, începu sa spună, dar se întrerupse, facandu-se la fata ca racul.
Ma încrunt, unindu-mi sprâncenele de foc, intr-un unghi ascuţit. Ce era cu gestul meu, de ai atinge sâni? Intr-un mod pueril, dar numai contează. O întreb, căutându-i privirea, fiindcă tot mi-o evita. Vrea sa-mi spună, dar atunci dracu l-a adus pe Sasori in sufragerie, vrând si el pizza, de fapt sa ne spioneze. Oftez si o iau pe Sakura in camera mea. Intram si încui uşa cu cheia sa nu intre idiotul si extraterestul de fratemiu in camera in toiu nopţi peste noi. Ma pun pe pat si îmi pun mâinile sub cap, privind tavanul movaliu al apartamentului meu. Simt nişte mâini, cum mă mângâiau prin par si mă ridic in fund.
- Ce era cu gestul meu? O întreb calm, punându-mi ambele mâini pe umeri ei.
- Tu mi-ai luat primul sarut! Tu m-ai atins pentru prima data pe sân! Tu ai fost primul căruia i-a pasat de mine! Tipa ea, cu lacrimi cristaline si sărate alunecându-i pe obraz.
- Gata, gata, numai plânge, ca mi se rupe sufletul. Calmează-te mon aimer(1), ii spun, luând-o in braţe si o sarut uşor pe frunte.
Doamne ce idiot am putut fi… Cum am putut sa-mi imaginez scenele acele fierbinţi cu Sakura si băieţi, fiindcă eu i-am luat primul sarut, i-am atins din prostie sâni. După ce o calmez, o forţez sa se întindă pe spate si eu peste ea. Încep sa-i gust din nou buzele suave cu lăcomie, delicateţe si posesiune. Mâinile ei, se jucau cu parul meu sau mă mângâiau pe spate. Încep sa-i mângâi uşor, sâni cu mâinile facand-o sa scâncească de plăcere. Zâmbesc pervers si mă ridic un pic, dându-mi jos tricoul pe care îl purtam, expunându-mi muşchii puternici pe care îl aveam. Sakura se inrosi uşor, la vederea corpului meu, facandu-ma pe mine sa pufnesc uşor in ras. Ma las la loc, peste ea si îmi bag mana sub tricoul ei, in timp ce o priveam in ochii, pasional. Când îmi simţi mana pe pielea ei, se inrosi la fata, facandu-se ca parul meu.
Ii dau jos tricou si încep sa-i mângâi sânii mari si moi. O sarut uşor pe buze, apoi îmi apropii buzele de urechea ei.
- J’amie mon ange. J’aime beaucoup(2), ii spun in franceza, gâdilând-o pe gat cu respiraţia mea puţin rece.
- Gaara nu vreau s-o facem. Nu inca, îmi spuse plina de teama, tânăra.
Încep sa rad si ii spun, ca nu aveam sa facem sex, mai ales ca ea era virgina. Vroiam doar sa o fac sa se obişnuiască cu atingerile mele. Aproba din cap si încep s-o sarut pe gat, coborând spre sâni ei. Încep sa-i ling si sa-i muşc uşor sfârcurile întărite. Limba mea făcea cerculeţe in jurul lor sau le invartea uşor. O iubeam foarte mult pe fata asta. Îmi plăcea la nebunie, cum corpul ei tresarea uşor la atingerile mele. Încep sa o sarut pe abdomen si când vreau sa cobor mai jos, nişte batai in uşa îmi întrerupse cheful de joaca. Era idiotul de Sasori, care îmi spunea sa numai sa-mi fac de cap cu Sakura si sa mă culc. Oftez si o pup uşor pe frunte. Îmi dau jos pantaloni si raman in nişte boxeri negri. Ne acoperim cu plapuma si o trag in braţele mele. Mâinile ei reci, mă mângâiau timid pe bicepşi si pe pătratele.
- Gaara? Ma întreba ea, uitându-se la chipul meu, un pic obosit.
- Hmm? Întreb eu, privind-o galeş si pe jumătate adormit.
- Cum de şti atât de bine, franceza, ca eu la aceasta materie sunt in plop si plopul in aer.
- Cu*va care mi-a dat viata, era franţuzoaica si in plus, eu am trăit înainte sa plec din Franţa, intr-o zona frumoasa din aceasta tara, numita Luanda. Poate te întrebi de ce o numesc pe mama mea, cu*va, fiindcă, m-a abandonat pe mine, tatăl si pe fratele meu, când aveam un an. Am văzut-o când aveam 7 ani si atunci a venit sa spună lui tata ca s-a recăsătorit. Lasă asta. Hai sa dormim, aimer. Nuit bien(3), ii mai spun si o pup pe frunte.

