Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. Deea

#1
Da, alt duel.

Data postării pozelor: 31. 08. 2010 - din moment ce amândouă avem deja pozele -.
Data votării: 1. 09. 2010 - 6. 09. 2010
Temă: Animale.
Participanţi: Luli şi Deea.

Precizez că lucrările vor fi anonime.
Şi cam atât.

Baftă, Deea.


[ Edit ]: Am revenit cu pozele.
Prima fotografie.
A doua fotografie.

Din nou, mult succes, Deea.


[ Latest edit ]: Start vot!
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
Uai, m-ați atins în punctul sensibil cu tema asta :]

Așadar, prima, o pisică. Chiar e funny. O pisică răsfățată. Phh. Nu am nimic cu pisicile, dar nu le suport. Dar nu comentăm asta, ci pozele în sine. Nu prea mă încântă tenta aceea de albastru, but e ok.
A doua, super faină. Da, da. Câinii sunt geniali când se joacă. Îmi place mult poza, e naturală, e frumoasă pentru că mă face să mă gândesc la câinele meu :3

Prin urmare, aleg a doua poză pt. a o vota. Succes în continuare.

#3
Buna 10

draguta tema as ales, dar ar fi mai usor de criticat poza daca ati fi ales un animal anume si nu diferite animale.

Prima poza:
Poza matei e chiar funny si ochii ei seriosi si curiosi fac poza mai atractiva si nu atat de de simpla.Imi place cum ai fotografiat, mai ales ai ales un unghi perfect si imi place si timpul, nu cred ca poza ar avea efect daca era alba fonul, albastrul face totul Smile

A doua poza:
E interesanta poza. Doi caini care se joaca, dar nu-mi place pozitia sau unghiul din care ai fotografiat pt ca vad doar spatele cainelui de jos si putin pe cel de jos, si n u-mi exprima poza emotii pentru ca lipseste ceva si nu stiu exact ce 39.

Votul meu merge la ..............................Prima poza 10
[Imagine: aaaakip.jpg]

#4
Gud, am ajuns si eu pe aici fiind obligata evident de niste circumstante24. [ prietenii stiu de ce 43]
Asa, revenind...
Prima poza: Nu ma omor foarte mult cu pozitia pisicii, insa imi place foarte mult cum au iesit ochii. Culoarea este bestiala. Partea de sus mi se pare mai clara, fata de cea de jos21). E o poza mai albastra o.O. Like it.
A doua poza: Bataieee \m/. Well, poza este cam in ceata deci nu are o claritate prea buna. Ma rog, imi place ideea.
Nu am prea multe de spus, nu sunt in domeniu o.O. However, votul meu merge catre prima poza praise.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
Daca mai vad "natura" sau "animale" ca tema o singura data jur ca innebunesc... What about portraits? Or conceptual? Or ANYTHING ELSE but nature? 2

Bun, mi-am varsat frustrarea.

Imi e foarte greu sa aleg din simplul fapt ca niciuna dintre fotografii nu mi se pare extraordinara. I am a sucker for cats, tho (stie cineva ce stie...), iar matza aia este absolut adorabila. DAR albastrul ala e enervant si ia din frumusetea pozei (no, really; puteai sa ii dai un edit... Mic...), iar unul din picioare este taiat. Nici unghiul nu imi place. Dar e adorabila, asa, cu greseli tehnice cum e ea. [Imagine: meow.gif] A doua fotografie... La fel, mergea prelucrata. Pana mea, se vede o mana in stanga, un picior in dreapta, sus... Oricum, mi se pare o poza de duzina. Mai multa atentie. Fotografia este, si ea, o arta, pana la urma...

Doamne, ce mutra are pisica aia...

Anyway, votul meu merge la prima fotografie.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#6
Lol. Niciuna din fotografii nu-mi place. 22 no offense but I don't like them. Sunt nereuÅŸite.

Prima fotografie, mâţa aia ar fi chiar drăguţă şi stă într-o poziţie kinda cute, dar calitatea imaginii e ... well, varză, let me say so. Nu se vede bine, şi nici pisica nu se vede bine din cauza asta. Totally naşpa, I would say. Albastru ăla îmi dă dureri de cap, mă enervează pur şi simplu, a stricat de tot de tot de tot poza. Nu îmi place nimic. Mamă ce bine ar fi ieşit poza aia dacă era făcută ca lumea >.<

A doua fotografie, mai merge pentru că are calitatea mai bună, animalele nu se văd atât de rău. Câini. Well, nu că aş avea preferinţe. Îmi plac şi pisicile şi câini. Nici poza asta nu e cine ştie ce, calitatea e mai bună, o să o recunosc, deşi are ceva ce nu îmi place. Şi nu se vede aşa de bine faza, adică ai captat ceva cam neinteresant. La fel, se putea ceva mult mai bun. În fine, să zicem că îmi place în mare pentru idee şi calitate.

votul meu merge la a doua poză. 106

#7
Aşa 21 am ajuns şi eu aici, doar am promis, nu? Oricum vreau să menţionez încă de acum că nu sunt în domeniu, deci chiar nu mă pricep. Aşadar comentariul va fi cam scurt, îmi cer scuze pentru asta.
Felicitări pentru duel.

Prima poză
Ei bine, pisica aceea este atât de adorabilă, drăguţă şi tot ce mai vrei tu. Eu ador pisicile ( de fapt animalele în general, deci vă rog să îmi scuzaţi ieşirile ). Îmi place mult poziţia ei şi unghiul din care ai fotografiat-o, apropo are nişte ochi superbi. Sincer, nu mă deranjează fondul acela albastru, se potriveşte oarecum, dar asta e doar părerea mea. Îmi place poza.

A doua poză
Câinii aceia sunt adorabili în tot sensul cuvântului. Îmi place că ai ales o imagine dinamică. Chiar îmi place ideea. Unghiul e destul de bun, deşi nu îmi place mâna aceea care a intrat în cadru.

Votul meu merge către prima poză.
Felicitări ambelor participante şi succes în continuare.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#8
Heiiii~
Prima poză.
Pisicuţa aia e genială, îmi place mult. Nu mă pricep eu foarte mult la fotografie or something dar îmi place mult unghiul din care ai prins mâţa. Serios acum, pare atât de leneşă, de... ah, nu ştiu. Zici că pur şi simplu a stat să fie pozată. Pisica fotomodel. :]]. Claritatea pozei e bună.

A doua poză.
Îmi place mult poza asta cu căţeii, ei pur şi simplu sunt adorabili când se joacă. Imposibil să nu-i iubeşti. Claritatea imaginii este foarte bună, îmi place. Poza e naturală şi asta contează mult.

Îmi plac ambele poze, dar votez prima imagine. Pisica e genială, mai ales cum leneveşte. :]]

#9
Åži aÅŸa se-ncheie ÅŸi acest duel.

Luli - număr total de voturi: cinci.
Deea - număr total de voturi: două.

Câştigător: Luli.

Mulţumesc celor care-au avut bunăvoinţa să voteze, amândouă apreciem gestul.
Şi felicitări, Deea.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duelul real [♥ TheDεyu03♥ VS Myranda~deea~music] Miranda. 9 4.422 12-02-2011, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  ♥ TheDεyu03♥ vs. Myranda~deea Layla. 6 3.516 13-12-2010, 10:27 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 5 3.682 29-10-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha
  Duel: Luli vs. Serket Corina M. 7 4.206 28-10-2010, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.618 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.046 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.349 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.086 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.338 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.621 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)