Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Escaflowne: A Girl in Gaea

#1
[Imagine: 2066.jpg]

Alt title: Escaflowne: The Movie

Producers: Sunrise, Bandai Entertainment

Genre: Adventure, Drama, Fantasy, Mecha, Romance, Sci-Fi, Shoujo

Rezumat: Hitomi Kanzaki este deprimata. Tot ce doreste este sa doarma si sa dispara. Intr-o zi ca oricare alta este trimisa pe Gaea, o planeta ce are ca luna pamantul. Acolo este considerata o zeita si ultima speranta a unui popor distrus de razboi

Sound: Fiind un film sunetul este foarte bun.

Video: Grafica, probabil nu cine stie ce acum, este una ce mi-a placut foarte mult. Este motivul principal pentru care nu am putut sa vad seria originala.

Opinie: Pe vremea cand consideram ca nici un film anime nu merita pentru ca e prea scurt, acesta a reusit sa imi schimbe opinia. Personajele sunt interesante si te atrag suficient de mult incat sa stai sa te uiti la monitor timp de o ora jumate. Nu am simtit ca e taiat (cum se mai simte la alte filme ce rezuma o serie). Va invit sa vizionati acest film daca aveti chef de ceva scurt sau chiar la serie daca vreti mai mult
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Nu-i taiat?

Daca n-ai vazut seria, jumate din chestiile din film n-au nici o logica. Povestea e comprimata pana la amin, iar personajul principal nu are nici un fel de personalitate sau scop decisiv in poveste.

Eu as recomanda mai mult seria decat filmul. Animatia e mai slabuta iar personajele au nasul mare...so?
Filmul arata bine dar nu are cam nici o noima fara povestea ampla din serie.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#3
Nu am zis cu nu e taiat. Este foarte, dar nu pare taiat. Am vazut seria cam pana la jumate si spre deosebire de alte filme rezumat asta parea mai ok. Comparatia care imi vine in minte acum este X the movie si X-tv, unde la fel am vazut intai filmul si apoi seria si filmul mi s-a parut mult mai slab. Nu imi vine alt exemplu pentru ca sa vezi un film dupa o serie e ca atunci cand vezi un film dupa o carte. Daca vezi filmul intai e ok. Daca nu, e normal sa fie o porcarie.

Daca cineva vrea sa vada seria cu atat mai bine 106
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)