Dex:
1. mon aimer = dragostea sau iubita mea
2. J’amie mon ange. J’aime beaucoup = Te iubesc îngerul meu. Te iubesc mult.
3. Aimer. Nuit bien = iubita. Noapte buna

#18
Yeah i'm first \:D/ [let's get a big , big party ] waa forte frumos , foarte frumos ^^'' fain [ sa-o citez pe colegamea] capitolul deci , deci ,deci:
naratiune ai si se imbina armonios cu descrierea ,
dialogul nu este sec si e bine plasat
actiunea nu-i fugartia de nimeni , e bine
oh am vazut o mica , minuscula greseala

(21-01-2010, 08:19 PM)ellamanu A scris: ÃŽl conectez la boxele de la computerului din sufragerie
probabil vreai sa scrii : Îl conectez la boxele computerului din sufragerie sau Îl conectez la boxele de la computerul din sufragerie si te-ai incurcat … fara asta nu am mai vazut greseli de tastare , gramatica sau mai stiu eu ce ... nu am stat sa le urmaresc >.>
In rest nu am ce sa mai zic , nu sunt in masura sa critic si alea , alea
mi-a placut faza @.@
(21-01-2010, 08:19 PM)ellamanu A scris: - Cum de şti atât de bine, franceza, ca eu la aceasta materie sunt in plop si plopul in aer.
me too Sakura , me too :-j oh Gaara it's hot [ gosh . cred ca m-am indagostit :))) ], si Sakura it's so , so , soo inocet and pink but i realy like *puppy eyes* ... erhem Sasori ala atunci s-a gasit sa vina >< putea sa rabde , dar nu el pizza , pizza :-L si apoi sa-l mai trmita pe sarcu' Gaara si la culcare [ eh uni chiar nu au noroc xD ] hai ca nu mai aberez :-"
fan nr.3 se stiee \:d/ :))) acum te las

___________________________
Edit : trebuia s-o fac ><
(21-01-2010, 08:19 PM)ellamanu A scris: Vroiam doar sa o fac sa se obişnuiască cu atingerile mele.
nu vroiam ci voiam de la verbul '' a voii '' [ umm scuze nu m-am putut abtine >< am devenit rautacioasa de la un timp , erhem .. da tot cel mai scump fic ramane \:D/
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#19
[/u]Deci am sosit si eu cu un comentariu ! ;)

Dialogul este bun , bine plasat , cu replici dezvoltate ( nu este sec dialogul tau )
Descriere ai dar se putea si mai multa
Naratiunea este foarte foarte buna
Actiunea nu este grabita chiar deloc si ... cu gheata asta pe jos nici nu ma mir , nu vrea sa cada si asigurate ca nu va catea ( scuze , nu m-am ptut abtine :)) )
Greeseli de tastare :

" Cum am putut sa-mi imaginez scenele acele fierbinţi cu Sakura si băieţi, fiindcă eu i-am luat primul sarut, i-am atins din prostie sâni " => Cum am putut sa-mi imaginez scenele acele fierbinţi cu Sakura si băieţi, fiindcă eu i-am luat primul sarut, i-am atins din prostie sanii

" Ce? Fostul iubit al ei, nu ii atingea pe sâni sau ii săruta pielea de pe corpul ei… " => Ce? Fostul iubit al ei, nu ii atingea sanii sau ii săruta pielea de pe corpul ei…

sau

Ce? Fostul iubit al ei, nu o atingea pe sâni sau ii săruta pielea de pe corpul ei…

Exact cum a spus si Tekami :

" ÃŽl conectez la boxele de la computerului din sufragerie
probabil vreai sa scrii : ÃŽl conectez la boxele computerului din sufragerie sau ÃŽl conectez la boxele de la computerul din sufragerie "

E lasa ... cine nu are greseli de tastare ? Se pot corecta in timp sau cu un edit :))

Am adorat la nebunie fazele :

" J’amie mon ange. J’aime beaucoup(2), ii spun in franceza, gâdilând-o pe gat cu respiraţia mea puţin rece.
- Gaara nu vreau s-o facem. Nu inca, îmi spuse plina de teama, tânăra.
Încep sa rad si ii spun, ca nu aveam sa facem sex, mai ales ca ea era virgina. Vroiam doar sa o fac sa se obişnuiască cu atingerile mele. Aproba din cap si încep s-o sarut pe gat, coborând spre sâni ei."

si

" -Cum de şti atât de bine, franceza, ca eu la aceasta materie sunt in plop si plopul in aer. "

Mortele fazele :)):)) ( cel putin pentru mine :)) )


P.S. Abia atept nextul .
P.S.1 Sper ca nu am facut spam .

