Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea pluteste in aer(SasuSaku)

#1
Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.Inafara de cele pe care le voi creea.

Revederea
A venit dimineata in satul Konoha.Intr-o casa mica dar modesta de la marginea orasului doarme o fata pe nume Sakura Haruno.Aceasta fata era singura supravieturitoare a clanului Haruno.O fata de 18 ani cu parul roz,ochii de un verde stralucitor si pielea alba ca laptele.Intr-un sfarsit Sakura se trezise dandu-se lenes jos din pat.S-a dus la baie pentru as face toaleta zilnica dupa care se imbraca intr-o pereche de pantaloni negri,o bluza alba cu un fluture desenat pe spate si un set de bijuterii.Cobori jos pentru asi lua micul-dejun.Fiind singura Sakura isi pregateste un sandvis pentru la scoala.Isi lua ghiozdanul si pleca.Pe drum Sakura se intalni cu un baiat cu ochii negrii ca taciunele,parul de aceeasi culoare.El era imbracat cu o perche de blugi negrii cu un tricou tot negru si incaltat cu o pereche de adidasi de la Puma.Sakura se indrepta spre Sasuke cu pasi repezi.Brunetul cand a vazut-o a inceput sa rada.O cunostea pe fata de mica.Acesta trebuia sa se casatoreasca cu Sakura la varsta de 19 ani.Brunetul se indrepta spre rozalie lund-o in brate.Sakura se simtea foarte bine in bratele lui puternice.
-Buna Sakura.Nu ne-am mai azut de un an.Nu?
-Da ai dreptate Sasuke.Mai avem un an pana la casatorie.Nu?
-Da.Deabea astept.Tu nu?
-Ba da.
Sasuke se indrepta spre aceasta cu intentia de a o saruta dar Sakura se dadea cu fiecare pas al brunetului in spate.
-Sasuke

#2
Mie imi place. Ti-am zis ca merita sa il scri. Deabia astept nextu. Bye

#3
Dragutz...Imi place ideea ta si abia astept nextul!!
Spor la scris si bye!!!

#4
Bine... greseli de tastare nu am vazut. Dar...
Frate, voi nu va saturati niciodata sa furati ideile altora?
Daca incepi un fic, uncepe unul original nu plagiat.
"Ideea" ta, daca pot sa spun asa, defapt, nici nu e ideea ta.
Dupa cum am spus, "ideea" ta cu casatoria e si in alt fic, la care nu dau nume, dar ea nu a plagiat ca unii dintre noi.
Sa zicem, dar doar sa zicem, ca esti incepator/incepatoare si in primul capitol ai luat si tu idei din alte ficuri.
Sper ca urmatoarele capitole sa fie originale.
Gambate!!!

#5
pai...Ai_Enma eu nu am citit ficul acela dfe unde zici tu ca e plagiat....si te voi anunta ca ficul pe care-l fac eu nu e plagiat.intreab-o pe Ancuta Chan ea stie cel mai bine...si este singura care stie ce se va intampla in viitor...si iti va spune ea daca e plagiat sau nu.

#6
este sooper :chuu::chuu:

abia astept nextu:bv:

bye:bye:

#7
tare;;).....ma enervat un singur lucru
Sakura,Sakura,Sakura,Sakura,Sakura intruna:))=))..in rest totul a fost sooper tare...ceaveti mah de acum toti zic k st logoditi?:))....eo am fost prima q ideea asta>:P
ajtept nextu' ji azi il voi poone ji pa'l meu k tot mai sacait atata la cap il voi dedica tie:))=))
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#8
super tare
asteptam si noi nextul si............
bye

#9
"perche "=pereche

"lund-o"=luand-o

"azut "=vazut

ok:d..deci ai inceput si tu un fic:d...greselile ti le-am spus mai sus:D....Sasuke si Sakura...logoditi:d...tare:X....descrierea imi place:D....dialogul nu e sec:d....capitolele sunt cam mici:((....si eu vreau mai multe:D...ideea imi place:D....tot ce spus este:Chu si Gambate:x...astept nextu'....:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#10
Te avertizez!Voi fi rea !!!
Ce este aici, Doamne @_@!
In primul rand, haide sa te vedem cu gramatica.So...let's go!
In partea cu "S-a dus la baie pentru as face toaleta..."->as ala este de fapt a-sisi ca sa intelesi...a isi si se face legatura ca sa nu sune urat in vorbire >.<
Se imbraca in bijuterii O.o.Chestie noua!
Asi->a-si ~cum am zi8s mai sus~
Fiind singura , ->se pune virgula dupa gerunziu in caz ca este la inceputul propozitiei
sanvisi->sandwich ~nu este un cuvant made in Romania :)) ~
azut->vazut
"Sakura nu mai spunea nimic.Si-a luat la revedere de la Sasuke si se indrepta spre scoala.In cateva minute Sakura a ajuns in fata scolii.In curtea scolii->te-ai repetat cu Sakura dupa care cu scolii >.<
Intr-un timp->...hm....mai bine=dupa un timp
A dat domnul sa pui virgula inainte de gerunziu!->"Toti elevii au intrat in clasa,regasindu-se fiecare."
M-ai inveselit si ti-ai luat-o in cap :-w!
so..cam atat cu gramatica.Concluzie...nu te impaci deloc bine cu ea.
Ideea...
Nu mi se pare originala.Cum a zis Ai_Enma, nu prea e a ta.
Restul...
Actiunea te omoara.Unde te grabesti asa?Pierzi trenul?
Dialogul este sec de tot!
Descrierea este lipsa.Fa si tu mai multe comparatii.

Sper ca nici comentariul meu sa nu te fi suparat :).Sa vedem urmatorul capitol.Sper ca va fi mai bun.
Gambate si Kissu
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.694 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)