Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea nu are vârstă

#2
Bun, am avzut ca nu ai niciun comentariu, asa ca m-am gandit sa-ti las eu unul. OK, alt fic Naruto. Cam toate ficurile de pe aici o au ca personaj principal pe Sakura, dar daca nu apare si Saske care se indragosteste de ea, hai ca merge. Imi place ca ai adaugat si alte personaje si ca ficul se petrece in zilele noastre.
Actiunea: E buna dupa parerea mea. Nu e foarte grabita, dar puteai sa o mai lungesti. Ziua aia descrisa acolo e putin cam scurta. Adica, Sakura se trezeste, merge pana undeva, apoi se intalneste cu iubitul ei si se culca, dupa ce zicea dimineata ca n-a dormit niciodata mai bine. Puteai sa mai introduci niste faze cu cei doi, dar in mare e bine.
Descrierea: Nu prea imi place cum descri interioarele. Nu prea imi place sa citesc fraze de genul "camera avea:bla bla bla". Daca nu e foarte imporatant pentru actiune, puteai sa nu mai descri fiecare coltisor din camera Sakurei. Insereaza in cursul actiunii piese de mobilier si cititorii isi pot da seama cum arata casa.
Dialog: Dialogul e bun. Nu e in exces si nu e sec. Asta e bine
Cand ai descris casa baiatului, puteai sa spui "măsuţă de aceaşi culoare cu mobila". Chiar daca negrul e o non-culoare tehnic vorbind, nu da bine cuvantul asta intr-o descriere, e prea tehnic. Sau puteai sa spui nuanta, suna mai placut asa.
A, era sa uit. Nu mai folosi expresii de genul "parul blond ca spicul graului". Sunt foarte des folosite si deja devine plictisitor. Incearca sa gasesti alte comparatii, sau nu scrie pur si simplu culoarea. A, si nu-mi place ca ai pus semnul exclamarii dupa "E noapte". Mai bine puneai punct, nu e nimic de exclamat in legatura cu asta, sau mai bine mergea fara propozitia aia. Cand ai zis de intunericul care punea stapanire pe strazi, cititorul isi da seama ca e nopate, deci nu trebuie sa ii spui tu la inceput.
In concluzie, imi place ficul tau. E original si bine scris. Ma gandesc ca o sa ii se intample ceva neplacut Sakurei, avand in vedere ultima propozitie, dar poate sunt doar eu pesimista. Oricum imi place cum ai incheiat capitolul. Lasi cititorul in suspans, imi place. Iti doresc mult succes cu urmatorul capitol!
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea nu are vârstă - de Bloom. - 07-09-2010, 03:09 AM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Unia - 07-09-2010, 10:18 AM
RE: Dragostea nu are vârstă - de tzahranul - 08-09-2010, 09:55 AM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Bloom. - 19-09-2010, 10:43 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de freak cake - 20-09-2010, 03:53 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Chemical Girl - 26-09-2010, 10:27 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Bloom. - 03-10-2010, 05:51 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Bloom. - 09-10-2010, 10:56 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Hachiko - 09-10-2010, 11:18 PM
RE: Dragostea nu are vârstă - de KarinaD - 10-10-2010, 12:13 AM
RE: Dragostea nu are vârstă - de Marina. - 10-10-2010, 03:07 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)