#20
Capitolul IX



Sakura:
A trecut si ziua următoare, a trecut si toamna, a trecut si clasa a 11-a si clasa a 12-a. Dragostea dintre mine si Gaara, a înflorit foarte mult. Acesta a început sa se schimbe, nu se mai uita după fete, nu mai mergea in baruri,dar in schimb fuma. Eu nu am fumat, si nu voi fuma, înseamnă sa mă autodistrug singura. Dar părerile le ţin pentru mine. Am ales sa dam amândoi la facultate in oraş, ca sa fim unul aproape de celalalt. Mama mea vroia sa mă duc, la o facultate in domeniul de afaceri, iar tatăl lu Gaara vroia sa facă facultatea de sport. Dar noi ne-am ales drumurile noastre. Eu am ales sa fac arhitectura, pentru ca am talent la desen si îmi place matematica, iar iubitul meu a ales sa facă Academia de Politie. A intrat, va miraţi, nu? Ei bine, a ales un drum fara matematica ce-i drept, dar a trebuit sa ştie engleza, foarte bine, din punct de vede al gramaticii, dar si din punct de vede ar corectitudinii, l-am ajutat eu, fireşte. A dat proba de sport, bine inteles ca a trecut, fara ajutorul meu, si la franceza la fel. Dar in schimb la istorie, am avut de furca cu el,si incapatant fiind,pe o ureche ii intra si pe cealalta ii iesea, in fine, a trecut. In schimb, devine mai nervos cand ajungem la capitolul sex. Cand eram in clasa a 12-a, a trebuit sa trec prin cartierul acela al lui, singura. Va da-ti seama ca era sa fiu violata in cel mai urat mod, dar daca nu venea Sasori, fratele sau mai mare,poate dadeam chiar ortul popii,ca sa nu zic altfel,si acum de fiecare data cand face niste miscari mai intime,ori tresar si ma fac alba ca varul,ori mai rau. Dar prin acest lucru mi-a demonstrat ca ma iubeste si tine la mine cum nimeni nu a mai facut. Sincer, m-as darui lui,dar de fiecare daca cand ma atinge in locurile mai intime, mi se face frica si imi aduc aminte de ziua aceea oribila. Am fost la fel de fel de psihologi, dar niciunul nu mi-a facut curaj, si toti au zis ca acest curaj vine din mine si nu trebuie sa ma impinga cineva de la spate, decat eu.
- Sakura,Sakura am trecut! Tipa Hinata.
- Ce? Intreb eu confuza.
- Nu ai fost atenta? Am trecut Sakura, am trecut, sunt la A.S.E.! Tipa acesta si ma inbratisa de bucurie ca reusise.
- Felicitari! Dar, Naruto, Sasuke, Karin... Ino, unde au intrat? O intreb eu pe acesta.
- Pai… Naruto a intrat la Drept si Sasuke de altfel, Karin am inteles ca la Geografie si Ino a picat parca, tot la Geografie, imi raspune bruneta.
Am plecat amandoua catre casa, eu cu Gaara ne-am mutat singur intr-un apartament micut in centrul orasului, si foarte cochet. Cand am ajuns acasa, el inca nu ajunsese, asa ca m-am gandit sa fac ceva de mancare, ce ii place lui cel mai mult. Spaghetti. Am stat, si l-am asteptat,pe la 11 seara a facut si el marea minune de a aparea,dar a venit beat crita,si cica motivul pe care la avut sa se imbete in halul acesta a fost o sarbatoare cu baietii pentru ca au intrat toti la facultate. Mda, ce mai motiv, dar parerile personale le-am pastrat pentru mine,nu aveam chef de alta cearta. Sa zicem,ca isi gasea motiv de cearta din orice,ar gelozia lui era sub orice critica. Daca vorbeam cu un barbat,gata se da la mine,daca se uita un barbat la mine, gata imi face ochi dulci, si asa mai departe.
- Stii,am intrat, ii zic eu timid.
- Bravo, cheri ! imi spuse,in franceza,deci ma topesc,orice cearta as fi vrut sa ii trag pentru felul cum arata, mi-a murit pe buze
Deodata, am simtit ceva greu care se lasa pe mine. Era Gaara. Adormise. De ce pe mine?Cum sa duc in pat o matahala ca omul asta,pe langa ca are 70 de kilograme, mai are si 1.80.Data viitoare cand se imbarata il pun sa doarma pe pres, la usa. L-am intins pe pat si m-am asezat si eu langa el.
A doua zi,cand m-am trezit,el nu mai era langa mine,am presupus ca e in dus,dar cand am intrat in bucatarie am gasit un biletel..

"Nu ma astepta,vin tarziut,culca-te,ma duc cu prietenii intr-un club!
Gaara"
Deja ma speria,a ajuns la vechile obiceiuri,oare pentru ca nu vroiam sa ma daruiesc lui,poate crede ca deja m-am daruit altcuiva,poate sa creada multe.Eu am stat toata ziua asteptandu-l si iar asteptandu-l.Se facut 17:00,se facuse 22:00 p.m. si el tot nu aparea.Pe la 22:30 p.m. soneria suna ca nebuna,m-am dus in graba la usa sa deschid,cand am vazut cine e la usa am amutit.Era varul meu Chris,care nu l-am vazut de la 8 ani,am sarit in bratele lui si l-am strans pana cand nu mai avea respiratie.
- Hai intra!ii spun eu politicos
- Nu,ca nu stau mult,dar daca ai sa imi dai un pahara de apa!imi spuse acesta.I-am dat paharul de apa si acesta l-a baut dintr-o suflare
- Si cum ai aflat unde stau,adica eu abia m-am mutat..
- Cu un tip pe nume Gaara,nu?ma intreba acesta
- Da..
Am mai stat vreo jumatate de ora sa povestim,si acesta aplecat pentru ca era tarziu.As fi vrut sa mai stau sa mai vorbesc cu el,ma simteam asa bine cand discutam cu el,i-am povestit toate pataniile mele din ultimul timp,iar acesta ma sfatuia cum sa fac in continurea,si sa nu ma abat de la drum daca este un mic obstacol.Dupa ce a plecat m-am dus in living unde m-am asezat pe canapea sa citesc o carte.Soneria iar a inceput sa sune iar si mai strident,crezand ca e tot Chris m-am dus si am deschis usa fara sa ma uit pe vizor,sar cand am deschiso era Gaara,vizibil negru de suparare. A intrat peste mine,m-a tras de mana pana in dormitor si s-a asezat peste mine. Am incercat sa-l imping de pe mine, dar era mult prea greu si puterea mea, era mica fata de a lui. Am inceput sa plang si sa-l rog sa se dea jos de pe mine.
- Da-mi un motiv sa te las in pace si sa nu te recuperez? Ma intreba, in timp ce ma descheia la camasa la care o purtam.
- Gaara nu stiu ce crezi, dar nu m-am daruit la nimeni. Sunt inca virgina si nu vreau sa distrugi tot ce simt pentru tine. Te iubesc din suflet si nu vreau ca aceasta dragoste sa dispara din cauza geloziei tale! Tip printre lacrimi amare si pline de frica de ce ar urma.
- Stai, vrei sa spui ca mai esti virgina? Ma intreba, ridicand o spranceana sceptic.
- Da.
- Atunci de ce nu vrei sa mi te daruiesti?
- In clasa doisprezecea, era sa fiu violata in cel mai rau hal, cand am venit spre vechea ta locuinta si m-a salvat Sasori…
- Si eu de ce nu stiu nimic despre acel ratat viol?
- L-am rugat pe Sasori sa nu sufle o vorba tie. Gaara te iubesc mai mult decat orice pe lumea asta, spun eu, ridicandu-ma in fund, ca el s-a ridicat de pe mine.
Il aud ofteaza si vreau sa-l imbratisez pe la spate, dar el se ridica si imi spune ca se duce sa-mi faca un ceai pentru a se calma si iesi din camera. Suspin si incep sa ma inchei la camasa, dar reflexia mea in oglinda imi atrase atentia. Aveam tot ce-mi doream: un iubit foarte atent cu mine, cu mici defecte, dar nu poate fi perfect, am intrat unde am vrut, un loc de nebunii, dar de ce ma simteam ca lipseste ceva? Inchid ochii si imi amintesc ce lipseste. Noptile magice si pline de iubire. Poate a venit timpul sa-i fac si eu pe plac si sa-i dau macar o data ce isi doreste si nu numai eu sa primesc de la el. Am inghitit in sec si mi-am luat inima in dinti. Acum ori niciodata…

DEX:
Cheri=draga

Melodia capitolului:Della Ding-Wo Ai Ta




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)